Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by PCH View Post
    ... am vazut pe ph2-ul an 2010 al unui vecin rugina la ... si inca fo' 3 punte pe la luneta! :| Calitate frate....
    Sent from my GT-I9100 using Forum Runner
    Or fi la fel ca la mine ?
    Că în rest corespunde totul mai puţin anul de fabricaţie, 2011 la Loganul din semnătură !

    Ar putea fi mai multe maşini cu probleme în zona lunetei, oare un OTS din partea Dacia ar fi binevenit ?
    Asta înseamnă orientare şi respect faţă de client !

    Comment


    • Da, exact cum ai si tu. Masina e 2010 iulie.

      Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

      Comment


      • La mine a fost sub luneta deasupura portbagajului pe canalul de scurgere din partea stanga.Masina veche de 1 an.S-a rezolvat la service doar partial.Au dat pur si simplu cu vopsea peste rugina iar acum iar a aparut.Nu mai zic de zona in care au dat.Daca dai cu palma peste ea te zgarai.Numai chestii ciudate au prins sub vopsea.Particule solide pe jumatatea bobului de grau.Bine ca e varianta ambiance si am luat-o si cu vouchere.Daca as fi dat cash pe ea vreo 9000E m-as fi aruncat in Bega.Eu cred ca este numai vina doreilor romani de la fabrica.Ce za mai zici de doreii din service.Mana de lucru romaneasca este cea mai lenesa si proasta din Europa.Cum circula o sintagma pe internet." sa ai noroc sa prinzi o dacie construita de cei din schimbul 1.Daca ai prins una facuta pe schimbul 3 e durere".
        Last edited by karlos12; 10 October 2012, 13:46.

        Comment


        • a mea a ruginit in zona lunetei si la colturile portierelor fata.interesant e ca nu am aparatori la aripi si nu au ruginit pana acum.cel mai jenant e ca s-a rupt suportul de la traseul de esapament din cauza ca a ruginit si asta la doar 45 mii km si 5 ani vechime.traseul de esapament e ruginit rau de tot.ma rog ,am sudat totul la loc cu doar 10 lei.
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • Originally posted by karlos12 View Post
            La mine a fost sub luneta deasupura portbagajului pe canalul de scurgere din partea stanga.Masina veche de 1 an.S-a rezolvat la service doar partial.Au dat pur si simplu cu vopsea peste rugina iar acum iar a aparut..................................
            Inuman si inadmisibil.
            Du-te inapoi si explica-le sa faca o treaba buna.

            Dupa 5 ierni la capitolul rugina sunt foarte multumit, n-am nimic si a stat 100% afara.

            Comment


            • Originally posted by margelatu View Post
              a mea a ruginit in zona lunetei si la colturile portierelor fata.interesant e ca nu am aparatori la aripi si nu au ruginit pana acum.cel mai jenant e ca s-a rupt suportul de la traseul de esapament din cauza ca a ruginit si asta la doar 45 mii km si 5 ani vechime.traseul de esapament e ruginit rau de tot.ma rog ,am sudat totul la loc cu doar 10 lei.
              Intr-adevar, traseul esapamentului la cele mai multe Loganu-uri, dupa 5-6 ani arata la fel de ruginit ca la Golf-urile 3 vechi de 15 ani.

              Comment


              • ultima varianta ar fi sa iau o ranga si sa lovesc pe unde apuc ba chair sa fac o gaura si sa o fac pe casco ca acopera dar nu e ok, tot aud diverse trucuri de la oja de maine pana la direct vopsea, a incercat cineva ceva concret nu doar presupunere...... tks

                Comment


                • Deci nu mai pot cu calitatea vopselei/tablei,etc.

                  Ieri,dupa ce am spalat masina,am zarit rugina la usa spate dreapta.
                  In acea zona de cand am cumparat masina era putin mai umflat,ca o gamalie de ac..am crezut ca a fost mai multa vopsea si ca nu e vreo problema majora.

                  Saptamana asta ajung urgent in reprezentanta si nu o sa am deloc un ton calm.
                  Motive nu au ce sa invoce cum ca ar fi sarit vreo piatra sau nu stiu ce.In cazul unei pietre sigur era afectata si usa,deci asta pica

                  PS: Nu am cum sa ma intoarca daca am montat GPL acum 3 saptamani,nu?Nu as vedea legatura.
                  Attached Files
                  Last edited by CataLiNNN; 28 October 2012, 16:10.

                  Comment


                  • Ba da...ca ai GPL

                    Pierzi garantia la tabla si vopsea

                    Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

                    Comment


                    • Legal,asa pare..normal nu.

                      La urma urmei nu or sa ma verifice daca am gpl,right?

                      Comment


                      • Originally posted by gimy View Post
                        uitati-va la postul 868..la mine a fost urat de tot..dar intr-un final am reusit sa schimb usile fata pe garantie..si de atunci urmaresc mereu daca mai apare rugina sub chederele usilor..pana acum e bine..asa ca face-ti taraboi nu doar sa va remedieze problema ca vor aparea din nou probleme ca la mine, ci sa va schimbe unde e posibil ansamblul de caroserie..bafta.
                        Ce inseamna taraboi? Eu am avut capota motorului reparata de 2 ori in cei 3 ani de cand am masina.Ma batea gandul cand a aparut rugina a doua oara sa le cer sa imi schimbe capota, clar ca e facuta din burlane ruginite.

                        Comment


                        • Originally posted by CataLiNNN View Post
                          Legal,asa pare..normal nu.

                          La urma urmei nu or sa ma verifice daca am gpl,right?
                          Daca te duci si vorbesti elegand nu te vor verifica.
                          Vorbeste le frumos, fii "umil". Si iti vezi interesul

                          Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

                          Comment


                          • Am vazut multe logane pe strada ruginite in zona aceea, dar nu inteleg care este cauza. Aceeiasi situatie o are si 2 prieteni si un coleg de servici, care la ei rugina a trecut de usa spre exterior.

                            Comment


                            • Acolo este zona cea mai expusa, daca mai sare o pietricica ceva e normal sa se intample asta cat de tratat ar fi locul acela.. Am vazut si la case mai mari la pasajele rotilor rugina dar asta e piatra e piatra putem noi sa avem tabla tratata cu n solutii.
                              Eu cum vad ca mi a sarit putin vopseaua cum iau corectorul din masina si hop pe tabla


                              p.s. Acum am citit mai bine ... daca este defect de fabricatie clar S C A N D A L!
                              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                              Comment


                              • Daca o luam logic nici nu ar avea cum sa sara acolo.De la roata spate nicio sansa iar din fata la fel.Mai ales ca zona este mascata de usa.

                                Am dat mail la VC,pregatesc terenul,nu ma duc pe nepusa masa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google