Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Curăţenia în interiorul maşinii nu are legătură cu clasa din care aceasta face parte.

    P.S Dacă vrei cu adevărat îţi găseşti şi timp, mai ales că este vorba de confortul tău până la urmă. Cu alte cuvinte nu este un timp pierdut, ci doar investit.

    Comment


    • Originally posted by Cristyano View Post
      Daca tot vorbim de curățenie, ieri am terminat si eu decontaminarea,ceruirea si protecția hidrofoba a cometei. Putin cam obositor pentru cineva care nu are garaj sau curte dar a meritat efortul, cel puțin pentru câteva cadre si o mica plimbare. Peste o săptămână o sa.i mai dau un strat de ceara si protecția de iarna este terminata.
      Ce marci de produse ai folosit pentru operatiunile descrise?

      Comment


      • Azi pe drum am depsait pe cineva si si-am dat putin in gura si a iesit fum, dupa am oprit si cand am plecat iar de pe loc i-am dat mai tare sa vad daca mai iese. Pe la trecerea din treapta a2a in a 3a la turatie 3500-4000 a iesit un nor cam maricel de fum. Si in primul caz tot asa pe la turatie mare a iesit. Are motor 1.5 cu "i" rosu euro 4.

        Comment


        • Originally posted by Ampt View Post
          Curăţenia în interiorul maşinii nu are legătură cu clasa din care aceasta face parte.

          P.S Dacă vrei cu adevărat îţi găseşti şi timp, mai ales că este vorba de confortul tău până la urmă. Cu alte cuvinte nu este un timp pierdut, ci doar investit.
          nu petrec suficient timp in masina ca sa ma deranjeze. maxim o ora pe zi, iar efortul nesesar e mult mai mare si nu cred ca se justifica. pana la urma, orice masina ai avea, n-o poti mentine curata in bucuresti, interior sau exterior, fara un efort prea mare financiar sau fizic, mai de graba ambele, fiindca produsele alea de intretinere nu sunt ieftine. si chiar "am prins boala" pe toaca asta, ca mr. K. nu cred ca mai merita sa mai investesc ceva.
          cum zice americanul, "you can't polish a turd".
          de fapt, vad ca se poate.
          Last edited by B997NDL; 8 November 2014, 22:12.

          Comment


          • Originally posted by black.andy.58 View Post
            Azi pe drum am depsait pe cineva si si-am dat putin in gura si a iesit fum, dupa am oprit si cand am plecat iar de pe loc i-am dat mai tare sa vad daca mai iese. Pe la trecerea din treapta a2a in a 3a la turatie 3500-4000 a iesit un nor cam maricel de fum. Si in primul caz tot asa pe la turatie mare a iesit. Are motor 1.5 cu "i" rosu euro 4.

            Nu stie nimeni nimic?

            Comment


            • E culoare avea fumul?negru,gri,albastru...portocaliu
              http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

              Comment


              • daca era alb - lichid de racire in camera de ardere.
                daca era albastru - ulei in camera de ardere.
                daca era negru - combustibil nears
                daca era portocaliu - era fum electoral (PDL-ist)...
                Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                Comment


                • Negru, ma scuzati , am uitat sa specific , deci era nears, este ceva normal?

                  Comment


                  • io zic ca la FUMU.5 dCI, sau chiar cu i normal, este ceva normal...
                    Please watch: "BADDEST DOT TIRES ON THE PLANET??? JEEP XJ 9" SWAP TEST MAXXIS TREPADORS" https://www.youtube.com/watch?v=SmVyxbw7aYE-~-~~-~~~-~~-~-
                    Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                    Comment


                    • Fumul negru este ceva normal pentru un motor Diesel în sarcină indiferent de marca maşinii, tocmai de aceea începând cu Euro 5 a devenit condiţie obligatorie dotarea tuturor acestor motoare cu DPF (filtru de particule).

                      Comment


                      • Originally posted by B997NDL View Post
                        apropo de difuzorul ala, cem mai bun "difuzor" sunt arcurile H&R. nu te mai salta niciun vant indiferent de ce viteza ai. ca sa nu mai zic ca scade si consumul.

                        Am auzit ca cica nu este bine sa pui arcuri , strica ceva dar nu mai stiu ce...

                        Comment


                        • teoretic, cica articulatiile si amortizorele, dar eu le am de 3 ani si am fost in vara sa le verific. s-au mirat aia de cat de legata e. n-am nicio problema cu ea.
                          daca chiar vrei, poti pune amortizoare ceva mai tari si mai scurte, cum ar fi bielstein 8. cert e ca se misca masina incomparabil mai bine.

                          Comment


                          • apropos de amortizoare si arcuri, mergeam spre Buzau in urma unui tip(care il cunosteam), eu logan, el Passat cu statie... liber colegu, liber colegu si ma tineam dupa el...la un moment dat el a intrat intr-o curba cu 120km/h si eu la fel... senzatie majora cu 40 la ora am simtit morcovu infipt cu tot cu iepure....
                            exact ca aia de la semnatura:
                            subvirarea il sperie pe sofer supravirarea pe pasageri...
                            sau ca la femei: daca n-a facut Domnezeu, degeaba incerci cu toate machiajele de make-up...
                            la noi la Logan: daca n-a facut Dacia, poti s-o spargi ca doar imbunatatesti putin....
                            Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                            Comment


                            • intreaba-i pe cei care au H&R pe aici. imi vine in minte alessandro, care o surta perioada renuntase la ele, nu stiu din ce motive, dar a revenit cand a simtit ca masina era din nou barca. in curbe cu arcuri spurt sta mult mai bine.
                              mai alesc dci si 16v care au motoare mai grele cu vreo 100 kg

                              Comment


                              • Ce tipuri de amortizoare se utilizeaza cu arcurile sport?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google