LOGAN kissfm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu cred ca se leaga de evacuare pentru ca daca apas ambreiajul nu se mai aude
    KissFM 1.4 mpi

    Comment


    • Revin cu intrebarea: ce tb sa atasez ca sa dovedesc:
      1. Am logan kissFM
      2. Am fost in service vineri sa schimb volanul (am o foaie a4 cu constatarea)
      3. Sapt viitoare fac revizia de 7500km

      ---stiu, scuze---
      posturi consecutive
      KissFM 1.4 mpi

      Comment


      • Poze cu masina copie dupa talon copie dupa actele din service copie dupa livertu militar copie dupa certificatu de casatorie copie dupa certificatu de botez al copiilor o cerere tip si un timbru fiscal de 5ron... Toate la ghiseu 9

        sigpic

        Comment


        • seriozitate

          Dati dovada de o seriozitate iesita din comun... Va avertizez ca si credibilitatea dvs. Urmeaza aceeasi panta descendenta....
          KissFM 1.4 mpi

          Comment


          • Mie imi place sa ma dau dea ``rostogolu`` si daia... La vale e mai bine ca la deal ca nu gafai...
            acum serios pune poze cu masina
            tu cu masina si copie de pe talon si o sa ai credibilitate

            sigpic

            Comment


            • Ok. Dar trebuie sa protejez cumva datele mele personale.

              sau cel mai bine iti spun ca nu ma intereseaza credibilitatea ta.

              o sa fac altceva: o sa postez copie dupa fisa de inlocuire (sau cum i-o zice) pentru volanul de piele
              Last edited by cc catch; 22 September 2008, 14:58.
              KissFM 1.4 mpi

              Comment


              • Pai stergi in paint adresa numele tau vinul masini

                sigpic

                Comment


                • photoshop?
                  KissFM 1.4 mpi

                  Comment


                  • De cand se face revizie la 7500Km?
                    Prima revizie se face (pentru benzinare 1.4 ) la 20 000 sau la un an.

                    Comment


                    • Eu stiu ca se face la 15000 sau 1 an. In primii 7500 "se formeaza" motorul iar in ulei se strang multe "pulberi de fier" rezultate din frecare. E recomandat sa-i schimbi cel putin uleiul. Eu o sa-i schimb si filtrele
                      KissFM 1.4 mpi

                      Comment


                      • Originally posted by lucialina View Post
                        Am si eu un kiss de 5 luni si au inceput sa mi se dezlipeasca stickerele! Cum sa le dezlipesc de tot fara sa aiba urmari , estetice si nu numai, asupra caroseriei???
                        ...Se dezlipesc pur si simplu(nu cu dalta si ciocanul)si nu raman urme la 5 luni decat daca e masina nespalata...Tot la 5 luni am scapat si eu de ele...Interventie la o aripa fata,iar la plecarea din service ramasesem cu unu iar baiatu' care mi-a predat masina m-a rugat sa il dau lui(eu eram pe cale sa il arunc...Stickerul desigur)

                        Originally posted by cc catch View Post
                        photoshop?
                        ...Paint-ul cel de toate zilele din windows..E foarte simplu si util pentru treburi dastea...

                        Comment


                        • Originally posted by cc catch View Post
                          Eu stiu ca se face la 15000 sau 1 an. In primii 7500 "se formeaza" motorul iar in ulei se strang multe "pulberi de fier" rezultate din frecare. E recomandat sa-i schimbi cel putin uleiul. Eu o sa-i schimb si filtrele
                          Reviziile oficiale sunt date de constructor si inscrise in carnetele de intretinere.
                          Faptul ca vrei tu sa-i schimbi uleiul si filtrele, nici o problema nu te opreste nimeni, dar tu ai dat de inteles ca ar fi vorba de o revizie pe care o cere DACIA.

                          Comment


                          • @ Cromatic
                            scuze.
                            KissFM 1.4 mpi

                            Comment


                            • Originally posted by daniberila View Post
                              De cand se face revizie la 7500Km?
                              Prima revizie se face (pentru benzinare 1.4 ) la 20 000 sau la un an.
                              Mie mi-au zis ca la 15000km(sau un an) prima revizie si la Diesel la 10000km.Da' probabil or fi prelungit limitele...

                              Comment


                              • Chiar daca s-au prelugit termenele, reviziile se fac exact cum sunt inscrie in carnetele de intretinere ale fiecaruia.
                                Desi este aceeasi masina, exista date diferite de schimb sau inlocuire si pentru alte consumabile.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google