Prestige

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, pentru ca are ceva greutate in plus (piese schimbate) si se vrea a fi o masina mai puternica, deci o suspensie mai ferma, sa nu se incline pe curbe.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Salut! Vreau sa mi pun si eu alarma la masina si as vrea sa stiu daca sunt obligat sa o cumpar si sa o montez la ei sau o pot cumpara si monta oriunde.
      Voi cum ati procedat?

      Comment


      • Se poate cumpara si monta oriunde, ca nu se intampla nimic.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Si in caz de vreo neplacere nu se agata de montarea alarmei in alta parte si sa pierd garantia?

          Comment


          • Crezi ca daca o montezi in service iti dau vreo foaie?
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • ba da...tipic dacia, daca masina e in garantie...dar se poate rezolva daca discuti cu ei inainte de punerea alarmei
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Originally posted by andrei View Post
                Se poate cumpara si monta oriunde, ca nu se intampla nimic.
                O cunostinta si-a pus xenoane, in alta parte decat la dealer. La putin timp i-a cazut alternatorul. Ce crezi ca a spus dealerul?
                http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

                Comment


                • o fi zis ca din cauza xenoanelor )
                  sigpic

                  Comment


                  • Logic.

                    Asa ca nu mai invatati oamenii sa faca ce vor. Ar trebui ca moderatorii sa ii ajute sa ia cea mai buna decizie pe useri, nu sa ii indrume gresit.

                    Parerea mea.
                    http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

                    Comment


                    • Pai eu am alarma montata si cumparata de la dealer si n-am nici ofoaie ca mi-au montat-o ei, am doar foaia de la garantie care nu e la ei ci la alta firma. Deci stupoare, dar tot aia e daca o monteaza la dealer sau in alta parte.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Originally posted by drone View Post
                        Logic.

                        Asa ca nu mai invatati oamenii sa faca ce vor. Ar trebui ca moderatorii sa ii ajute sa ia cea mai buna decizie pe useri, nu sa ii indrume gresit.

                        Parerea mea.
                        vezi posturile 141 si 142. la andrei, data fiind situatia lui cu masina propire, cred ca i se poate ierta, nu?
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • @csebalyn - citatul meu era de la un post mai de la inceputul postului, dar inteleg si apreciez spiritul de echipa.

                          @andrei - garantia la alarma nu are cum sa o dea dealerul ca nu o fabrica el. Din cate stiu daca se introduce un nr auto in sistemul celor din service se vede ce lucrari s-au efectuat la acea masina. Si iti dau si o factura pe care apare ce operatie s-a efectuat. Daca nu ti-au dat factura ei era bine sa o ceri tu.
                          http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

                          Comment


                          • Deci in concluzie trebuie sa merg sa o montez la ei pt. a nu pierde garantia masinii pe partea electrica.

                            Comment


                            • Originally posted by drone View Post
                              @andrei - garantia la alarma nu are cum sa o dea dealerul ca nu o fabrica el. Din cate stiu daca se introduce un nr auto in sistemul celor din service se vede ce lucrari s-au efectuat la acea masina. Si iti dau si o factura pe care apare ce operatie s-a efectuat. Daca nu ti-au dat factura ei era bine sa o ceri tu.
                              Ti se pare ca sunt habarnist? Crezi ca eu nu ceream, dar pentru asa ceva doar o factura se da si atat. Si foaia de garantie. Si cu factura aia n-ai ce sa faci, orice ar fi. Pana acum n-a pierdut nimeni garantia pentru asa ceva, astea sunt niste nimicuri.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Originally posted by andrei View Post
                                Pai eu am alarma montata si cumparata de la dealer ...
                                Andrei, o intrebare daca se poate: alarma montata de tine este modelul fara inchidere centralizata? Te intreb pentru ca as monta si eu alarma, dar nu prea imi inspira incredere cea oferita de Dacia. Isi face treaba sau e doar jucarie?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google