LOGAN kissfm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @calenus: S-ar putea sa fie de la ambreiaj si sa nu auzi bine.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Marti am programare, revin...

      Comment


      • Mama lor de kiss fm...Probleme peste probleme...In afara de volan( s-a mai dus din culoarea
        ) acu a inceput sa imi agate cutia de viteze din a 3-a in 4-a....Am inteles "asa e la toate" cu a-1 si a 2-a...Da a mea ce mai are...Chestia e ca nu face mereu...Doar cand vrea ea...
        low....&.....slow

        Comment


        • Imi pare rau pentru problemele voastre (probabil si eu mi-as varsa amarul) dar nu faptul ca e modelul KISS e problema. Ganditi-va ca e aceeasi masina ca si celelalte. Doar cateva dotari au in plus, dar aceste dotari se regasesc si pe 1,6 16v. Faptul ca sunt probleme tine la modul general de modelul Logan si nu de varianta cumparata. Deja am inceput sa accept si faptul ca mai sunt si alte modele de masini care au probleme (chiar ieri am vorbit cu cineva care are Megane Bicorp)
          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

          Comment


          • Originally posted by alexutzu View Post
            Mama lor de kiss fm...Probleme peste probleme...In afara de volan( s-a mai dus din culoarea
            ) acu a inceput sa imi agate cutia de viteze din a 3-a in 4-a....Am inteles "asa e la toate" cu a-1 si a 2-a...Da a mea ce mai are...Chestia e ca nu face mereu...Doar cand vrea ea...
            Daca face cand vrea ea ar trebui sa te bucure...Ai o masina cu personalitate...La mine marsariere-ul face ce zici tu tot cand vrea ea ,dar ii zic "stai cu tata" si cateva zile nu mai face

            Comment


            • Am observat viorel la tine treaba cu march-arrieru...Becu se aprindea da masina nu mergea...Imi mai face treaba asta da cand e rece afara si plec imediat cu ea
              low....&.....slow

              Comment


              • uffffff logan...

                Am rezolvat problema (deocamdata) cu computerul de bord. Nu se mai reseteaza, au schimbat sonda din rezervor. Acum am alta problema: am eroare de consum-un plin si jumatate consumat(aproximativ 70 l si computerul imi indica 48 litrii consumati). In ceea ce priveste croncanitul-nu mi-au gasit nimic. Mai trebuie studiat. Curios! Se aude doar la cald si nu tot timpul

                Comment


                • Pai e foarte normal, daca tu ai pus peste 50 L in rezervor sa nu afiseze decat atat, care e problema?
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Masina a fost alimentata de 2 ori...Un plin de 50 litrii apoi dupa aprinderea becului a fost alimentata cu inca un plin fara a se reseta bordul. E aproape gata benzina si indica doar 48 litrii consumati.
                    Last edited by Cezar; 28 November 2008, 18:50.

                    Comment


                    • Adica, in traducere,,,a primit acel rezervor, sa zicem, 90 de litri iar nemernicul de CB este "milos" si arata doar 48L arsi, corect?

                      In primul rand, nu mai depasi capacitatea de 50 de L a rezervorului
                      In al doilea,,,da-i un reset CB-ului si observa ce se intampla in continuare.
                      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                      Comment


                      • @calenus: Atunci ai clar o problema la sonda de carburant.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Originally posted by 77sky View Post
                          Adica, in traducere,,,a primit acel rezervor, sa zicem, 90 de litri iar nemernicul de CB este "milos" si arata doar 48L arsi, corect?

                          In primul rand, nu mai depasi capacitatea de 50 de L a rezervorului
                          In al doilea,,,da-i un reset CB-ului si observa ce se intampla in continuare.
                          Spune-mi tu mie cum reusesti sa `bagi` 90 l in rezervor
                          nu am resetat computerul pentru ca mi s-a parut dubios si am mai alimentat inca o data. Parca a inebunit!!! Sau am alimentat cu aburi?! Curios! Arata plinul! Si nu am supraalimentat! O sa mai dau inca un reset si vad cum se comporta. Mama lor de kiss-uri e a 6 oara cand merg cu el in service!

                          Comment


                          • Am si eu o intrebare.E rau daca bagi mai multa benzina in rezervor?Adica 60 de litrii??
                            Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

                            Comment


                            • Nu cred. Stiu pe cineva care pleaca regulat din benzinarie cu 64 de L in rezervor.

                              Comment


                              • Originally posted by andrei View Post
                                @calenus: Atunci ai clar o problema la sonda de carburant.
                                Of,,,asta inseamna ca e o cauza neelucidata (ar fi a doua sonda defecta)

                                Originally posted by calenus View Post
                                Spune-mi tu mie cum reusesti sa `bagi` 90 l in rezervor
                                Eu am alimentat pana acum cu 1183 L (asta nu inseamna ca i-am dat de baut pe toti odata); ma refeream la faptul ca tu ai pus in acel rezervor cantitatea X (in 2-3-5 transe, nu conteaza) iar CB-ul iti arata mai putin...
                                Te cred ca esti furios (parca 6 vizite in service.
                                Sfatul meu e sa alimentati atat cat prevede manualul (max. 50 L)
                                Tehnic vorbind,,,nu prea cred in ghinioane ci in inlocuirea unor piese, fara a se depista cauza ce duce la aparitia unui fenomen (multi elimina efectele, in loc sa depisteze cauzele)
                                Bafta!
                                Last edited by 77sky; 2 December 2008, 21:54.
                                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google