Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Kojak
    azi am spalat-o dupa 2 luni, aproximativ, si au aparut diverse zgarieturi care nu existau, plus ciobiturile alea. cred ca nici cu spalatul foarte rar nu e "fo jmecherie".
    ma gandeam ca vrei s-o vopsesti, ca ti-o dadeam si pe a mea, daca tot te duceai. ca i-as schimba culoarea, si ce ti-e ca iei vopsea pentru una sau pentru doua... si cu manopera la fel. dadeam si eu o bere pentru asta.

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      La culoare nu o sa gasesti de la masini mai noi ca a ta, culoarea a avut mare succes si a fost scoasa din paleta, mi se pare. No offence!
      Nu ca m-ar ajuta, da' culoarea mai exista chiar si pe logan 2, dar se numeste altfel (bleu persan) si probabil are si alt cod de culoare, ptr. ca din cate am vazut existe niste diferente de nuanta...e mai spre imprezza
      TE61G e codu' la vechiu' albastru egee.


      NDL-ule, tot egee e si a ta? ce cod ai la culoare?
      pare-mi-se ca si a ta se numeste altfel...ceva cu otoman?

      Comment


      • Pune-i caroserie de Impreza, daca tot iti plac masinile albastre. Acusi apare vreun fanatic loganist care spune ca el a vazut si Impreza cu rugina.

        si ce ti-e ca iei vopsea pentru una sau pentru doua... si cu manopera la fel.
        Sau 3... sau mai multe.
        Ma bag si eu, mai bine facem o asociatie si negociem revopsire pentru fo' 2-300 de masini. Poate iesim cu pretul cat costa vopsitul unui ou de Paste.
        Asta merge si la schimbul de ulei, cumparam un butoi de ala mare de 200 litri de Mobil.
        Last edited by mr.K; 19 May 2014, 22:01.

        Comment


        • a mea e blu navy, dar voiam s-o fac ca pe a ta.

          Comment


          • Incepe sa-mi placa si mie albastrul lui Kojak. Or sa spuna vecinii ca o duc bine, am masina noua.
            Apropo, daca tot vopsim in seara asta masinile, cat a baut fiecare? Eu sunt abia la a 3-a bere, deci nesemnificativ.
            Last edited by mr.K; 19 May 2014, 22:06.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Pune-i caroserie de Impreza, daca tot iti plac masinile albastre.
              Imi place pa dracu culoarea. Nu m-a dat niciodata pe spate. da' alternative de nuanta cat-de-cat ok, erau putine la vremea aia.
              Si a ta e din 2005, daca nu ma insel, in afara de gri perla si visiniu n-aveai ce sa mai alegi. Vb. de culori metalizate.

              Am stat in dubii cu gri perla...da' pana la urma am bifat egee, albastru de militie

              Comment


              • Gri perla e antijeg.
                Ma uit pe Travel la o e misiune cu niste cautatori de masini si cand vad acolo ruginiturile alea de 40 de ani, ma gandesc daca din Logan mai raman vreo 3 bucatele de tabla cat unghia, cand o sa aiba 40 de ani vreunul din Logan-urile 1 produse.

                Comment


                • din al meu, da, ca ma gandesc sa-l vopsesc cu vopsea de vapoare.
                  ce variante mai raman ?!

                  Comment


                  • ...mai mari sansele sa gasesti din titanic o bucata de tabla buna.

                    ce variante? sa punem caroserie din plexiglas ca aia nu rugineste.

                    Comment


                    • Logan PH1 mie personal mi se pare cel mai "frumos" pe gri perla. E foarte anti-jeg dar deloc rugina friendly. Inainte sa-l iau am vrut neaparat rosu ca sa nu vad rugina dar...n-am avut noroc.
                      Dacia Logan 85 cubic inches 2k5
                      "Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"

                      Comment


                      • "rugina friendly", nu sunt nicunele.
                        macar daca de la culoare era problema...

                        Comment


                        • Daca lasi masina nespalata 2 luni, mai ales in iarna, o mica ciobitura are timp sa prinda rugina.

                          Nu stiu cum se face ca pe nici una din masinile pe care le-am avut n-am avut atatea puncte de rugina cum vad pe a lui Kojak. Nota bene, dupa un raliu de macadam a trebuit sa vopsesc integral SupeRNova, pentru ca sablasem pragurile, partea de jos la usi, bosajele aripilor spate.

                          Circul 90 % la drum intins, iar drumul nu este ca-n palma deloc, anual imi face praf cate-un parbriz.

                          Probabil maine dimineata ma pun sa-l filmez si postez dovada.
                          sigpic

                          Comment


                          • ...salinitate mai ridicata, bucurestiu' e mai aproape de mare

                            nu era mai bine daca n-o spalam...acu' dormeam mai linistit la gandu' ca a iesit fara rugina din iarna.

                            Comment


                            • Câteva poze de astăzi făcute în curtea interioară a clădirii Ascensorul.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Cei aia , campanie electorala?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google