Probleme Injectoare - dCi !

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu mi-a placut sa imi bat joc niciodata de un lucru...
    Attached Files

    Comment


    • Originally posted by einstein1984 View Post
      Daca aduni pretul de vanzare al masinii cu pretul reparatiilor si tot e mai ieftin decat un polo diesel sa zicem. Care si ala se strica totusi....
      Actiunea de la VW vizeaza masini de vreo 2 ori mai scumpe decat Loganul.
      Poate ai dreptate omule nu te contrazic,dar totusi nu ti se pare ca este cam scump un injector de cea mai ieftina masina 900 de lei ?

      Comment


      • d.vali desi sunt posesor de logan te aprob si confirm cam tot , eu am bagat numai motorina de la pompa , revizii chiar mai devreme de 10 mii la reprezentanta si am schimbat toata injectia pe la 30 si ceva de mii ar mai fi ceva de spus? loganul e o masina pe care o ti cat ai garantie daca tot ai bani sa bagi in masina cu aceeasi bani repari o alta masina mai masina totusi , preturile la reparatii si la piese le simti de parca repari vreun septar
        Last edited by edee; 8 February 2012, 20:06.

        Comment


        • Si totusi sint masini care trec de 100000 km fara probleme.Pina la urma e ca la ruleta ruseasca,totul depinde de noroc?Eu la revizii n-am pus decit filtre Delphi,chiar daca-mi recomandau filtre de motorina Mahle si Mann de aer.

          Comment


          • Si daca ai pus filtre originale delphi ai scapat de probleme la partea de injectie? Cati km are masina ta? Eu tot filtre originale am folosit si motorina numai de la pompa si tot nu am scapat de problemele la sistemul de injectie...
            Last edited by 77sky; 9 February 2012, 15:42.

            Comment


            • Are aproape 60000 km.N-am avut probleme pina acum.Iarna merg cu rezervorul cit mai plin sa evit cit de cit condensul si pun 15 ml de aditiv la un plin.Dar daca ai sa cauti ai sa vezi posesosi de DCI cu peste 100000 km fara probleme.

              Comment


              • Sunt deacord ca exista si exceptii,dar majoritatea se lovesc de REGULA,care inseamna ca 100000 km,reprezinta un prag "temut".Bine ar fi sa vorbeasca cei ce s-au lovit de acest prag,sau chiar mai repede.

                Comment


                • scuze de offtopic: 170mii fara gram de probleme la injectie... DCI 65 cai din 2006, motorina numai din pompa (fara ulei 2T)

                  Comment


                  • Pacat ca ti-a blocat-o in parcare!!!

                    Comment


                    • DCI 2007, 65 000 km, motorina de la pompa, fara probleme, multumit deocamdata

                      Comment


                      • aarmand-cati mai multi km fara probleme
                        si eu am 99.600km fara probleme,motorina numai din pompa,si sunt forte multumi de masina mea.

                        Comment


                        • Originally posted by aarmand View Post
                          scuze de offtopic: 170mii fara gram de probleme la injectie... DCI 65 cai din 2006, motorina numai din pompa (fara ulei 2T)
                          ai o postare in care afirmi ca bagi 100-200 grame de ulei de motor
                          ???????????

                          Comment


                          • Originally posted by aarmand View Post
                            scuze de offtopic: 170mii fara gram de probleme la injectie... DCI 65 cai din 2006, motorina numai din pompa (fara ulei 2T)
                            @aarmand ... ai dreptate cand spui ca ''fara ulei 2T'' deoarece aici http://www.loganclub.ro/forum/cu_sau...08#post1132808 spui ca pui ulei de motor

                            Comment


                            • pai omu baga ulei pt 4T ))

                              Comment


                              • Cum ma sa bagi ulei 2T intr-un diesel Euro 4. Voi chiar nu aveti minte.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google