Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am mancat m=ul, ma refeream la km simpli, daia ziceam ca e surprinzator, ca din ce mi-a sa spus si ce am citit pe diverse forumuri la rodaj ia peste 7.
    s-a mers portiuni 80-90 si 100-110, oras...ca in oras, localitati 70 dar di cauza fataielii prin diverse catune or smth media orara arata ca ar fi 55km/h

    Comment


    • Originally posted by danny_finutzu
      poate sa spuna cineva cam cat merge cu un plin cati km ....mers oras si afara nu conteaza ...........sunteti multumiti de consum la 1.4mpi

      Bucuresti - Bacau + inca 80 km pe acolo , si am bagat benzina de 1,4 mil ... , deci 658 km ,poate era consumu mai mic dar..iesirile din oras... mai ales in bucuresti bara la bara stai o ora sa iesi , eu sunt multumit de consum , am mai fost si pana la caraiova acum cateva luni si dus intors am bagat de 1mil benzina

      Comment


      • In rodaj ia mai mult, dar sa nu crezi ca e o diferenta mare.
        Mie in prima mie de km mi-a iesit 6,7 % consum , mai mult decat multumitor.
        Acum am 7500 km la bord, dar sub 7% nu-mi consuma. Mi s-a ''ingreunat'' talpa ) . La drum lung ia cam 7,3-7,5 ...chiar si 8%.

        Comment


        • octavian iti consuma atata poate si pentru ca motorul asta de 1.4 e cam sub-dimensionat pentru caroseria asta si daca mai e si incarcat e normal sa consume asa.
          pentru tine un dci era ideal...mai ales daca ai si talpa grea

          Comment


          • Ha ha ha... ) Ce ideal ar fi pt mine un dci ! (asta mi-a spus si frate-meu, ca stie si el ca merg mai tare ca el, si dci-ul ar fi minunat pt consum)
            Normal ca motorul de 1.4 e subdimensionat. Asa ca n-am ce face, decat sa-l turez ca sa castig ceva putere...asta e...4000-4500 la drum lung e necesar (in inferioare)!.

            Comment


            • pe ploaia din bucuresti din momentu asta n-am mai fost asa multumit, proape 13l)
              pai mai octavian daca sari de 120
              eu personal cand merg pe dn, european sau autostrata in functie de chef merg cu 120-130 sau cu 90-95, las scaunu pe spate si dau drumu la muzica
              a doua varianta pare mult mai odihnitoare si mai se simte si la buzunar)

              Comment


              • mda...si eu simt la buzunar. Noroc ca-l mai ''traduc'' pe patron sa-mi dea mai multi bani de benzina ca doar e benzinar, consuma mai mult! )
                Eu merg 120-130... nu mai tare (130-140 aproape pe bord)

                Comment


                • sunt multumit de consum dar nu trebuie sa exagerezi cu viteza!omedie de 7,5 este multumitoare

                  Comment


                  • Bucuresti - Bacau + inca 80 km pe acolo , si am bagat benzina de 1,4 mil ... , deci 658 km ,poate era consumu mai mic dar..iesirile din oras... mai ales in bucuresti bara la bara stai o ora sa iesi , eu sunt multumit de consum , am mai fost si pana la caraiova acum cateva luni si dus intors am bagat de 1mil benzina

                    Comment


                    • Deci in jur de 6,5%. Pai e bun consumu asta. Eu am spus, la a mea, cum merg eu, sub 7% nu prea vede (la drum lung)

                      Comment


                      • Domnii cu 6,5% consum, ia mai resetati voi computerul ala de bord, sa vedeti daca va mai arata consumul asta. Asa ma bucuram si eu si dupa ce i-am dat un restart imi arata 7,4 - mai aproape de adevar.
                        Incercati si veti vedea!

                        Comment


                        • Intrbare, am fost pe Bucuresti -Pitesti, mers constant cu 130, cand am intrat pe autostrada tocmai a dsiparut o linuta din marcajul cantitatii de benzina. Urmatoarea liniuta a dsisparut dupa fix 100km viteza fiind de 130km/h constant. Explicati-mi si mie cat am consumat in acea suta de km va rog. Cati litri are o linuta de benzina? Sincer nu are cum sa simbolizeze mai mult de 6 litri.
                          Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

                          Comment


                          • Man, greu de spus. Eu spre ex, cand era masina nou-noutza, cu prima linie am facut 189 de km...no coment si cu a doua vreo 40 cred, nu mai stiu, dar prima stiu sigur ca am facut 189 km.

                            Comment


                            • cattalin81 , pai daca sunt 9 liniute la indicatorul de benzina, si dupa talon capacitate rezervorului este de 50 litri, rezulta (prin impartire) ca o liniuta este egala cu 5,5 litri. Ceea ce suna bine dar nu poate fi adevarat... consum de 5,5 litri, eeee... cine nu ar vrea la un benzinar. Dar nu exista la Logan asa ceva (mai ales la 130 km/h).

                              Deci, sunt relative liniutele alea....

                              Comment


                              • Nu prea-i corect ce arata liniutele. O data am bagat 5,5 l si a crescut nivelul cu 2 liniute, bine doar ce picase liniuta cand am alimentat, dar 5,5 l o liniuta e cam putin. Eu m-am last pagubas la chestia asta.
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google