Probleme planetare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Seara buna , am si eu o problema si anume am schimbat acum 4 zile ambele planetare cu NGH dupa 100 km au inceput belelele .
    Planetara lunga din dreapta nu are contragreutatea din cauciuc ceea ce duce la un zgomot/trepidatie dupa 4500rpm si se intensifica pe masura ce creste turatia trepidand toata caruta .
    Mai nou, planetara dreapta a inceput sa cloncane in tripoda langa cutie , se aude ca un poc asemanator zgomotului/tupaieli provocate de bucsele de la brat aunci cand sunt uzate , la plecarea dp loc inclusiv in marsarier .
    Attached Files
    Last edited by adyta; 1 October 2014, 21:46. Reason: Poza
    Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

    Comment


    • #62
      mama lor de gunoaie...mai bine luai de origine, chiar daca dadeai sensibil mai mult (din magazine, nu reprezentante)

      Comment


      • #63
        pai banuiesc ca au garantie, deci ar fi bine sa le schimbi/repari...
        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

        Comment


        • #64
          ...doar daca le-a montat intr-un service autorizat si are hartii la mana.

          Comment


          • #65
            Planetarele le-am achizitionat de la DaciaShop, am trimis mail la tehnic cu problema mea acum astept raspunsul domnului Soran ....
            Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

            Comment


            • #66
              Mda, vina va fi in totalitate a ta. Ori montaj necorespunzator, ori ai dat tare in ele. Ar fi in stare sa spuna si ca nu le-ai "rodat" ca la carte ).
              Bafta.
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • #67
                nici o sansa...bani pierduti, din pacate, asa zic si io.

                unde le-ai montat?

                Comment


                • #68
                  La un prieten la service . De montat nu are cum sa le monteze necorespunzator , de dat nu am dat in ele .......oricum parea lui este ca sunt praf planetarele respectiv producatorul ....
                  Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                  Comment


                  • #69
                    Ce sunt, NGH-urile aste la 300lei / buc.?



                    Firesc ar fi sa ti le schimbe dacishopu!

                    Sa te cheme la service-ul cu care colaboreaza ei si sa platesti eventual doar manopera de inlocuire, nu si alt set de planetare.
                    Daca intr-adevar se constata ca sunt bine montate si buba e din piesa.
                    Desi ma cam indoiesc ca o sa se intample asa...
                    Last edited by Kojak; 2 October 2014, 10:41.

                    Comment


                    • #70
                      NGH e fostul Connex/ ASAM sunt romanesti, facute la Iasi. Cand se prinde lumea de calitate, imediat se rebranduieste firma...

                      Scrie acolo ca e fabricata in UE, adica in Romania, ca suntem si noi in UE.

                      PS cand citesti NGH autotehnik te gandesti cumva la Germania ?

                      Comment


                      • #71
                        NGH cele mai petarde produse , sunt fript cu o bascula si doua capete de bara.Ma mira ca DaciaShop sa vanda astfel de gunoaie , se compromit singuri.Sper sa ai bafta sa gasesti intelegere si sa rezolvi favorabil.
                        KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                        Comment


                        • #72
                          Pe cutie scrie ca sunt distribuite Connex si da Kojak alea sunt cred ca este defect de fabricatie pt ca am doi prieteni care au aceleasi planetare si se comporta bn diferenta este ca la ei au contragreutatea pe planetara dreapta ....
                          Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by adyta View Post
                            Planetarele le-am achizitionat de la DaciaShop, am trimis mail la tehnic cu problema mea acum astept raspunsul domnului Soran ....
                            Nu mai astepta mail-ul lor cu un raspuns...da-le un telefon si fa-le o vizita, cat mai repede. Problema trebuie rezolvata rapid...si nu prin mailuri.

                            Comment


                            • #74
                              Corect , dar cat dau pe drum pana la Bucuresti ca sunt vreo 600 si ceva de km tot ies in pierdere .... in fine astept raspunsul lor
                              Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                              Comment


                              • #75
                                Mda...nasol, acum m-am uitat la profil si am vazut ca esti din DJ.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google