Curea Distributie Rupta !!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Un site ceva?

    Comment


    • #92
      Originally posted by vladoi View Post
      Avea 30 mii cureaua,era un stift luat de pe net care chipurile cica era originala,aveam 40 kmh la ora cand sa rupt.
      30000 si cati ani?
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #93
        si ce firma, sa stie tota lumea.

        Comment


        • #94
          spune-ne tot ce ar trebui sa stim, ca sa n-o mai patim si noi.

          Comment


          • #95
            Am luato tot de la un user de aici care vinde toate felurile de piese si spun ca s originale. de fapt sunt niste panarame.Arata ca cele originale in cutie cu holograma cu tot dar deacu stie toata lumea ca s niste fak uri.eu unu nu mai iau niciodata kkt uri de astea care chipurile is de origine,nu mai trebuie.Acuma mi am luat rola INA si curea Gates.
            Cureaua avea 30 mii de km si 8 luni vechime,fac c am in jur de 50-60 mii pe an.Acum masina are 380 mii de km,n am schimbat nici un injectoe nici turbina nici pompa......v am spus ca sigur o sa ma intrebati de una alta la km.astia
            In schimb am schimbat acuma un injector,l am scos indoit din chiuloasa veche.practic i am schimbat doar corpul ca era indoit
            Last edited by vladoi; 17 August 2014, 21:17.

            Comment


            • #96
              Originally posted by vladoi View Post
              Am luato tot de la un user de aici care vinde toate felurile de piese si spun ca s originale. de fapt sunt niste panarame.Arata ca cele originale in cutie cu holograma cu tot dar deacu stie toata lumea ca s niste fak uri.eu unu nu mai iau niciodata kkt uri de astea care chipurile is de origine,nu mai trebuie.Acuma mi am luat rola INA si curea Gates.
              Cureaua avea 30 mii de km si 8 luni vechime,fac c am in jur de 50-60 mii pe an.Acum masina are 380 mii de km,n am schimbat nici un injectoe nici turbina nici pompa......v am spus ca sigur o sa ma intrebati de una alta la km.astia
              In schimb am schimbat acuma un injector,l am scos indoit din chiuloasa veche.practic i am schimbat doar corpul ca era indoit
              Si acum , nu ar trebuii sa te duci la acel user , si sa.i spargi motorul in cap?

              Comment


              • #97
                Macar spune userul, sa ii mai scada vanzarile... sau poate cine stie e un buisnisman corect si iti da banii inapoi, si iti achita si reparatia ))
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • #98
                  Chiar , nu cred ca e bine cu atata secretomanie in ceea ce priveste numele acelui user.

                  Dorim sa aflam numele pentru a face un ocol cand mai auzim sau vedem anunturi de vanzare postate de '' dumnealui ''.

                  Comment


                  • #99
                    Chiar nu mai stiu exact numele,o sa rasfoiesc un pic forumul si va zic.

                    Comment


                    • ar fi foarte indicat daca ii postezi toate datele, nume , nick name, masina , locatie , etc, sa fie intr-adevar ocolit.

                      Comment


                      • Cureaua de distributie, role, pompa de apa, trebuie sa fie de origine. Montate ca la carte, tensionata cureaua cu aparat. Nu este deloc de joaca. Am dus o masina de la o firma renumita la gunoi pentru ca s-a rupt cureaua de distributie in timpul mersului la 80 km/h. Schimbarea am facut-o la un cartierist ca era mai ieftin atunci. Ce am patit? Toate supapele erau indoite, axa cu came strambata, pistoanele batute rau de de tot, dupa demontare s-a ajuns la concluzia ca trebuia alt bloc motor, pistoane, schimbat supate, valve si toate cele. Asa am ajuns utilizator de Logan, nu s-a meritat reparatia care ma ducea la multi bani. Cu acei bani am facut leasing. Suma de 2000 lei mentionata mai sus este parfum fata de o suma de 7 ori mai mare cat era sa merg pe piese originale. Ulterior am vandut acea masina la dezmembrari si am luat niste bani.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google