Problema Portbagaj Ph2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Portbagaj Ph2

    se inchide foarte greu portbagaju,trebuie trantita capota pentru a reusi sa-l inchid:|........ce sa fac?
    Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
    -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
    Silent Coat.

  • #2
    Se misca acea clema de metal in care se prinde capota porbagajului? sau a ramas intepenita.Eu cred ca de acolo este...
    Multa lume, putini oameni...

    Comment


    • #3
      la majoritatea ph2 -urilor se inchide mai greu fata d logan 1.poti slabi arcurile(ele avand 2 pozitii )

      Comment


      • #4
        Tot primul model ph1 este cea mai reusita,asa cum a fost si cu primele modele de la dacia 1300 care aveau tabla mai buna decat celalate modele aparute.sic(in gluma)
        Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

        Comment


        • #5
          clema aceea se misca,arcurile nu vad sa aibe o cauza pentru ca merge relativ usor capota,dar nu se inchide bine, trebuie trantita,ceea ce e suparator
          Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
          -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
          Silent Coat.

          Comment


          • #6
            pai asa e la ph2 si la un prieten. am impresia ca e capota mai usoara decat la ph1 si trebuie trantita ca sa se inchida. mie imi e mila cand ii inchid lui portbagajul, gandindu-ma ca la a mea merge foarte usor si la el parca as tranti-o cu sete.
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #7
              Originally posted by nicolescu View Post
              la majoritatea ph2 -urilor se inchide mai greu fata d logan 1.poti slabi arcurile(ele avand 2 pozitii )
              Gresit.Se inchide la fel de usor ca la Ph 1.
              Eu n-am problema asta,am avut si Ph1 si pot spune ca nu-i diferenta la portbagaj intre ele.Poate nu sun arcurile reglate.
              Vezi ca au 2-3 pozitii de reglaj.Il reglasem de se inchidea mai usor ca la Ph1,dupa care am revenit la starea initiala pt ca alte persoane nefiind obisnuite,le scapa capota si ma strasa pe mine trantitul capotei.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • #8
                si la mine merge usor cred ca la tine problema este de la sistemul de inchidere am patito cand aveam supernova

                Comment


                • #9
                  Stati linistiti ca si eu am aceeasi problema la Ph1.

                  Comment


                  • #10
                    dar se gasesc in vitan sistemele de inchidere partea de jos si nu sant chiar asa scumpe

                    Comment


                    • #11
                      PH2-urile sunt modele noi deci au chederele mai elastice si arcurile portbagajului mai tari. M-i se pare normal ca la PH1 dupa ce a fost folosit porbagajul de cateva sute de ori sa mearga usor. Oricum PH1 "is the best", "Ph1 rules" nimeni nu este impotriva!

                      Comment


                      • #12
                        Tot din reglaje este problema...sincer n-am simtit vreo diferenta la treba asta ph1 comparativ cu ph2.
                        Multa lume, putini oameni...

                        Comment


                        • #13
                          la mine se inchide relativ usor,dar intr-o zi cand am facut curatenie am scos chederu din greseala si se inchidea foarteeee greu si nu stiam ce are,pe urma mi-a picat fisa) asa ca aveti grija la cheder

                          Comment


                          • #14
                            desfaci cu un torx cele 2 suruburi care tin clema aia de jos, si o ridici un pic mai sus, apoi strangi suruburile. verifici daca se inchide dupa pofta inimii, daca nu repeti operatia. eu am demontat clema de tot ca nu incapea ceva in portbagaj si apoi sa reglez inchisul capotei asa am facut. sper sa ai acelasi succes ca si mine.

                            Comment


                            • #15
                              Sigur e din clema aia
                              Last edited by nenea` sil; 24 October 2009, 18:58.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google