Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru cei din Cluj as avea o intrebare (stiu ca nu e neaparat locul potrivit): de unde pot sa cumpar 2 capete de bara originale fara sa iau teapa ca sunt fake? Anul trecut le-am schimbat pt prima data (masina e din 2009) cu 2 "originale" pe care am dat ~ 400 lei prin vara si acum cand am schimbat rotile am constatat ca ambele arata jalnic (cauciucul rupt) si la o roata am joc. Daca cele originale au tinut 6 ani astea fiind tot originale speram sa tina mai mult in conditiile in care de atunci am facut 5-6.000 km

    Comment


    • de la reprezentanta.....cred ca acolo ai sanse mai mici sa iei teapa....doar ca sunt foarte scumpe
      Poti incerca sa iei unele facute de um producator de top si teoretic sunt cel putin la fel de bune

      Comment


      • Le gasesti aici




        Si cred ca ceva mai vechi (cel putin dupa sigla) dar tot originale aici:





        Din ce stiu si acestea sunt bune:





        Vezi ca sunt pentru stranga si pentru drepata. Poti compara preturile cu cele de la reprezentanta sau daca le gasesti la alte magazine prin orasul tau.
        Last edited by balooo; 21 March 2016, 16:40.
        sigpic

        Comment


        • lemforder sunt super ok

          nu stiu alea originale de cine sunt facute....
          Last edited by enc_edy; 21 March 2016, 17:24. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Ms de link-uri!

            Comment


            • Aveti cumva idee daca absorbantul acustic de pe peretele antifoc, existent pe Logan 1 PH2 DIESEL, poate fi pus pe Logan 1 PH2 benzina 1.2 ?
              Eventual unde poate fi gasit ?!
              Multumesc !
              Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

              Comment


              • Merge, chiar si pe Sandero benzina, ai toti pinii de prindere in caroserie, nu stiu daca din fabrica vine peste sau sub blocul ABS, dar la montarea ulterioara evident ca l-am trecut peste, de aceea trebuie sa fii atent la intinderea materialului in apropierea fuliei pompei de servodirectie pentru ca e spatiul ingust si nu ar trebui sa frece fulia in absorbant.
                E putina rupere de degete pentru ca absorbantul se intinde destul de mult in jos pe pedalier si unele margini i se suprapun cu scutul termic de la evacuare + cablul de la prima sonda lambda (cea de catre motor) e putin in cale si e destul de fragil.
                De gasit, ar trebui sa gasesti pe la dezmembrari, chiar si pe forum pe la cei ce se ocupa cu vanzarea pieselor.
                Attached Files

                Comment


                • Multumesc !!!
                  Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                  Comment


                  • Are cineva vreo idee ce urmeaza sa pice la Logan dupa 5-6 ani de utilizare si cca 90k km?
                    In fiecare saptamana pica cate ceva. Nu mai suport. Saptamanal merg in service de vreo 3 luni incoace. Rulment dreapta fata, bielete si capete de bara, bascule ambele schimbate, culise piston etrier, scartait rulmenti si amortizoare spate. Mai nou claxonul nu functioneaza cand sunt aprinse pozitiile...deja nu mai am rabdare cu ea.
                    Din ce e facuta masina asta? Mamaliga cu scuipat? Maine poimanie ma trezesc ca ies cu scaunul pe sosea.
                    Ce probleme ati mai intampinat? Cred ca am sa o vand. Desi imi e mila de cel care o va cumpara. Cca 8000 lei am bagat in Logan in ultimele 4-5 luni punand la socoteala si distributia plus schimbul de ulei.
                    Last edited by Archangel80; 17 December 2017, 21:25.

                    Comment


                    • Vinde-o nene si scapi de stres; cat sa mai suporti si matale.
                      Daca esti asa milostiv, da-o de pomana.
                      Last edited by IancuMIC; 17 December 2017, 22:07.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • 1. Blocul lumini a picat. Nu mai am claxon. Restul de comenzi merg.
                        2. Ambele becuri din zona climatizarii au picat. Le-am schimbat singur. Din nou. Acum 2 ani le-am mai schimbat odata. Mi-am rupt degetele, dar ce nu faci pt o masina la care saptamanal pica cate ceva.
                        3. Aeratorului stanga de la portbagaj i-a cazut membrana de cauciuc. Din nou. Intra apa. La spalatorie am observat si astazi pe ploaie am verificat. Au fost schimbate pe garantie acum 2-3 ani. Acum trebuie sa le schimb din nou.
                        Oare ce mai pica?
                        Last edited by Archangel80; 29 December 2017, 14:05.

                        Comment


                        • Originally posted by Archangel80 View Post
                          [...]Cca 8000 lei am bagat in Logan in ultimele 4-5 luni punand la socoteala si distributia plus schimbul de ulei.
                          Eu inteleg ca esti suparat pe masina, dar din problemele expuse de dumneata, mie nu prea imi da la socoteala suma aia (nici nu sunt contabil, e adevarat).

                          Poti, te rog, sa detaliezi cheltuielile care insumeaza cei 8000 lei?
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Po' sa raspund io?

                            O distributie completa ca la carte, facuta in reprezentantz, duce lejer la un 2000lei...sa zicem ca aici intra si schimbul de ulei (daca nu bagi Redline ).
                            Daca a schimbat tot pe articulatii si toate amortizoarele, tot in reprezentanta, plus alte kkaturi gen becurim aeratoare, bloc de lumini si ce-a mai enumerat el acolo, sa zici ca mai plusezi lejer un 4000lei asa la prima strigare.
                            De restu' de 2000 pana la aia 8000 reclamati, a socotit benzina/gazu' consumat, taxe Fetesti - Cernavoda,un senvis si-o cafea la peco.
                            Last edited by Kojak; 29 December 2017, 17:05.

                            Comment


                            • Bv. Plus 1200 lei anvelope michelin cc....

                              Comment


                              • Ceva rotund, acum ceva timp.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google