Boxe spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • poti sa pui de 20 cm pe spate,dar trebuie inele adaptoare.
    inelele facute de 3 cm-3.5 cm inaltime si late de 8 cm.nu trebuie sa faci nici o modificare.mocheta iti va sta mai ridicata dar nu o sa fie stramba sau sa aiba cute...etc.

    cine ma poate ajuta si pe mine cu o curiozitate?
    cei care au trase fire din fabrica pt boxele de spate,sa imi spuna ce culori au si polaritatea pt fiecare culoare in parte.
    pe mufa ce se scoate din boxa arata un plus marcat pt firul +.daca imi aduc aminte bine parca plusul era spre clema de la mufa.
    va multumesc.
    Last edited by silviu8601; 26 October 2012, 15:47. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • abia ce am schimbat si eu boxele la masina.si este aca cum spui tu silviu.plusul este la firul dinspre clema de la mufa la toate boxele.culorile firelor difera de la o boxa la alta.

      Comment


      • imi aduceam aminte ceva cu plus pe clemele de la mufa.zi-mi te rog si culorile de pe mufe.care is plus si minus la amandoua boxe pe spate.ca prietenul asta a meu nu mai are mufele si nu stie care cum or fost.eu mi-am schimbat acum vreo 2 ani boxele si firele si nu il pot ajuta.
        mersi fain.

        Comment


        • De atata timp nu s-a uitat nimeni la mufele de la boxele din spate?!
          Cat dureaza? 1 minut?
          Plusul este la clama opritoare sau pe care apesi ca sa iasa mufa din boxa.ma intereseaza culorile pentru plus.

          Comment


          • cel mai simplu , scoate casetofonu uita-te pe mufa unde intra firele la boxele spate , te uiti pe schema de pe casetofon si vezi rpd care e + sau -
            http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...ay-t36356.html

            Comment


            • Asta a fost prima incercare,sa scot H.U. ca sa vad cum sta treaba,dar surpriza.La boxele pe fata se respecta culoarea firelor care pleaca din H.U,dar la cele din spate ajung alte culori.Asta ii o treaba aiurea ca nu or plecat cu o culoare si sa mearga cu ea pana la capat.Singurul lucru bun ii ca pe mufele ce intra in difuri plusul ii la clema,dar se intampla sa fi ma grabit si sa tai mufele ca sa le lipesti pe boxele noi si daca nu te-ai uitat intai ca sa vezi care ii plusul, Teapa!
              Daca as fi fost in Romania se rezolva de mult problema asta.Tocmai de aceea am intrat pe forum ca sa ma ajute cineva si totodata sa ramana scris si pentru cei care pe viitor o sa pateasca la fel.
              Eu am incercat sa il ajut pe prietenul meu ,dar nu mai stiu cum erau firele originale pentru ca eu am facuta o linie audio noua care nu mai merge pe cea originala a masinii.
              Am langa mine o reprezentanta Dacia ,dar mi urat sa ma duc si sa ma bag in portbagaj ca sa vad care is firele )) mai asta lipseste sa faca romanul pe afara
              Totusi sper ca se gaseste un coleg care sa isi rapeasca 1 minut pentru o cauza buna.Nu am cerut sa isi demonteze cineva ceva si sa faca un tutorial,ci doar sa traga un ochi in spate la boxe.
              Eu va multumesc anticipat.
              Last edited by silviu8601; 5 November 2012, 16:06.

              Comment


              • Imi spune si mie cineva ce si cum se monteaza pe spate la logan preferance? Ce boxe?
                As lua tot blaukpunt, la vreo 30lei am vazut... dar firele cum vin montate la radio-cd in fata, la mufa lui? Are cineva o poza exacta?

                Comment


                • eu am pus firele dupa ureche la boxe ca pe spate difera culoarea.unul e rosu,altul e maro la o boxa.la cealalta boxa unul e un roz sters si celalat e negru.are vreo importanta cum vin firele pe boxa?? la mine canta boxele de numa....

                  Comment


                  • Nu se intampla nimic, se simte o mica diferenta de sunet daca sunt invers firele.
                    MY CLA

                    Comment


                    • dar firele de la boxele spate, unde le-ai legat?

                      Comment


                      • VlaD2803 - daca te referi la mine,eu am avut boxele masinii din fabrica.doar am pus inele de adaptare ,fixat boxele,schimbat mufele si legat firele.nu am tras eu fire pana la cass.

                        Comment


                        • Pai vad ca tare greu se raspunde aici. Unde leg firele la mufa iso de la casetofon?

                          Comment


                          • Salut cine are nevoie de ajutor pentru montaj boxe spate ?
                            pm. va ajut eu cu cea mai mare placere, eu mi.am pus boxe 6x9

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google