LOGAN kissfm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu astept pe la sfarsitul lunii mai un KISS FM de 1,4 si vreau sa intreb daca s-a lovit cineva de problema aceasta si la motorizarea de 1,4.

    Comment


    • Am si eu un kisfm...
      poate sa-mi spuna careva care e treaba cu indicatorul pentru centura?
      se poate monta?

      Comment


      • Acum nu stiu ce sa-ti spun dar cand am fost eu la interventie cu ea Dacotec-ii se mirau ca a aparut problema la 1.6 ca numai la 1.4 au avut probleme,acum naiba stie,cred ca tine si de noroc,nu stiu ce sa mai zic.
        KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

        Comment


        • Probleme au fost la 1.4 , 1.6 , 1.6 16v si DCI exista un topic special !
          sigpic

          Comment


          • Invatati-ma si pe mine sa-mi montez o jaluzea sau perdeluta(cum i-o zice) retractabila,pentru toata luneta.Merge prinsa in holzsuruburi de cartonul de la boxe?Dar pe plafon cum sa prind urechile acelea in care se agata?
            KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

            Comment


            • Si acolo ai 2 suruburi mai scurte pe care le infigi in mocheta de pe pavilion.
              Am avut si eu si e cam aiurea ca zornaie...

              Comment


              • Pai da nu se zmulge din carton si din mocheta?
                KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                Comment


                • Ptr. Burtosu....sfatul era ptr mine referitor la distributie si aruncarea uleiului? Daca da, merci mult!
                  sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                  Comment


                  • Apropo de ce spunea cineva mai sus...stie cineva daca se poate rezolva treaba cu indicatorul de centura?
                    sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                    Comment


                    • Da,sfatul era pentru tine, bineinteles si pentru alti forumisti pentru ca pe mine ma obsedeaza faptul ca-ti poate curge motorul dupa nici 3000 km.In legatura cu indicatorul de centura parca stiu ca era ceva pe aici pe undeva(pe forum).
                      KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                      Comment


                      • Sal la toti ... eu am kiss de anul trecut (nici nu mai stiu exact parca octombrie) ... nu prea am avut probleme cu ea in afara de cablul de acceleratie la care sare periodic camasa si se duce in podea si un consum putin mai mare decat a altora cu aceeasi masina, din acelasi oras, si care circula la fel ca mine (la aceleasi ore, in acelasi stil ....). A mea consuma cu 1l% mai mult

                        - senzorul de centura din cate stiu se poate rezolva printr-o interventie la CB (sunt membrii pe aici care fac asa ceva urmariti threadurile de anunturi online). pe mine nu m-a interesat aspectul asta

                        - mp3 -ul ala e sublim daca tu chiar crezi ce spun ei (cum ca are putere de 40w) si daca nu ai nici un fel de pretentie de muzica. eu tocmai am scapat de el si sunt foarte fericit pentru asta. Plus ca fata a inceput sa scartaie si sa aibe joc. Bineinteles cand am schimbat mp3-ul a trebuit sa schimb si boxele ca astea stoc sunt de toata jena, dar de asta iti dai seama doar dupa ce schimbi mp3-ul.

                        - defectiuni la motor sau probleme cu uleiul nu am avut iar AC merge brici
                        - mai am problema cu frana de mana dar nu aici e locul pentru asta

                        Per ansamblu trebuie sa spun ca sunt multumit de varianta Kiss si ce ofera ea fata de celelalte
                        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                        Comment


                        • cutia de viteza

                          Salutare, am un logan kiss fm si am o problema la cutia de viteza: cand dau in marsalier, adica cand shimb viteza, se aude un zgomot la schimbator. Acest zgomot se aude doar cand maneta chimbatorului merge in marsalier. Ce ma sfatuiti?

                          Comment


                          • Posteaza aici sau aici.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Intreb inca odata si anume ce solutie sa adopt la montarea unei jaluzele retractabile,la luneta spate,fara sa se smulga holzsuruburile din acele cartoane?
                              KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                              Comment


                              • Acuma sincer imi cam pare rau ca nu am luat un Logan Kiss in loc de ABS plus al meu!!
                                Spun asta din cauza ofertei dotari-pret a Kiss-ului.
                                Acum asta e,poate urmatorul va fi un Logan Kiss!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google