Probleme planetare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Una peste alta nu recomand planetarele NGH ))) cel putin cea lunga ))
    Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

    Comment


    • #92
      Inca una peste cealalta: nu recomad piese NGH!

      Din cate il cunosc eu pe Soran, sunt convins ca i-a explicat colegului @30_VLD cam ce asteptari ar trebui sa aiba de la o planetara NGH si cu siguranta i-a recomandat ceva mai bun. Alegerea apartine, desigur, cumparatorului.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • #93
        lipsa factura? aici trebuie sa fi sigur ca n-ai avut asa ceva, ca sa nu discutam aiurea. 2500lei evaziune fiscala, nu-s de colo!
        legea 241/2005 art . 9
        Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

        Comment


        • #94
          Originally posted by vitriol View Post
          ....sunt convins ca i-a explicat colegului @30_VLD....
          cred ca ai vrut sa spui colegul @adyta, in loc de colegul @30_VLD

          Comment


          • #95
            @vitriol nu stiu ce recomandarea a facut colegului @30_VLD dar mie mi-a recomandat NGh )) in speta eu sunt revoltat pe prodcucatorii de petarde si "mai putin" pe distribuitori
            Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

            Comment


            • #96
              Originally posted by Kojak View Post
              cred ca ai vrut sa spui colegul @adyta, in loc de colegul @30_VLD
              Asa este.

              @adyta, priveste partea buna a lucrurilor: data viitoare stii sa te feresti de NGH.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • #97
                Asa este ))) dai un ban pe ngh dar stii ca nu mai ai nimic de pierdut )))
                Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                Comment


                • #98
                  Originally posted by adyta View Post
                  cred ca este defect de fabricatie pt ca am doi prieteni care au aceleasi planetare si se comporta bn diferenta este ca la ei au contragreutatea pe planetara dreapta ....
                  pai distribuitorii tre' sa se asigure in primul rand ca (,) comercializeaza marfa conforma indiferent de provenienta ei, corect?
                  ca si comerciant raspunzi ptr. gunoaiele pe care le vinzi si le ai in baraca ta, nu te speli pur si simplu pe maini, sau...?

                  in speta de fata, nu calitatea proasta (low cost) a piesei NGh e problema
                  problema e comercializare (la negru?) a unei piese defecte / incomplete, cel putin io asa vad lucrurile, sub rezerva ca planetara drepta ngh vine echipata intr-adevar cu acea contragreutate. (rugam confirmarea din partea cuiva care cunoaste cu certitudine aspectu' asta)
                  Last edited by Kojak; 2 October 2014, 18:48.

                  Comment


                  • #99
                    Sa clarific si eu niste lucruri daca tot se discuta de noi pe aici:

                    1. Am recomandat planetarele NGH dintre NGH si EAI deoarece sunt produse noi nu remanufacturate si in bugetul asta sunt niste planetare cu care nu am avut probleme, inclusiv cateva etape la indemanare pe 48CUP, Dsign va poate confirma, planetare care ulterior s-au montat pe un Sandero si merg si acum. Credeti ca daca recomandam planetare originale Dacia de aproximativ 1100 ron/buc le alegea clientul pe acelea? Va spun eu din experienta ca nu.
                    Elementul de cauciuc la care se face referire nu se mai monteaza de catre producator, explicatia lor a fost ca vibratiile sunt in limitele impuse. Nu le fabricam noi, iar daca ar fi niste probleme grave probabil ca nu s-ar mai vinde sau producatorul s-ar orienta catre o solutie. Nu pot da planetare de la mine, insa pot acorda garantie atata timp cat sunt respectate conditiile de exploatare si montaj disponibile pe site, conditii impuse de furnizori si de legile din Romania

                    @Kojak - chiar crezi ca ne-am gandit sa piratam o piesa low cost si sa ne stricam numele vanzand o planetara fara aceea contragreutate? Da matale un email la producator si vezi ce zice daca se mai fabrica planetarele pe acel cod cu ansamblul respectiv.
                    Zilele trecute in aceeasi idee ne acuza cineva ca vindem vopseaua Foliatec fara manusi, perie de sarma si betisor de amestecat pentru ca probabil citise "in fuga" pe cutie ca este recomandat sa folosesti asa ceva pentru vopsirea etrierilor nici pe departe ca ar fi continute in pachet, lucru lesne de inteles si daca ar fi studiat locul ramas in cutia Foliatec in care nu ar fi incaput sub nici o forma cele mentionate.

                    2. Scrie mai sus ca nu suntem orientati catre clienti, ca atitudinea lasa de dorit. Nu stiu sa mai fie alt site cu piese Dacia cu poze reale atat de personalizate si descrieri la obiect bazate pe experienta celor care lucreaza in Daciashop. Evident ca daca vine cineva sa ia un filtru de aer si unul de ulei si imi spune ca sa ii dau transport gratuit ii spun ca preturile sunt fixe ca nu e piata dar nu cred ca exista vreun client care sa fi facut vreo comanda mai consistenta si sa nu fi primit de la noi un mic cadou sau transport gratuit sau uneori chiar montaj gratuit pentru anumite repere.

                    3. Scria un coleg mai sus tipic pentru cei care aduc acuze ca a cumparat antifurturi McGard un prieten si ca sunt proaste, ca noi le laudam dar ca nu sunt bune de nimic insa nu da alte detalii. Vreau sa stiu si eu de ce a facut aceasta afirmatie; sunt unele din cele mai scumpe si mai premium antifurturi din lume, fabricate in USA sau Germania, antifurturi care dupa ani de zile pe masina daca le speli arata ca noi, antifurturi cu otel si tratamente de cea mai buna calitate.
                    Last edited by Soran; 2 October 2014, 23:35.
                    Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                    Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                    Comment


                    • @Soran cheia cu care se desface acel antifurt MCGard(compatibil pentru Logan) a cedat dupa 4-5 schimburi de roti (iarna-vara) si asta nu e tot!!!

                      "3. Scria un coleg mai sus tipic pentru cei care aduc acuze ca a cumparat antifurturi McGard si ca sunt proaste, ca noi le laudam dar ca nu sunt bune de nimic insa nu da alte detalii. Vreau sa stiu si eu de ce a facut aceasta afirmatie; sunt unele din cele mai scumpe si mai premium antifurturi din lume, fabricate in USA sau Germania, antifurturi care dupa ani de zile pe masina daca le speli arata ca noi, antifurturi cu otel si tratamente de cea mai buna calitate."

                      Crezi ca scriu sa ma aflu in treaba ?? le-am folosit si eu personal si sunt extrem de dezamagit de ele !!!!!

                      Pe langa acea cheie care a cedat surprinzator de repede (acel molibden sau cum se cheama s-a deformat si nu se mai poate folosi cheia!!!) , antifurturile in sine , cele care se insurubeaza efectiv in roti sunt formate din doua elemente practic: primul element care ramane infiletat pe janta si al doilea care este tratat , elementul tratat ATENTIE s-a desprins de pe elementul infiletant. No comment !!!!
                      Last edited by prometheus; 2 October 2014, 23:42.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • De ce nu a venit cu ele la garantie sa le vedem si noi? Eu iti reamintesc insa un singur lucru antifurturile NU se desfac sau se strang cu pistol pneumatic si intotdeauna se strang la cuplu cu cheia bagata pana la capat ca sa nu descarce forta doar pe varfuri. Daca respecti regulile astea si se intampla ce ai zis tu cu McGard eu returnez integral toti banii de la mine pe aceste produse.
                        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                        Comment


                        • Antifurturile au fost stranse numai cu cheia de desfacut prezoane din dotarea Loganului , iar cum prietenul meu nu a pastrat certificatul de garantie nu mai poate face nimic , eu unul m-am lamurit ce este si cu acest MCGard , posibil sa fi fost o replica ordinara chinezeasca deoarece ambalajul cu care a venit a fost capsat si nu sigilat. O sa revin cu niste poze cu cheia antifurtului in cauza.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • Oameni buni nu mai vorbiti fara sa cunoasteti detalii. Toate ambalajele McGard sunt asa, ai in interior o hartie tiparita separat si lipita pe cartonul de prezentare. Ii poti face o copie, o trimiti la McGard si verifici acolo cat de autentice sunt. Sper ca vorbim de produse achizitionate de la noi in primul rand. Cu cheia de desfacut prezoane din dotarea masinii lucrezi cand ai o pana si trebuie sa rezolvi problema pe loc, dupa cum am zis suruburile se strang la cuplu ca daca se blocheaza si pui cheia de logan pe ele si te urci la desfacere cu picioarele pe ea cheia antifurt scapa catre exterior si nu mai lucreaza corect. Ma opresc aici cu off topicul dar de fiecare data lumea aduce acuze, iar noi trebuie daca s-ar putea sa acordam garantia dinainte de a vedea piesele stricate.
                            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                            Comment


                            • Originally posted by Soran View Post

                              @Kojak - chiar crezi ca ne-am gandit sa piratam o piesa low cost si sa ne stricam numele vanzand o planetara fara aceea contragreutate? Da matale un email la producator si vezi ce zice daca se mai fabrica planetarele pe acel cod cu ansamblul respectiv.


                              io n-am adus in discutie ca le piratati voi daciashopu, nu te preface ca nu intelegi, am adus in discutie ca vindeti (si) gunoaie pe care le mai si recomandati ca marfa buna.
                              cu sau fara contragreutea aia (am cerut confirmarea sau dupa caz infirmarea ca piesa aia vine sau nu cu asa ceva, remeber?), o porcarie ramane o porcarie in conditiile in care voi va laudati ca vindeti doar marfa de calitate.
                              ia mataluta de reciteste tot ce am scris cu privire la subiectu' asta si dupa aia stam de vorba daca vrei.


                              2. Scrie mai sus ca nu suntem orientati catre clienti, ca atitudinea lasa de dorit. Nu stiu sa mai fie alt site cu piese Dacia cu poze reale atat de personalizate si descrieri la obiect bazate pe experienta celor care lucreaza in Daciashop. Evident ca daca vine cineva sa ia un filtru de aer si unul de ulei si imi spune ca sa ii dau transport gratuit ii spun ca preturile sunt fixe ca nu e piata dar nu cred ca exista vreun client care sa fi facut vreo comanda mai consistenta si sa nu fi primit de la noi un mic cadou sau transport gratuit sau uneori chiar montaj gratuit pentru anumite repere.

                              sunteti minunati, chiar aveti impresia ca sunteti singurii care urca pe un site poze colorate si descrieri mai mult sau mai putin amanuntite asupra produselor? io zic sa te mai gandesti.
                              da' de faptu' ca nu eliberati bon fiscal si/sau factura vad ca te feresti sa faci vreun comentariu...
                              sau sa inteleg ca tre' sa cumpar de zeci de meloane (vechi) ca sa primesc vreo hartie?

                              .................
                              Last edited by Kojak; 3 October 2014, 00:59.

                              Comment


                              • Nu am timpul necesar dar curand o sa ajung la Bucuresti sa vedeti minunata planetara si repet sunt scarbit de raspunsul acelui inginer cu privire la contragreutate .....si de acesti producatori de kkt .
                                Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google