Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am luat preturile de pe autovit. Doar un mic amendament, dupa 4-5 ani scade rata de devalorizare.

    Comment


    • Cristi, a fost grav accidentul? de a costat 120 mil? din ce an este masina si cati km are? are ac? te intreb ptr ca pe net o masina ca a mea (2009, 1.4) si cu km similari, se vinde cu 3500e ))
      Sincer, eu nu m-as incurca cu buy-back...ptr ca o fi mai simplu, dar pierzi mai multi bani...

      Comment


      • pozele cu accidentu le poti vedea la sectiunea de accidente parca sau nu mai stiu cum se numeste

        Discutii despre asigurari si daune auto dacia logan si nu numai. Unde reparam masinile, cine plateste si cum sa alegi o asigurare


        asa si asa, nu foarte grav, am avut noroc

        masina e laureat, deci are si ac si abs si afu, km ~81700

        e de la inceputul lui mai 2009 masina
        Last edited by cristi....; 24 May 2016, 12:09. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Eu zic ca o masina noua nu merita sa o vinzi mai repede de 5 ani...si nici mai tarziu de 8 ani. Daca intentionezi sa pastrezi masina 3-4 ani...atunci este mai bine un sh

          Comment


          • Eu am luat preturile de pe autovit.
            Acolo se cer avioane, pretul real de vanzare e mai mic in realitate, sau nu se vinde masina.

            In primul an o masina pierde 20% din pretul initial.

            sa stii ca mai sunt taxiuri de 10 ani sau mai vechi care se afla in circulatie
            Doar ilegal, altfel nu au cum.

            Comment


            • Cristi, daca are si taxa platita, sigur iei 3500 pe ea

              Comment


              • @ mr k - legal.
                autorizatia taxi se ia pe masina pe durata de 5 ani. daca masina are 5 ani fara 5 zile sa zicem poate fi bagata ca taxi. daca are peste 10 ani nu mai poate lua autorizatie taxi , dar daca are 10 ani fara 5 zile mai iei pe 5 ani.

                ilegale is taxiurile mai vechi de 15 ani deci.
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • Adica daca are deja autorizatia poate avea peste 10 ani, dar daca o faci dauna totala tre sa vii cu una mai noua.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Hai ca iar o dati in balarii!!

                    Sa discutam de probleme legate de rugina totusi . dar la Logan fara comparatii de alte marci!!

                    La al meu golan la 4 ani vad ca inca se tine binisor , rugina nu am , cel putin nu pe exterior unde s-ar vedea!!!
                    Folosesc momentan o ceara pentru cavitati de la Dynax care e foarte ok.Alte brand-uri de ceara ? ceva ok nici foarte scump dar in acelasi timp care sa-si faca treaba ?
                    Last edited by prometheus; 24 May 2016, 16:21.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • La logan-ul meu din 2004 (octombrie 2004)...aripile spate erau mancate rau. Puncte multiple pe usi. Am fost la rechemare...si a fost imbibat cu toate uleiurile, ceri si lubrifianti. Tot a facut rugina (undeva prin 2009). A suferit o reparatie...iar in 2011 a dat iar rugina. N-am mai facut nimic pe ea...acum se pregateste pentru rabla.
                      Acum, recunosc...masina aia a circulat (eu am facut cu ea aproape 180.000 km). Si m-am bagat cam peste tot pe unde am avut nevoie (inclusiv prin padure).
                      Daca o sa gasesc poze...o sa pun pe aici.

                      Comment


                      • Originally posted by prometheus View Post
                        Sa discutam de probleme legate de rugina totusi . dar la Logan fara comparatii de alte marci!!
                        pai chiar ca e incomparabil.

                        Comment


                        • Corect!!!
                          Rugina la Logan e ca si albitul , apare la toti n-ai cum sa eviti!!! la unii mai devreme la altii mai tarziu , eventual revopsesti "tabla".
                          Last edited by prometheus; 24 May 2016, 17:54.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • PAI ASTA-I PROBLEMA.

                            dai de oricate ori vrei cu vopsea , rugina revine din interior pentru ca-i tabla netratata. lucru verificat de zeci de ori pe zeci de loganuri.
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • Am observat ca L1, Ph1, cel mai repede au ruginit cele albe. O fi vopseaua sau ce-o fi, nu prea conteaza. Aveti idee daca la L2 problema a ramas sau s-a schimbat situatia?

                              via Tapatalk

                              Comment


                              • La Logan 2 situatia s-a schimbat. Nu mai rugineste dupa 5-6 ani, ci dupa 5-6 luni.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google