Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by andrei
    Prestige de 1,4 MPI?
    Amandoua de 1.4mpi

    Comment


    • Ia arata-mi si mie un Prestige de 1,4 MPI, ca sunt tare curios...
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • ...cineva face misto, sau nu stie?

        Comment


        • cred ca nu stie ca pe varianta prestige se pun numai motoarele 1.6 16v si dci-ul de 85CP

          Comment


          • am facut 400 km la o viteza medie de 110 km cu 33 l gpl si am avut un consum mediu de 7,3 /100km s drumul a fost bucuresti -busteni-brasov -bucuresti
            "cromul este placerea mea"
            "cui nu-i place , valea"

            Comment


            • mai nea ai mai scris de gpl-ul tau aici se vorbeste de consum de benzina,vezi ca ai aici rubrica de gpl.
              probabil ca ai un consum bun pt. gpl nu stiu sa zic ca nu ma pricep.

              Comment


              • amun coleg cu 1,4 MPI 15 000km masina 5,5 extraurban si 7,0 in oras cel putin asa indica CB acum nu stiu ....)

                Comment


                • Originally posted by gabriel
                  mai nea ai mai scris de gpl-ul tau aici se vorbeste de consum de benzina,vezi ca ai aici rubrica de gpl.
                  probabil ca ai un consum bun pt. gpl nu stiu sa zic ca nu ma pricep.

                  bine mai nea al meu merge si pe benzina ,scuze de deranj o parte am mers si cu benzina
                  "cromul este placerea mea"
                  "cui nu-i place , valea"

                  Comment


                  • Pai adevaru e ca nu stiam ca prestige are doar motor de 1.6 16v si 1.5dci

                    Comment


                    • Am observat ceva, daca nu o calci consuma putin )
                      Acum serios, am scos la un drum de 300 km (Arad-Resita - Arad) 5,5-5,7. Mers cu 90-100 max.

                      Comment


                      • Buna constatare , ti-a luat ceva :P
                        Sper sa nu te superi pe mine dar cam asta e realitatea la toate motoarele mici pe benzina.
                        Diferenta insa intre a merge cu 100 si a merge cu 140 e de 1.5-2l/100km. Eu am aproximativ un consum de 7l/100, 2 persoana in masina + bagaje in cantiatati moderate si sincer prefer sa platesc 5-7 lei in plus la suta de km ca sa merg un pic mai tare. Daca ai drumuri lungi si dese...din pacat trebuie sa treci la diesel si sa lasi motorasele de turatii ale sugativelor de benzina
                        Drumuri frumoase baieti!
                        Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

                        Comment


                        • Haaa...mi-ar place mie la 140 sa-mi consume 7,0-7,5 %. No way, poate la un diesel la 140-145 un 7 cinstit, dar la benzina sare de 8%. Care au computador pot sa confirme.

                          Comment


                          • Originally posted by Octavian___28
                            Haaa...mi-ar place mie la 140 sa-mi consume 7,0-7,5 %. No way, poate la un diesel la 140-145 un 7 cinstit, dar la benzina sare de 8%. Care au computador pot sa confirme.
                            da confirm la 140 km/ora ai cam 9 l /100 km
                            "cromul este placerea mea"
                            "cui nu-i place , valea"

                            Comment


                            • daca bate vantu din spate mai scade putin :P
                              Don't touch! Never ever steal
                              Unless you're in for the kill

                              Comment


                              • s-a demonstrat deci, batea si vantu din spate si aveam si o vela ridicata la vapor, plus ca venam la vale, asa a iesit 7.5, recunosc m-ati prins )
                                Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google