Cine mai are 1.5dci euro 5? Pareri, Fiabilitate, Probleme Etc.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Revin cu codurile:
    2722772835R filtru polen
    8200985420 filtru aer
    8200768927 filtru ulei
    7701478547 filtru motorina

    Comment


    • #47
      @proteinman : Mulţumesc frumos !

      Comment


      • #48
        La ce pret il aduci sorinescule
        merita cu toate taxele?

        Comment


        • #49
          pai ies cu mcv-ul cu taxa cu tot undeva la 6700 cu totu lu tot,si este din 15.11.2011,masina de reprezentanta,am mai avut unul de 70 cp si nu ma convins la consum si viteza de croaziera,lam dat am un peugeot 206 hdi un vis la consum si viteza dar fiabilitate MINUS MINUS MINUS...

          Comment


          • #50
            E vezi d-aia mi-am luat si eu MCV, comparand fiabilitatea loganelului cu a unui Peugeot care a fost reparat de vreo 4000 euroi numai mecanica fara tinichigerie in vreo 5 ani... .
            Pe cand Loganul revizii roluit jenti si benzina .
            Cum 6700 cand eu am dat 13200 p-al meu?

            Comment


            • #51
              pai e masina de drive test in germa...si daca esti la locul potrivit in momentul potrivit...si cum e, esti multumit cu asta de 90 cp?
              Last edited by sorinescu; 22 February 2012, 23:52.

              Comment


              • #52
                De principiu multumit in fine cam lunga deci am eusit s-o "scurtez" acuma e in service s-o lungeasca la loc.
                Vezi ai grija ca s-ar putea sa fi nevoit sa platesti TVA-ul in ambele tari, dar se poate recupera cel platit acolo dupa ce faci dovada ca l-ai platit si aici, nu sunt sigur dar parca asa stau lucrurile.

                Comment


                • #53
                  tva-ul se plateste aici din valoarea facturii cu care am achizitionato,si pretul pe factura e altul ...

                  Comment


                  • #54
                    sorinescule sa inteleg ca platesti un pret si altul til trece pe factura? (pret mai mic?)daca este asa cel care ti o vinde nu e neamt sigur.

                    Comment


                    • #55
                      neamt neamt mai neamt ca niemtii,numa ca daca ai pe cineva acolo te... crezi ca la aia nu le trebe bani,numa sa ai pe cineva acolo aia este tot, iti trece ca e cu defectiuni la motor shaden...defect si se schimba toate celea,adica nu mai iti da garantie acolo dar aici nu am nici o problema cu asta,primesti garantia si... toata lumea e hapiiiiiiiiii

                      Comment


                      • #56
                        cutia de viteze

                        Va salut!
                        Poate cineva sa ma ajute cu rapoartele cutiei de vitete JR5 de pe Loganul de 90dci?
                        Multumiri maxime!

                        Comment


                        • #57
                          sorinescule la nemti chestia asta e penala si nu cred ca se baga cineva

                          Comment


                          • #58
                            nu... nici prin cap nu le trece...

                            credeti ca smecheria s-a inventat in Romania ?
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • #59
                              nu s a inventat in Romania dar nici la nemti.cine a fost sau a lucrat cu nemtii stie mai bine

                              Comment


                              • #60
                                Salutare!

                                Seara buna....am si eu un logan 1.5-90CP.....REFERITOR la consum si alte probleme as putea spune doar despre consum deocamdata deorece inca nam intampinat nici o problema tehnica-7500km....intre5-6\100.....si as avea o intrebare....am cauciucuri de 15```185-----mar interesa care ar fi marimea maxima cu care leas putea inlocui....si care ar fi diferenta de consum daca as pune cauciucuri mai mari in cazul in care exista o crestere a consumului?...in rest cele bune...Grija mare la condus!!!
                                Last edited by 77sky; 11 March 2012, 12:56. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google