Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    sigur alimentezi cu benzina >???< verifica si asta poate functioneaza pe altceva motorul tau...)

    Comment


    • #77
      da este foarte interesant consumul tau ce sa zic si eu merg cu consumul instantaneu sau poate au nimerit astia i fine o masina cu consumul care trebuiau sa fie toate
      "cromul este placerea mea"
      "cui nu-i place , valea"

      Comment


      • #78
        io n-am consum instantaneu, dar am un coleg care are... io de ce nu am ? am prestige

        Comment


        • #79
          Toate masinile post-septembrie 2006 nu au consum instantaneu, datorita faptului ca se uitau multi oameni la el cand plecau de pe loc, nu stiau ce e ala, vedeau consum de 15-20 L si au dat o multime de mailuri si telefoane la Dacia.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #80
            Originally posted by speaker
            duminica asta merg la SIAB si cu ocazia asta o sa fac siniste poze sau chiar filmulete
            ne vedem luni,bafta tie
            asteptam pozele...si poate te intalnesti si cu cei din bucuresti duminica la ora 9 dimineata

            Comment


            • #81
              Originally posted by speaker
              ...cu logan 1.6 MPI 8v (al meu), Brasov-Constanta: 5,2 l/100 km, iar cu 16v (al unui prieten) : 4,9 l/100 km!!!. Asta in conditii de medie orara 78,6 km/ora!
              ... eu, cu diesel, n-am reusit sa scot mai putin de 5.1% consum mediu pe o distanta de 400 km (asta in conditiile in care masina era fara pasageri si fara bagaje si mers economic nu sportiv)... Nu te cred 100%... sorry...

              PS
              Ce benzina ai folosit?
              Last edited by Sp!ke; 5 October 2007, 23:38.

              Comment


              • #82
                man stai sa vedem pozele ca poate are dreptate cine stie ,poate chiar are consumul acesta
                "cromul este placerea mea"
                "cui nu-i place , valea"

                Comment


                • #83
                  ar fi prea tare consumul asta,cel mai sigur de verificat e la peco...faci full si la intoarcere faci iar full si verifici cati Litri au intrat fata de cati aveai atunci.

                  Comment


                  • #84
                    pai de alimentat nu o fi alimentat de fiecare data din acelasi loc
                    stie domne omul cum sa scoata consumul asta
                    "cromul este placerea mea"
                    "cui nu-i place , valea"

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by BRUTUSANF
                      pai de alimentat nu o fi alimentat de fiecare data din acelasi loc
                      stie domne omul cum sa scoata consumul asta
                      Pai... sa ne spuna si noua. Eu am facut in doua spatamani (de cand mi-a venit masina) ~1400 km si am bagat motorina de 300 lei si mai am gaz pentru vre-o 200 km... deja a mea consoarta face spume

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by Sp!ke
                        Pai... sa ne spuna si noua. Eu am facut in doua spatamani (de cand mi-a venit masina) ~1400 km si am bagat motorina de 300 lei si mai am gaz pentru vre-o 200 km... deja a mea consoarta face spume
                        ai rabdare si vei afla
                        "cromul este placerea mea"
                        "cui nu-i place , valea"

                        Comment


                        • #87
                          15/20l Pai asa imi iau hammer

                          Comment


                          • #88
                            fara suparare

                            Originally posted by speaker
                            ...cu logan 1.6 MPI 8v (al meu), Brasov-Constanta: 5,2 l/100 km, iar cu 16v (al unui prieten) : 4,9 l/100 km!!!. Asta in conditii de medie orara 78,6 km/ora!
                            Am incercat sa merg cat mai economic si am facut Cluj-Targoviste cu 5,5 consum. Dar pe autostrada nu am trecut de 120 km/h, pe restul traseului n-am fortat si nu am trecut de 110 km/h, plus am incercat sa mentin viteza constanta si fara accelerari si franari bruste. E drept ca pe traseul ce-l indici nu sunt atatea orase de traversat si nici atata munte si deal de urcat, dar ...
                            ... Acuma nu am pretentia ca sunt eu mare priceput (asa cum o pretinzi tu ca ai fi), dar nu cred ca ai scos 4,9 l/100 cu viteza medie orara de 78,6.
                            Ori deschizi rubrica de Noapte buna, Loganisti! - ori te prezinti cu premiu de la uzina pentru cel mai econom-recordmen
                            Martinel rules!

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by Ruud
                              Am incercat sa merg cat mai economic si am facut Cluj-Targoviste cu 5,5 consum. Dar pe autostrada nu am trecut de 120 km/h, pe restul traseului n-am fortat si nu am trecut de 110 km/h, plus am incercat sa mentin viteza constanta si fara accelerari si franari bruste. E drept ca pe traseul ce-l indici nu sunt atatea orase de traversat si nici atata munte si deal de urcat, dar ...
                              ... Acuma nu am pretentia ca sunt eu mare priceput (asa cum o pretinzi tu ca ai fi), dar nu cred ca ai scos 4,9 l/100 cu viteza medie orara de 78,6.
                              Ori deschizi rubrica de Noapte buna, Loganisti! - ori te prezinti cu premiu de la uzina pentru cel mai econom-recordmen
                              super cred ca o sa-l premiem noi ca asa consum nu am mai pomenit
                              "cromul este placerea mea"
                              "cui nu-i place , valea"

                              Comment


                              • #90
                                cred ca acum dupa consumul asta,toata lumea o sa vrea sa aiba un 1.6 16v pe masina ... sa beneficieze si de plusul de putere intr-o depasire dar sa si aiba un consum de invidiat chiar si pentru unul cu motor 1.4 )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google