Probleme planetare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Merci de raspuns! Scuze da eu am vazut asa ceva pentru prima data (la o masina noua) si crede-ma am vazut vreo 5-6. Ce-i drept nu LOGAN!
    Last edited by 77sky; 29 July 2018, 23:19.

    Comment


    • Uite cum arata esapamentul dupa 1 an..Obisnuieste.te!
      Rugina superficiala..
      Attached Files
      Last edited by 77sky; 29 July 2018, 23:19.
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • Originally posted by cbota View Post
        Merci de raspuns! Scuze da eu am vazut asa ceva pentru prima data (la o masina noua) si crede-ma am vazut vreo 5-6. Ce-i drept nu LOGAN!
        Si crezi ca daca e alta marca, or fi...protejate de rugina? E rugina aia superficiala care apare pe toate piesele metalice, nu e profunda si nu afecteaza materialul.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • parca la modelul vechi erau vopsite cu negru planetarele. nu ? taieri de costuri ...
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Nu, nu erau vopsite cu negru. Erau la fel de ruginite iar acea rugina nu afectează materialul, stați liniștiți și nu mai faceți supoziții.

            Comment


            • Originally posted by IancuMIC View Post
              Si crezi ca daca e alta marca, or fi...protejate de rugina? E rugina aia superficiala care apare pe toate piesele metalice, nu e profunda si nu afecteaza materialul.
              Departe de mine gândul câ nu ruginesc...da sa le iei de noi cu rugină.....nu crezi că e cam mult...Mă rog, poate la DACIA LOGAN SL PLUS NOU așa e în fișa tehnică. Oricum azi trec pe acolo să văd ce spun și revin. La tablă au dat 6 ani de garanție, restul e 3 ani (cu rugină inclusă).

              Comment


              • Si eu am avut aceeiasi frustrare acum 7 ani plus multe altele. Totusi, eu nu am vazut planetara sa cedeze din cauza ruginii de suprafata. Iti urez ca asta sa fie singura problema cu masina in urmatorii 15 ani.

                Comment


                • Sper sa ai dreptate....

                  NU mai cita postul anterior (QUOTE)!
                  Foloseste Post Reply!
                  Last edited by 77sky; 30 July 2018, 14:28.

                  Comment


                  • Originally posted by cbota View Post
                    Oricum azi trec pe acolo să văd ce spun și revin. La tablă au dat 6 ani de garanție, restul e 3 ani (cu rugină inclusă).
                    Nu uita sa le spui si despre discurile de frana si teava de esapament. Ruginesc si alea.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Da ai avut dreptate DACIA furnizeaza masini noi cu rugina pe componente. In cazul meu axul planetarelor, parobabil la altii si alceva, nu stiu. Ce pot sa spun ca mi-au aratat doua masini care erau noi, venite pentru livrare (erau cu nailonul pe scaune) si am vazut si la ele aceleasi rugina pe axul planetarelor. Oare si in Germania vand tot asa? Ca am auzit ca Dusterul a intrecut la vanzari volkswagenul?!

                      Ti-am editat un post anterior, urmatoarele care nu respecta regula simpla enuntata, se sterg
                      Last edited by 77sky; 30 July 2018, 15:32.

                      Comment


                      • Nu te agita, cam toata masina are sanse sa rugineasca in cativa ani.
                        Protectie ioc, vopsea slaba, tabla de pe caroserie care flambeaza la viteza mare de subtire ce e.
                        Planetarele macar sunt din metal solid.

                        Comment


                        • Se potrivesc planetarele de 1.5 dci euro 4 pe un 1.6 16v același euro?

                          Comment


                          • ...

                            Nu se potrivesc
                            Pt 1,6 16v se potrivesc planetarele de 1.5 dci euro3

                            Comment


                            • Ce legatura au planetarele cu norma euro?

                              Comment


                              • dci euro 4 are putere si cuplu mai mare decat dci euro 3

                                Planetarele se dimensioneaza dupa cuplu motor si probabil aia e legatura
                                Logan GPL 1.4

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google