Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cel mai mult am bagat 60 de litri, mai aveam ~ 2 litri in masina. De obicei bag cat sa am aproximativ 55 de litri in rezervor.
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

    Comment


    • am inteles.

      in ceea ce priveste consumul in orase gen Ploiesti scot si 8 . mi se pare mult 10

      Comment


      • Va recomand sa reveniti la subiect
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Galati-Tecuci-Galati,consum total-5.8%.Viteza medie,73.4/ora.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Consumul in Timisoara saptamana ce tocmai se termina, cam 380 km condusi in obisnuitul meu stil ''pensionar'' au reclamat doar 8.7%, cu Vmed de 19,x kmh.
            Inutil de spus ca evit zonele / orele aglomerate cat de mult pot. Nu imi pica rangul daca merg 10 minute pe jos ca sa evit 20 de stat blocat in trafic.
            sigpic

            Comment


            • Am un consum de 9,5 % (90 % oras + un pic extraurban + un top speed de 173 kmh unde am avut drum). Mi se pare cam multisor, cred ca ar trebui si bujiile schimbate.

              Comment


              • Doctore nu stiu de unde ai sau aveti consumul asta asa de micut ,eu unul pe timp de vara in afara localitati mai mic de 8,9 nu am prin oras 10,8 sau chiar 11. acum ca a venit frigul a crescut cu aproximativ 1l consumul........
                Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                Comment


                • Enorm...8.9 afara.Nu imi permit sa fac aluzie la stilul de condus dar niste intrebari poti sa_ti pui.Salutare.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Cat aveti in acest moment pe CB consum aprox. de oras in perioada asta rece, ca sa-mi fac o idee?

                    Comment


                    • In primul rand MCV-ul tau este mai greu cu multe kilograme, iar Cx-ul este si el mai mare, asa cat sa coste 10 kmh la viteza maxima. MCV-urile consuma in medie cu o litra mai mult la aceiasi motorizare.

                      Pot sa-ti arat cum se consuma 12% cu masina ta de la Deva la Sibiu, daca vrei
                      sigpic

                      Comment


                      • consum

                        eu am maşina din septembrie 2011 dar să şti că mise pare cam trasă de păr treaba referitoare la consum
                        Originally posted by cip View Post
                        masina o am din aprilie,1800km.duminica aceasta am facut VICTORIA(BV)-CLUJ,viteza max 130km/h,si am scos un consum mediu de 5.6l,benzina PETROM95.

                        Comment


                        • Originally posted by dr_mke View Post
                          In primul rand MCV-ul tau este mai greu cu multe kilograme, iar Cx-ul este si el mai mare, asa cat sa coste 10 kmh la viteza maxima. MCV-urile consuma in medie cu o litra mai mult la aceiasi motorizare.

                          Pot sa-ti arat cum se consuma 12% cu masina ta de la Deva la Sibiu, daca vrei
                          Atentie ca MCV-ul are alte rapoarte in CV (mai scurte ca berlina). Deci inca un factor care duce la cresterea consumului (comparativ cu berlina)

                          Comment


                          • Conteaza de asemenea si incarcarea masinii. Daca este MCV, care din start e mai greu si are si rapoarte mai scurte - este incarcat, va consuma semnificativ mai mult, fata de berlina.

                            Comment


                            • Originally posted by tasha View Post
                              eu am maşina din septembrie 2011 dar să şti că mise pare cam trasă de păr treaba referitoare la consum
                              in ce sens ti se pare trasa de par ? aici la consum e simplu ori mintzi ori nu mintzi

                              Comment


                              • @alessandro
                                Eu pun pariu pe talonul meu ca cei 240km dintre Victoria si Cluj, parcursi cu 130km/h(asa cum se sustine mai sus) se fac cu un consum de cel putin 7-7.5% si nu 5.6% si cu benzina de 95. Si sa nu uitam de relief... pana la Cluj urci si cobori de te plictisesti!
                                Iar la 1.800km motorul inca "strange"!

                                @cip
                                In cat timp ai ajuns la Cluj cu consumul asta?
                                Last edited by Cobra7; 31 October 2011, 17:36.
                                :P::U::S::H: :T::H::E: :L::I::M::I::T::S: :excl:

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google