Va Rog Sa Imi Dati Un Sfat!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Azi am fost si l-am platit. 6000 de Euro. Este ultimul pret. A avut roata gaurita si vulcanizata. Iar rezerva era pusa sus. 3 Cauciucuri sunt Kleber all season, iar una era Continental Conti tech 3. Si am vorbit cu ei sa imi dea alt cauciuc de rezerva si mi-au dat Continentat Conti tech 3 dar nou nouta. O sa pun Continentalurile pe fata si Kleber le las pe spate. Bordul este in 2 culori, are Cd-player cu Mp3 Blaupunkt original din fabrica, 4 boxe, are geamuri electrice, si mai are un buton care este langa ala de reaglare a oglinzilor dar nu stiu ce e. Luni sau Marti abea pot sa o iau deoarece nu au sosit inca actele de la masina. In dreapta la usa din spate este putin de tot infundata si trebuie sa merg la un service sa o faca frumos, sa o revopseasca partea aia ca e si putin sarita vopseaua. In reste e foarte ok, chiar sunt foarte incantat de ea si de dotari. Abea astept sa o iau si sa ma plimb cu ea Multumesc tuturor pentru sfaturile date.
    Attached Files

    Comment


    • #62
      sa o stapanesti sanatos si fara incidente!
      Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
      Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

      Comment


      • #63
        Multumesc frumos, la fel iti doresc si eu tie

        Comment


        • #64
          Bravo, domne; acum esti pe... jumatate loganist .
          Butoanele, caci sunt doua, din spatele celui pentru reglare oglinzi, sunt pentru geamuri spate.
          Anvelope Conti trebuia sa ai pe toate rotile.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #65
            cred ca este butonul ce blocheaza actionarea gemurilor din spate

            Comment


            • #66
              Frumoasa masina...motorizarea cea mai buna de pe gama logan. Sa o stapanesti sanatos si sa te duca multi km fara incidente.
              My ride

              Comment


              • #67
                Bravo !
                La 6000 ti-ai luat o masina boboc, km putini si reali, motor bun, accesorizata.
                Imi place !

                PS: mai bine una d-asta autohtona cum ai prins tu la banii astia, decat un Volswagin cu 150-200000 km.

                Nu luati in seama ultima remarca, e doar parerea mea ))))

                Comment


                • #68
                  din punctul meu de vedere ai facut o foarte buna alegere si pretul a fost pe masura, nu stiu daca este E4 sau E5, a mea de noua cu aceleasi dotari m-a dus cam cu 2000 de euro in plus, initial am vrut si eu una sh, dar n-am mai avut rabdare sa caut, m-a imprumutat un prieten cu diferenta si am luat-o de noua, "butonul care este langa ala de reglare a oglinzilor" activeaza sau dezactiveaza butoanele de geamuri din spate, in cazul ca ai copii in spate, sa nu inceapa sa butoneze la ele...
                  Last edited by dinita george; 10 May 2012, 21:54.
                  Nu esti beat atata timp cat poti sa zaci intins pe parchet, fara sa te sprijini. (Murphy)

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by Dule View Post
                    .......... In dreapta la usa din spate este putin de tot infundata si trebuie sa merg la un service sa o faca frumos, sa o revopseasca partea aia ca e si putin sarita vopseaua. ..............
                    Banuiesc ca acolo e indoita (sageata).
                    Eu zic s-o lasi asa, nu o revopsi daca nu cere musai treaba asta.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #70
                      Multumesc pentru urari, si sper sa nu aveti nici voi incidente neplacute si cat mai multi kilometri fara probleme. Da aici este problema Octaviane, vad ca ai observat foarte bine. Cand primesc masina am sa fac o poza sa vedeti si voi zgarietura. Am comandat un creion ce acopera zgarieturile de la cineva de pe okazii. Am luat 2 bucati, 5 lei/ bucata. Maine ma intalnesc cu omu' sa-mi dea corectoarele alea Salve la toti si ms inca o data

                      Masina este euro 4, cum mi-am dorit. Am uitat sa specific, scuzati
                      Last edited by Dule; 10 May 2012, 22:24. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by Dule View Post
                        , are geamuri electrice, si mai are un buton care este langa ala de reaglare a oglinzilor dar nu stiu ce e.
                        Este butonul de blocare/deblocare geamuri spate, cine are PRESTIGE ar trebui sa stie lucrul asta.
                        Parerea mea?!
                        Ai ales exact ce te face pe tine multumit, exact acel lucru care o sa te uimeasca de multe ori si o sa te dezamageasca de putine ori (sper :P ).
                        Este o masina eficienta (consum/sportivitate/calitate/pret) pentru o Dacie familista.Daca ai mai avut masina o sa te uimeasca costul intretinerii care este acceptabil...
                        Sa o stapanesti sanatos cu multi km de acum incolo!
                        https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                        Comment


                        • #72
                          Azi l-am luat In sfarsit). Am luat benzina, de la MOL de 95, ca cica asta e ok, asa a zis nenea de acolo, si am fost sa imi schimb o roata, si direct pe Aradului. Am facut un test drive, pana la sensul giratoriu care merge spre Arad, si am atins viteza de 140 km/h. Merge si trage foarte bine. Parerea mea dupa acest test drive, ca masina este mult mai inchegata fata de cealalta. Cred ca si scaunele sunt ceva mai comode, iar plasticul este de alta calitate. Tata are impresia ca e mai spatioasa, desi nu cred. Am pus cateva poze cu ea, dar am pus si cu partea unde a fost infundata, si astept sfaturi sa vad ce sa fac cu ea. MS.
                          Attached Files

                          Comment


                          • #73
                            Samsari cu acte de dealeri autorizati

                            Sa te duca sanatos, dar ai dat o caruta de bani pe ea.

                            Comment


                            • #74
                              eu nu am observat ca ai zis ca e infundata...cam mare pretul...dar na..important e sa nu fii nevoit sa nu bagi si alti bani in ea...Bafta multa cu ea...si cati mai multi km
                              Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
                              Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

                              Comment


                              • #75
                                infundatura aia trebuie scoasa si revopsita macar semi aripa afectata, in rest, no problem.
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google