Probleme planetare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Marfa nu se vinde la negru, se fac facturi. In primul rand ca nu poti sa iei marfa la negru de la producator cel putin nu la nivelul nostru, iar marfa care iti intra pe factura trebuie sa si iasa ca doar nu te incarci cu produse in gestiune. In fine cine a luat contact cu domeniul si a incercat sa si faca ceva nu doar sa citeasca legi dupa internet stie cum sta treaba.

    Vreau si eu sa scrie cineva aici ca a cumparat o piesa de la noi, a montat-o corect s-a stricat si noi nu am acordat garantie. Ca am schimbat discuri "ovalizate" pe garantie cand problema era butucul rotii masinii nu mai scrie nimeni...

    Referitor la poze si la site, nu are nimeni nici o impresie eu doar stiu ce munca este sa faci poze la produse in studio, sa le prelucrezi, sa le pui watermark ca sa nu se mai fure dupa site, sa elaborezi explicatii tehnice si instructiuni mai detaliate uneori decat ofera producatorul si tot asa. Astept si eu sa imi dai pe privat sau unde doresti ca sa nu mai poluam aici link cu un alt site care sa fie specializat pe Dacia si sa aiba poze reale ale produselor si descrieri concrete.

    Intotdeauna este blamat cel care incearca sa vanda legal si se zice ca a facut evaziune de 2500 ron ca atat a incasat, dar voi credeti ca piesele alea le-am primit gratis care s-au vandut pe factura aia? Am luat 2500 ron si i-am bagat in buzunar nu? Voi considerati ca salariile oamenilor care lucreaza in lunile cand nu sunt vanzari nu se mai platesc sau ca iarna cand pentru sediul care functioneaza si pentru depozit vin facturi de zeci de milioane doar pentru incalzire vine si le subventioneaza cineva? Ca firma nu esti subventionat si platesti pretul intreg la gigacalorie.
    Mie imi place ca suntem comparati tot timpul cu preturi de targ de la cei care vand la patura unde se vand produse fara nici o garantie, provenienta certificata etc dar acolo nu mai e nici o problema. In fine nu e locul aici sa ne plangem de problemele care sunt insa ganditi-va din toate privintele inainte sa aduceti acuzatii unele destul de grave si nefondate.
    Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
    Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

    Comment


    • Originally posted by Soran View Post
      Intotdeauna este blamat cel care incearca sa vanda legal si se zice ca a facut evaziune de 2500 ron ca atat a incasat, dar voi credeti ca piesele alea le-am primit gratis care s-au vandut pe factura aia? Am luat 2500 ron si i-am bagat in buzunar nu? Voi considerati ca salariile oamenilor care lucreaza in lunile cand nu sunt vanzari nu se mai platesc sau ca iarna cand pentru sediul care functioneaza si pentru depozit vin facturi de zeci de milioane doar pentru incalzire vine si le subventioneaza cineva? Ca firma nu esti subventionat si platesti pretul intreg la gigacalorie.
      Mie imi place ca suntem comparati tot timpul cu preturi de targ de la cei care vand la patura unde se vand produse fara nici o garantie, provenienta certificata etc dar acolo nu mai e nici o problema. In fine nu e locul aici sa ne plangem de problemele care sunt insa ganditi-va din toate privintele inainte sa aduceti acuzatii unele destul de grave si nefondate.
      Acuzatiile sunt grave (e bine ca recunosti), dar FONDATE, moncher!

      Personal, de cate ori am cumparat cate ceva de la voi, NU am primit NICIODATA nici o chitanta fiscala sau factura!
      Cum spuneam, e drept ca n-am cumparat de meleoane sau zeci de meleoane...
      Ca va acoperiti voi in contabilitate prin diverse mijloace, dupa ce pleaca unu' ca mine care n-a primit nici o hartie pe marfa cumparata, e partea a 2-a, se stie cum "fuctioneaza" chestiile astea.
      Hai sa nu fim ipocriti totusi....ce dracu nu suntem toti copii de clasa a 2-a.

      Mie atat sa-mi spui, esti sau nu obligat de legile in vigoare sa eliberezi bon fiscal ptr. orice produs cumparat, indiferent de valoarea sa?
      DA sau NU?
      Nu ma intereseaza alte justificari ptr. care nu o faceti de fiecare data!
      Last edited by Kojak; 3 October 2014, 10:24.

      Comment


      • Tu ai afirmat ca nu o facem, nu eu.


        La sediu noi vindem exclusiv catre persoane juridice si se emite factura fiscala pe date de firma. Persoanele fizice comanda online cu livrare si chitanta pentru incasarea banilor se emite de curier. Ca vin colegi de forum care vor neaparat sa ridice un produs de la sediu sau produse la care le-am facut reduceri si le dam de la sediu e partea a doua, nu e o situatie generala e valabil pt. Loganclub ca sa nu mai plateasca transport sau sa astepte sa se livreze a doua zi.

        Nu stiu de cate ori ai cumparat si personal nu sunt convins ca te cunosc deci nu cred ca trebuie sa dau justificari aici in off topic cand problema cu planetarele nici macar nu este a ta. Eu ma opresc aici cu orice discutie pentru ca am spus ce aveam de zis.
        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

        Comment


        • Da factura....factura....care este ))) este kojac
          Attached Files
          Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

          Comment


          • Eu vad in atasamentu' tau doar nota de comanda de pe site, inclusiv cu adresa de facturare.

            Deci ai primit factura fiscala impreuna cu marfa, ori ba?

            Comment


            • @ adyta - factura!!! Adica foaia aia (fizica)!
              Attached Files

              Comment


              • Originally posted by Soran View Post
                La sediu noi vindem exclusiv catre persoane juridice si se emite factura fiscala pe date de firma. Persoanele fizice comanda online cu livrare si chitanta pentru incasarea banilor se emite de curier. Ca vin colegi de forum care vor neaparat sa ridice un produs de la sediu sau produse la care le-am facut reduceri si le dam de la sediu e partea a doua, nu e o situatie generala e valabil pt. Loganclub ca sa nu mai plateasca transport sau sa astepte sa se livreze a doua zi.
                Domnule draghen, de ce nu este specificat concret acest aspect pe site-ul vostru?

                Mai mult, se bate cap-in-cap ce spui matale aici cu ceea ce scrie pe pagina voastra.
                Attached Files

                Comment


                • Alea sunt favoruri adresate noua, cetatenilor loganisti.

                  Comment


                  • Nu am gasit fractura ) nu e asta o problema .....
                    Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                    Comment


                    • Facturile sunt in plicul in care este si AWB-ul nu in colet, in colet este comanda generata de site si folosita de cel care face ambalarea si verifica corectitudinea componentei coletului.

                      Referitor la ce zice Kojak detaliul cu livrarea este trecut in conditiile de vanzare disponibil pe site si vom modifica si acolo pe prima pagina daca ati considerat ca este o problema asa mare ca nu este mentionat si acolo.

                      In continuare eu voi posta doar daca mai vorbim strict de probleme tehnice vis a vis de planetare.
                      Attached Files
                      Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                      Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                      Comment


                      • Am precizat in postul de mai sus nu factura este problema si oricum factura nu a fost in plic ......
                        Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                        Comment


                        • Mai stiu si eu pe cineva care a cumparat de douajcinci de milioane de la daciashop si a ajuns sa regrete treaba asta ...
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Originally posted by Soran View Post
                            Referitor la ce zice Kojak detaliul cu livrarea este trecut in conditiile de vanzare disponibil pe site si vom modifica si acolo pe prima pagina daca ati considerat ca este o problema asa mare ca nu este mentionat si acolo.
                            Ce-i asta, un fel de: "treaca de la mine, va fac si favoru' asta", nu?

                            Se numeste minciuna prin omisiune, domnule draghen, treaba aia incercuita de mine in print screen-u' ala de mai sus cu prima voatra pagina, sau daca vrei mai soft, inducerea in eroare a consumatorului / clientului.

                            Asa inteleg unii sa fac comet!

                            In cazul in care dialogul cu mine te nemultumeste din motive de offtopic, poti solicita unui moderator sa mute toata discutia, exceptand problema punctuala a colegulu @adyta, pe topicul vostru dedicat, acolo in josu' paginii, unde va faceti reclama.
                            Sau si acolo consideri discutia offtopic?
                            Last edited by Kojak; 3 October 2014, 13:49.

                            Comment


                            • Originally posted by Kojak View Post
                              .............
                              uite un pret ptr. un capat de bara de origine:



                              ideal ar fi sa le schimbi pe amandoua, aia buna poate pica si ea in scurt timp...caz in care "esti pasibil" de 2 geometrii la intervale scurte de timp.
                              Sau sa caute Lemforder ca e acelasi lucru, mai ieftin cu 20 lei, desi cateodata e maibine sa mergi la sigur daca nu ai siguranta ca sunt piese autentice (ca nu le schimbi in fiecare luna).

                              O recomandare de capeti planetara ?

                              Nu vreau sa le schimb complet, capetii sunt varza si st si dr.

                              Am gasit SKF la 150 lei bucata...dar nu stiu nimic de calitate/fiabilitate...
                              Stiu ca sunt facuti in China.

                              Comment


                              • Daca sunt facuti in China iti dai seama ce calitate/fiabilitate au.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google