Prestige

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aia e o prostie de alarma, care nici nu merge prea bine, ca senzorii lasa de dorit. Eu am un Astra cu pager.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Ok, mersi. Mi se parea mie cam jucarie modelul acela. Stiam ca Dacia ofera un singur model, se pot monta si altele la dealer? As pune si eu una, dar sa o monteze ei ca sa nu am mizerii pe la garantie.

      Comment


      • Originally posted by drone View Post
        Logic.

        Asa ca nu mai invatati oamenii sa faca ce vor. Ar trebui ca moderatorii sa ii ajute sa ia cea mai buna decizie pe useri, nu sa ii indrume gresit.

        Parerea mea.
        ca sa faca asta ar trebui sa aiba o relatie activa si relativ directa cu reteaua de service Dacia.

        @andrei .... vad ca ai postat imediat ulterior ... te rog fa-ti timp pentru intalnirea de maine, ia-o ca pe o obligatie de moderator, userii vor sa te cunoasca... iti multumim pentru amabilitate, daca nu dispui de atelaj te iau eu, da-mi PM cu nr de telefon sa stabilim detalii.
        http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

        Comment


        • Originally posted by nsa View Post
          se pot monta si altele la dealer?
          Depinde de dealer. La unii da, la unii nu.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • Salut! Imi puteti spune si mie ce model de paravanturi v-ati pus pe masini ca eu am luat din Vitan unele pe care le-am dat jos pt ca nu se mai inchideau geamurile bine si nici nu se mai mai deschideau, ramaneau blocate. Am zis ca fac si eu o treaba buna dar ...mai bine ii investeam in altceva mai bun.

            Comment


            • Salut

              Am si eu un prestige 1.6 16V si nu demult (acum vreo 3 sapt) am fost la revizia de 15.000

              Iar azi dimineata cand am plecat am ramas cu martorul ABS aprins si cu cel de "warning" cel care e aprins cand ai frana de mana trasa.

              Am fost la reprezentatnta si m-au programat pentru maine la 9:00

              Pana atunci au zis ca nu e nii o problema sa merg cu masina.
              E chiar asa?

              A avut cineva problema asta?
              Stie cineva posibile cauze?

              Thanks

              Comment


              • Nu am Prestige, dar am ABS. Din cate stiu, daca e martorul ABS aprins inseamna ca nu mai ai ABS, dar frana este, fara ABS, deci poti merge cu ea.
                Probabil ca e vreo eroare din soft...probabil.

                Comment


                • Cum am mai zis, daca sunt ambii martori aprinsi, sunt probleme si la ABS sau ABS si frana. Mai mult ca sigur sunt probleme la senzorii de la roata.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Pai cred ca poate incerca destul de simplu daca mai functioneaza ABS-ul: pe nisip sau udeala sa traga o frana mai puternica si vede imediat daca mai merge sau nu.
                    Oricum trebuie vizita la service.

                    Comment


                    • Daca abs-ul "se prinde" ca cel putin un senzor rateaza impulsuri, se dezactiveaza singur. deci nu mai are abs, lasa-l sa nu incerce, poate scapa masina si-o pocneste. nu-i mai invata la prostii, ca nu stii daca se pune in aglomeratie sa faca probe.
                      zoly, fuga la service, mai ales ca problema a aparut dupa revizie.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Am fost la service, chestia ciudata este ca ieri seara mergand spre casa s-a stins martorul ABS. Am mers la service ca tot aveam programare, au iesit cu tester-ul si masina pe starda si ... nimic cik nu mai are nimic.Au desfacut toate rotile sa vada senzorii, i-au shpreiat ... si merge. Oricum nu am fost degeaba, am completat lichidul de racire ca era cam sub MIN . Asta este normal dupa doar 16.500?

                        Comment


                        • Zoly1981..aceeasi prob am avut si eu.dar eu lovisem masina si cand au schimbat rulmentu miau pus unul de fabricatie 2006 si se aprindea abs impreuna cu bec frana de mana dar nu mereu (in calc scria conflict dinte rulment).am fost la 2 servisuri se uitau oamenii si nu stiau ce are.intrun final am gasit si lam schimbat pe cheltuiala celor care lau pus cand am lovito.ce am mai tras cu ea. asa ca ai grija foarte mare daca se mai aprinde.

                          Comment


                          • Spunea cineva mai inainte ca exista o diferenta intre Prestige si celelalte versiuni, in sensul ca la Prestige sunt amortizoare pe gaz pe fata, iar la celelalte nu. Eu am inteles ca sunt mai multe diferente intre Prestige si restul, adica la Prestige discurile de frana de pe fata sunt racite cu aer. Este adevarat?, si mai erau cateva, mi lea enumerat cineva mai demult. Dak mai sunt, rog sa specifice aici. Numai bine
                            Cand viata iti intoarce spatele, nu fi fraier, pune-i mana pe cur

                            Comment


                            • Da, are discuri ventilate pe fata si rapoartele cutie de viteze schimbate, plus o insonrizare mai buna.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Salut

                                Scuze ca intreb si eu asa.....dar mai are cineva probleme cu zgomotul de la parasolar? Nu am gasit nici o rezolvare la zgomotul care il face cand il tin in suportul ala de sustinere. Zici ca zdrangane ceva la bord. Sper ca de la caldura sa se mai dilate plasticul ala si sa nu mai faca zgomot, dar iarna ma omoara. La megan 2 au pus un arculet de metal acolo. Are cineva o rezolvare?
                                :flower:B 96 RFB:flower:
                                :dirol:

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google