Parerea Ta Personala Dupa Remapare La 1.4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by Octavian___30 View Post
    Inseamna ca esti constient ca ai un motor clasic sa spunem de 1.4 si nu te asteptai ca altii la vreo minune.
    Asa-i ca acel mic zvac e exact ce-i lipsea la motorul asta? (unii probabil ca nu-l simt, pt ca se asteptau la ceva mai mult)
    Exact Tavi-bine spus.
    Numai bine.
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • #92
      am facut si eu ramparea.multumit cum trage dar..... sunt putin dezamagit de o treaba:
      consum 10L/100km in oras...fata-fata:cam mult parerea mea
      o sa mai fac ceva teste zilele urmatoare ,eventual in weekend ma plimb putin in afara... sa vedem

      Comment


      • #93
        Sunt curios cu cine ai facut resoftarea?????

        Nu mai da Quote daca intre postul tau si cel caruia ii raspunzi n-a intervenit nimeni
        Last edited by darksid3; 10 March 2009, 13:50.

        Comment


        • #94
          @dorin_z conteaza cine a facut ramparea?softul folosit sau "mapa" cum ii spune nu e aceeasi?
          Last edited by darksid3; 10 March 2009, 14:24. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #95
            Conteaza stilul de mers,daca acum dai forje la greu si schimbi dupa 4-5000 ture/min e normal sa creasca consumul.
            Inainte ce consum aveai?sunt curios?
            Daca mentii acelasi stil de mers e posibil sa scada cu 0,5%-sau sa creasca cu 0,5%.
            acum sa nu crezi ca daca ai facut remaparea esti la F1.Remaparea te ajuta la depasiri,nu te ajuta sa zbori........si sa ai si consum mai mic.
            Numai bine.
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • #96
              @augustin: stiu ca nu zboara.consumul inainte era undeva pe la 9L/urban si extraurban scoteam si 5,5-6 L
              si inca ceva stilul de condus e acelasi,inca parca sunt mai "linistit" acum

              Comment


              • #97
                Si acum a crescut la 10%?
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment


                • #98
                  Cam cati kilometrii ar trebui sa aibe un motor minim pentru a face remaparea ? E mai bine sa se mearga cu softul original pana se "rodeaza" cat de cat motoru ?
                  Eu am aproape 9000 km.
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    augustin...nu stiu ce sa-ti raspund.o sa mai verific odata

                    Comment


                    • Originally posted by Bad_Wolf View Post
                      Cam cati kilometrii ar trebui sa aibe un motor minim pentru a face remaparea ? E mai bine sa se mearga cu softul original pana se "rodeaza" cat de cat motoru ?
                      Eu am aproape 9000 km.
                      Rodajul se face in 3000km.
                      Motorul se lasa dupa 10-20.000km.
                      Remaparea o faci daca tu vrei un pic de demaraj pe treapta mai mica.
                      Dupa mine,se merita o remapare.
                      Eu sunt multumit.

                      [augustin...nu stiu ce sa-ti raspund.o sa mai verific odata ]
                      Da,mai verifica,si mai vorbim.
                      1-Dar mergi normal,fara accelerari bruste.[si vezi consumul]
                      2-Mergi si mai sportiv si vezi ce consum ai.
                      3-Fa un drum mai lung,si atunci se va vedea consumul.
                      Numai bine.
                      Un Logan----YNG-----
                      Numai bine.

                      Comment


                      • Originally posted by Bad_Wolf View Post
                        Cam cati kilometrii ar trebui sa aibe un motor minim pentru a face remaparea ? E mai bine sa se mearga cu softul original pana se "rodeaza" cat de cat motoru ?
                        Eu am aproape 9000 km.
                        Deja ai trecut de mama rodajului sau ai vreun motor de honda sub capota si noi nu stiam. Recomandarea mea este sa ai peste 2000km.
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • Mai devreme am facut si eu remaparea la Doc,si am facut testul pana acasa,prin Bucuresti,fara benzina de 100,doar cu ce era in rezervor.Pareri:masina trage mult mai bine,in sensul ca daca sa zicem la 1 a ii dai 3000 de ture,cand schimbam a 2 a avea tendinta de a da inapoi,si acum e inversul medaliei,in sensul ca trage,vrea mai mult,se simte cuplul pe trepte intermediare,si asta e cel mai important,ca poti sa te tii dupa ceva masini,si pana acum ma tineam dupa trotinete.Ms mult Doc,faci o treaba buna,personal multumit
                          Last edited by alin2009; 10 March 2009, 15:26.

                          Comment


                          • Ce pofta imi faceti, baieti. Doc, sper sa nu uiti sa remapezi Logan-uri pana vin si eu la tine...

                            Comment


                            • Profita cat mai repede, pretul este promotional.....

                              Comment


                              • dorin te asteptam la intalniri sa vad cum merge masinuta ta sa ma conving si eu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google