Cotiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, se poate monta elegant cotiera AutoSpeed. Iti spun din experienta, e montata din 2010 si nu am avut nicio problema. Evident, nu te urci pe ea. Este o copie fidela a cotierei Armster (de origine), avand si intaritura din metal ce e monteaza la baza acesteia. Cauta in urma si vei gasi tot ce-ti trebuie pentru AutoSpeed. Succes!

    Comment


    • A se incerca totusi o intarire a piciorului de plastic al acestei cotiere. Materialul din care este facut cedeaza usor dupa o perioada, mai ales cand ajunge la temperaturi mici/mari. Al meu pur si simplu s-a sfaramat la prindere, desi am folosit saibe cu garnitura de cauciuc, sa nu forteze. Da' timp de doi ani, m-a servit cu stoicism (la 40 lei cheltuiti). Acum urmeaza sa imi reproduc acel picior din tabla zincata ) Doamne ajuta!

      Comment


      • Reinviu topicul!!! Am achizitionat o cotiera de Fluence, acum dilema cea mai mare este la frana de mana. Sa achizitionez levierul original sau se poate modifica cel existent? Ajutor!!! Daca are cineva cunostinta despre montarea cotierei de Laguna 2/ fluence si imi poate da unele sfaturi, il rog sa incerce si prin PM.

        Comment


        • Nimeni, nimic? Nici o idee? Daca e nevoie, oferim si recompensa )

          Comment


          • eu am luat o cotiera de laguna 2,am scos scaunele ca sa vad exact despre ce e vorba,am masurat distanta dintre sinele scaunelor-14 cm si cotiera e lata de 16 cm,am facut un suport de scaune ce pot oscila cu scaunele spre usi pana la 3 cm pe fiecare parte,am si frana de mana de la aceeasi laguna,am probat tot pe masina ,urmeaza sa fac montajul final
            Logan Forum consiliaza nu si repara!
            [/SIGPIC]

            Comment


            • Azi am pus sus frana de mana de pe Fluence si cotiera, ca proba. Urmeaza sa fie finisata imbinarea la bord cu fibra, apoi vopsita. E altceva ) PS: Se vor schimba si scaunele, daca tot fac modificari pentru devierea lor spre usa.

              Cum oscilezi 3 cm la fiecare scaun? Eu nu pot oscila 3 cm in total. Daca e sa o fac, imi loveste usa in scaun, sau se opreste scaunul in stalpul central.
              Last edited by 30_VLD; 6 February 2015, 20:16. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Salut,m-am hotarat sa imi pun si eu cotiera pe masina.
                Am un buget limitat momentan deci iau ceva ieftineala,prefer s-o schimb o data la 2 ani decat sa dau 300 lei pe una originala.

                Din cate am citit din topic multi dintre voi si-au luat varianta autospeed pe gri. Cred ca pe aceea am sa o iau si eu,dar inca mai am o dilema: Nu cumva ar arata mai bine asta: . Si-a pus cineva asa ceva?

                Comment


                • Salut! am pus si eu o cotiera autospeed 80 ron.Foarte frumoasa dar suportul de plastic foarte fragil a crapat repede.Am reparat-o dar.... cat o tine!

                  Comment


                  • Am montat si eu o autospeed pe un logan ph1 si de 3 saptamani e totul ok. As vrea sa montez una si pe un duster din 2008-2009 ,aveti idee daca se poate si cum?

                    Comment


                    • Cea autospeed nu cred ca se potriveste ,este special facuta pentru modelul care are tunelul de logan 2005-2008.Cred ca alt model de cotiera sau sa o modifici, dar nu cred ca va tine.

                      Comment


                      • Am cumparat de la autospeed exact modelul pentru duster. E un pic diferit,ce-i drept. Inca trebuie sa mi dau seama cum ar trebui sa o instalez. Deocamdata nici consola nu stiu s-o dau jos. Are cineva duster de pe aici de pe forum si a facut asa ceva si m-ar putea ajuta cu cateva indicii? )

                        Comment


                        • Am probat si eu o cotiera Autospeed(seamana cu cea de origine, are si intaritura metalica), vine foarte ok prinderea, doar ca e ca e cam sus si eu am tija schimbatorului scurtata si cred ca nu o sa vina prea comoda pozitia mainii. Exista vreo posibilitatea sa fie montata mai jos, sau vreun reglaj pe inaltime? Nu am vazut asa ceva pe ea si mi-a placut foarte mult cotiera de la un Golf 6 ca pozitie, venea mult mai jos.

                          Comment


                          • As dori sa aflu părerea cuiva care are modelul de cotiera montata in suportul de pahar/scrumiera din tunelul -consola frana de mana la Logan din 2007,mulțumesc anticipat!

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google