Va Rog Sa Imi Dati Un Sfat!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Va Rog Sa Imi Dati Un Sfat!

    Salve, va rog sa imi dati un sfat daca se poate. As dori sa achizitionez un Logan cu facelift, de 1.6 16v. Pretul este undeva la 5500 de Euro. Se merita sa il iau? As vrea modelul cu euro 4, deoarece este mai rapid cu o secunda. Nu il iau pentru curse, dar sa nici nu am probleme in depasiri cand circul afara.Cam cat este consumul in oras? eu stau in Timisoara, si din pacate, nu gasesc nici un 1.6 16v de vanzare ma poate ajuta cineva sa imi gasesc unul in stare foarte buna? Ms.

  • #2
    Despre consum afli ce vrei de aici.
    In privinta alegerii, o spun fara sa gresesc, e cea mai buna motorizare de pe Logan; succes.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #3
      Trage bine? MS
      Last edited by Dule; 5 May 2012, 22:40.

      Comment


      • #4
        Rupe; e un motor cu care nu iti este frica sa ataci o depasire, crede-ma ca stiu ce spun.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #5
          ce dimensiuni are la Jante? 185/65 R15?

          Comment


          • #6
            Anvelopele, nu janta;185/65/15.Intra pe pagina mea sa vezi cateva poze.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #7
              exact.......

              Comment


              • #8
                Cum pot intra pe pagina ta? ca eu nu stiu...sunt incepator

                Comment


                • #9
                  Ai PM, sa nu plictisim lumea.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • #10
                    De ce neaparat facelift?
                    The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                    Comment


                    • #11
                      @JREwing pentru ca se mentine pretul la re-vanzare mai bine, si arata mai bine

                      Comment


                      • #12
                        LOLz, tocmai ii dadusem PM vis a vis de Prestige-ul tau, JREwing !
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          sa iti iei euro 4 doar pentru ca este mai rapid cu o secunda?..crezi ca secunda aia te ajuta asa mult in depasiri?.....daca ai posibilitatea sa iti iei nou...ia'ti pentru ca are cateva plusuri fata de cele din 2008-2009..

                          Comment


                          • #14
                            Am aceasta masina din 2007 si sunt foarte multumit de ea. Fara sa exagerez, pot sa spun ca ofera un raport pret/performanta foarte bun. Daca doresti performante mai bune trebuie sa privesti mult mai sus: Golf sau Skoda TSI, noul Astra de la 140CP in sus, Focus cu noile motorizari turbo pe benzina, adica masini la un pret cel putin dublu.
                            Pana acum in cei 53000 km nu a vazut decat revizii. Nu am menajat-o absolut deloc, din contra de obicei este folosita intr-un regim de condus sportiv. Daca nu vei avea o retinere in a o tura suficient in functie de ce doresti de la ea, vei fi foarte multumit.
                            Singura problema a acestei masini este ca este un Logan si nu de putine ori mi s-a intamplat ca alti soferi, posesori de masini mult mai scumpe, sa nu accepte ca aceasta masina poate mai mult decat a lor, de unde si numeroasele situatii in care am fost sicanat sau provocat. Cand mi-am pus mintea cu ei, au pierdut.
                            Sunt de asemenea foarte multumit de anvelopele Continental care ofera o aderenta foarte buna si care vor apuca sigur 70000-75000km.
                            Consumul difera foarte mult in functie de felul in care este condusa, asa ca imi este greu sa dau o valoare mai degraba pot vorbi despre extreme. Astfel cand am scos untul din ea in extraurban am trecut de 8,5. Insa cand mi-am propus, am reusit 5,7 si asta atentie in regim mixt, crede-ma ca este posibil ( 7,1 da fabricantul). In oras nu sar de 9,5 decat iarna dar se poate si sub 8.

                            Comment


                            • #15
                              Se pare ca s-a hotarat colegul @Dule; opteaza pentru 16v, aici.
                              @ddor71; e vorba de vre-o 5cp in plus; asta poate conteaza, secundele mai putin, doar nu faci liniute.
                              Last edited by IancuMIC; 6 May 2012, 00:03.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google