Probleme planetare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    planetarele sunt cu tripoda.....dar tie care iti face probleme??? dreapta sau stanga? ...masina are sau nu ABS...sunt mai multi factori care ar trebui luati in calcul....planetarele se pot si reconditiona cu garantie 6 luni la bacau....dai un pm dak vrei mai multe detalii.
    TAXI M2O

    Comment


    • #17
      cat costa de reconditionat o planetara ? tine macara 50.000km?

      care ati schimbat planetarele ... spuneti-mi si mie ... cum faceau ? ... troncaneau cand intrati mai tare, in viraje?
      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

      Comment


      • #18
        zgomot planetara

        Originally posted by Dany_DNY View Post
        cat costa de reconditionat o planetara ? tine macara 50.000km?

        care ati schimbat planetarele ... spuneti-mi si mie ... cum faceau ? ... troncaneau cand intrati mai tare, in viraje?
        am un zgomot pe stanga....se aude mai pregnant la viraje si pe drumurile zdrelite cand merg incet din cauza lor, am schimbat capetele de bare, traversa de sub cutia de viteze, dar zgomotul, chiar daca mai atenuat un pic, se aude, plus, cateodata cand plec de pe loc iar rotile sunt un pic virate, se aude un zgomot ca si cand motorul intreg se desprinde de pe loc. Mecanicul meu mi-a zis ca, din pacate, sunt urmatoarele: planetara stanga si bucsile de la bascula superioara....am 1,5 dci cu abs din decembrie 2006. Cineva de pe aici spunea despre posibilitatea reconditionarii planetarei. Mi se pare straniu ca la 68.000 km cat am eu cu masina sa trebuiasca sa schimb ditamai planetara, dar..........
        Cine poate sa imi dea detalii despre acesta posibilitate de reconditionare, unde se poate face, cam cat ar costa, daca se da o garantie per lucrare, samd....Doamne Ajuta!

        Comment


        • #19
          nu se merita reconditionarea planetarelor intra pe www.bestautovest.ro/piese-si-accesorii logan si ia una noua

          Comment


          • #20
            salut.asemenea batai usoare am si eu dar nu-mi dau seama daca numai la viraj de stanga sau de dreapta.se aud doar daca accelerez mai tare in giratorii sau viraje mai stranse.pe liber,fara accelerare nu se aude nimic.sa fie planetarele?

            Comment


            • #21
              azi experimentez taca - taca si eu pe partea stanga, doar la mers rotund sau decelerari, in accelerare nu se mai aude nimic. probabil planetara.............aveti idee se poate sch numai capul de planetara?
              MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

              Comment


              • #22
                schimba cu planetare diesel euro 3 cica sunt mult mai bune ca cele de benzinar, vinde userul pattrick cu 220 buc( de stanga )

                Comment


                • #23
                  imi bate ceva in viraje cand apas acceleratia cel mai probabil e planetara. daca nu pun planetara originala dacia se intampla ceva? imi nenorocesc masina?

                  Comment


                  • #24
                    Stie cineva, capul de planetara de pe partea stanga deci cel dinspre roata se poate schimba individual sau trebuie schimbata toata planetara? Se gaseste numai capul de planetara?

                    Comment


                    • #25
                      Cromatic daca pui un cap de planetara nou pe o planetara uzata,ce crezi ca se intampla??
                      tronc...tronc in continuare,planetarele autospeed sunt pe bile nu pe tripoda(cunoscatorii stiu ce-s alea) si merita banii
                      Last edited by 77sky; 8 May 2011, 21:45.

                      Comment


                      • #26
                        Da-mi te rog mai multe detalii, ma intereseaza planetara stanga la un Logan 1,4 mpi fara ABS. Cum e mai bine sa fac?

                        Comment


                        • #27
                          poti sa pui si planetara pentru ABS nu are nimik,cele de autospeed scrie pe ambalaj si au o planetara desenata pe el,planetara pentru ABS are o protectie de plastic pe ia,atata,asta e diferenta intre cele 2 tipuri
                          si au 6 bile in loc de tripoda,ca la cele straine,cauta http://www.price.ro/index.php?action...rom=&price_to=

                          Comment


                          • #28
                            Si eu am avut aceeasi problema si am cumparat o planetara RICAMBI GENERAL facuta in italia, am dat vreo 3 mil pe ea.. si de aproape un 1 an si ceva merge bine.. sper ca si de acum inainte.

                            Nu va luati din alea reconditionate .. e loterie curata.
                            Last edited by Bogdan20cj; 8 May 2011, 22:12.

                            Comment


                            • #29
                              Scuze ca reinnoiesc threadu' dar nu cred ca merita sa fac alt post pt. o intrebare aiurea...
                              Pana la urma este regula daca bate in viraj la dreapta e defecta planetara <Dreapta> si invers; s au se poate sa bata la viraj dreapta si sa fie defecta planetara <Stanga>???
                              Am folosit "search" si unii zic ca da altii ca nu... Acum nici nu mai stiu dupa care sa ma iau.
                              Timiditatea-un defect al oamenilor mari, tupeul-defectul oamenilor mici.

                              Comment


                              • #30
                                Pana la urma se poate pune planetara de diesel pe benzinar?! asa afirma cineva un pic mai sus.
                                My ride

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google