Va Rog Sa Imi Dati Un Sfat!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    acum 2 ani am vrut eu sa-mi vand 16volti-u'...n-ai fost pe faza acum nu-l mai vand, ca a trecut in ograda nevestei, iar eu m-am ales oficial cu un 1.4
    la modul serios, daca vrei, facem o tura spre comparatie. in ceea ce priveste interiorul, am avut 16ph1 si acum 16v ph2. ca design, ph2 e peste, cu 1000 de ani fata de colturile alea din ph1. ca asamblare, insa ph1 era mai ok. singura exceptie, cutia de documente, und eph1 are o mare problema, nu stie sa inchida aceeasi usa de 2 ori la fel, de fiecare data ramane alt spatiu la colturi scaunele sunt mai ok la ph2, suportul lateral pare mai bun, o idee doar, nu ceva notabil. tapiseria e la fel, tine la tavaleala, a mea de 3 ani si 46000km n-are nici o hiba. si nu e in 2 culori, nu are bej-ul ala care unora le place, altora nu. eu pt mine as lua ph1 pt ca are toate suruburile, nu s-a facut economie, insa asta e singurul motiv.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #47
      Eu zic sa mergi sa le vezi pe ambele.Negociaza pretul cu aia de are km. putini; daca are de gand sa o vanda cu adevarat, sigur mai lasa la pret.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #48
        Multumesc de sfaturi. Problema este ca am gasit in Timisoara Logan 1.6 16v la Auto Europa. Este varianta Prestige, din 2010, cu 24.600 de kilometri la bord. Partea nasoala este ca are pretul de 6300 de euro. Nu este cam mult? este si o varianta cu 6500 de euro, dar are airbag-uri laterale si cu 2.000 de kilometri mai putin. Se merita sa iau in considerare aceste masini sau nu? Ms



        Va atasez si linkul de la auto europa

        Comment


        • #49
          Prestige-ul meu a costat 9550, fara airbag-uri laterale.(100E).Daca ai in vedere valoarea pentru care se asigura aceasta masina( Casco) , cam in jurul a 6000E e pretul dupa 2 ani.
          Ideal ar fi sa gasesti proprietarul; eviti comisionul luat de firma de revanzare, care nu-i mai mic de 500E.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #50
            Eu ma gandesc...ca o mai tin si eu 3-4 ani...si din 6000 de euro cat dau pe ea....cat mai primesc? 2500? ... nu stiu ce sa fac....ar fi un pret bun 6300? negociabil?

            Comment


            • #51
              Devalorizarea mare e la toate masinile noi, in primii ani, 1, 2; daca o vinzi dupa o luna de la cumparare, noua, sigur pierzi 1-1500E. Daca ar fi s-o cumpar eu n-as da peste 6000E.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • #52
                am inteles. Multumesc de sfat. Sper sa merg maine la Auto Europa...si sa negociez cu ei cat mai mult...desi nu prea am texte in mine...

                Am inteles ca sunt masini foarte bune, le fac revizii si sunt ingrijite la ei. Tata mai demult a prin un Cielo din 96, si avea 170.000 de km, si a mers perfect masina aia, si a vandut-o la 200.000 de mii si cel care a cumparat-o a sunat si a multumit ca merge incredibil masina. Deci ma gandesc ca si eu grija de ele nu?
                Last edited by Dule; 8 May 2012, 22:47. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #53
                  Originally posted by Dule View Post
                  Eu ma gandesc...ca o mai tin si eu 3-4 ani...si din 6000 de euro cat dau pe ea....cat mai primesc? 2500? ... nu stiu ce sa fac....ar fi un pret bun 6300? negociabil?
                  Daca ai grija de ea poti sa o tii si mai mult...iar despre pret...cu timpul isi pierde valoarea orice...si orice model de masina ar fi..dar si peste vreo 3-4 ani...nu cred ca va cobora pretul la 1.6 16v sub 3.500...cel putin asa sper eu

                  La 5.500-5.800 daca o scoti...eu as luao
                  Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
                  Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

                  Comment


                  • #54
                    daca n-a fost lovita, n-are probleme mecanice (in principiu astea de buy-back sunt verificate si se vand daca sunt ok, mai ales in reprezentante), aia cu airbag lateral, daca mai scoti 2-300 de euro la ea, ia-o, in varianta in care vrei sa-i faci si-un casco si o iei cu banii in rate sau o parte din ei in rate. daca ai cash si nu te doare de casco, nu-ti lua logan, din prima.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #55
                      Maine mi-au spus cel de la Nissan ca pot veni pe la ora 12 sa o vad si sa o si cumpar. El a spus ca pretul este negociabil, si de la 6300 Euro a lasat la 6100 Euro si tata a exclamat: "Doar atat lasati?" si imediat....a spus: "pai vedem maine cum facem" ) deci sper sa o scot la 6000 de Euro. Eu zic ca este un pret foarte bun, masina la 24.000 de kilometri, model Prestige. Nu stiu exact ce euro are si nici ce dotari are Prestige. Nu stiu nici din ce luna e masina. Sper sa arate bine si sa fie buna Nici la cati kilometri se fac reviziile nu stiu Ce cauciucuri recomandati sa imi iau? Ar fi bune All Season daca gasesc de la Michelin? sau separat de vara si separat de iarna? La ce ar trebui sa fiu atent cand o cumpar? si alte sfaturi ce ar trebui sa fac daca imi puteti da, mi-ar fi de folos. Multumesc inca o data.

                      Comment


                      • #56
                        Lasa, ia masina si apoi mai vorbim si de revizii si anvelope si tot ce mai vrei sa afli; si ce nu vrei ai sa afli.
                        La ce sa te uiti? aspect exterior,(interior eventual), ca altceva nu prea ai sa vezi.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • #57
                          ok....Ms mult IancuMIC mereu ai fost rapid si de mare ajutor la raspunsuri, ms abea astept sa o iau maine Dar...nu stii ce dotari are masina? geamuri electrice pe spate are? MS

                          Comment


                          • #58
                            -volan si husa schimbator imbracata in piele
                            -reglaj pe inaltime volan
                            - reglaj pe inaltime scaun sofer
                            - geamuri electrice;toate 4
                            - oglinzi incalzite
                            -jante aliaj...
                            - aer cond.
                            P/S. cu un ochi la meci, cu unul la forum, poate am omis ceva...
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • #59
                              ok, multumesc frumos, nu mai am intrebari, astept doar ziua de maine sa ma duc si sa o iau vizionare placuta si multumesc frumos pentru tot

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by Dule View Post
                                Maine mi-au spus cel de la Nissan ca pot veni pe la ora 12 sa o vad si sa o si cumpar. El a spus ca pretul este negociabil, si de la 6300 Euro a lasat la 6100 Euro si tata a exclamat: "Doar atat lasati?" si imediat....a spus: "pai vedem maine cum facem" ) deci sper sa o scot la 6000 de Euro. Eu zic ca este un pret foarte bun, masina la 24.000 de kilometri, model Prestige. Nu stiu exact ce euro are si nici ce dotari are Prestige. Nu stiu nici din ce luna e masina. Sper sa arate bine si sa fie buna Nici la cati kilometri se fac reviziile nu stiu Ce cauciucuri recomandati sa imi iau? Ar fi bune All Season daca gasesc de la Michelin? sau separat de vara si separat de iarna? La ce ar trebui sa fiu atent cand o cumpar? si alte sfaturi ce ar trebui sa fac daca imi puteti da, mi-ar fi de folos. Multumesc inca o data.
                                Mie mi se pare mult. Pe mine m-a ajuns 6500 Prestige nou. Numai ca nu are airbaguri laterale. 5700-5800 cam asa negocieaza. Mai ia-l la puricat ca ei vor sa scape de ele, si poate mai lasa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google