Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai pana la urma e limpede, nu contine vapori de apa si oxigen, care sa atace cauciucul si care vapori de apa au coeficient de dilatatie mai mare decat un gaz pur, in sensul ca nu e combinatie de elemente. pana la urma putem umfla gumele si cu gaz metan, ca nici ala nu contine apa si nici oxigen, in plus molecula are volum si mai mare decat aia de oxigen sau azot. problema e ca nu e un gaz mono-element si e cam instabil la temperatura daca imi umflu rotile cu neon/xenon/krypton, mai imi trebuie faruri noaptea?
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • O sa-ti lumineze cauciucurile noaptea ca fundul unui licurici

      Comment


      • nu-i bine, ca ala palpaie, zice lumea ca-s pe avarii...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • salut ,spune te rog si mie la jentile de AL ce ET= merge mai bine si J care este max.

          Originally posted by nixon View Post
          salut ,spune te rog si mie la jentile de AL ce ET= merge mai bine si J care este max.
          da mi te rog si mie o parere la jenti , am Logan 2007 difera ET = fata de 2005 mersi ptr. rasp.
          Last edited by nixon; 4 February 2012, 20:50. Reason: Automerged Doublepost
          avansat

          Comment


          • datle astea le vrei relativ la ce? ca idee et-ul sa fie cat mai mic, chiar negativ, iar j-ul cat mai mare pt o guma d evara si cat mai mic pt gume de iarna. nu pot sa stiu ce gume vrei sa pui pe ce masina. presupunand ca vrei gumele stock de 185, tot pe logan, poti lasa j-ul de 6, eventual un 6,5, iar et-ul pana la 30 merge. eu acum am et37, distantier de 8, gume de 195, suspensie sport si tot nu freaca, mai e loc berechet.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • jante

              salut colegi am achizitionat si eu un set de jante si vrea sa stiu pareri despre ele va multumesc
              Attached Files

              Comment


              • Am spune, dar nu vedem producatorul, de anvelope, bineinteles
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Mie mi se pare ca vad un "PASSIO" pe acolo, deci sunt Debica.
                  Numai ca-s de vara, dar poate nu te-or baga in seama politaii chiar maine, ca de joi ai scapat
                  Oricum, frumoase jante

                  Comment


                  • De ce a scapat de joi, vine vara?


                    @martalogu - cred ca sunt jante KM
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • Nu stiu daca vine sau nu , dar joi e 1 Martie si expira conditionarea cu anvelopele de iarna.

                      Comment




                      • Perfect, inca unul care n'a inteles nimic din lege.
                        Eu zic s'o recitesti cand ai timp, preferabil inainte de inc'o zapada, chit ca e 1 mai.
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • Pai poate ne luminezi tu, cel mai destept, pe noi restul astia mai prosti...

                          Comment


                          • Decat sa stai sa te "certi" cu mine si sa te tot autocritici, mai bine ai cauta tu sa vezi despre ce vorba.


                            Sau, ca sa iti raspund pe acelasi ton: n'am lanterna.
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • Nu vad sa se certe cineva, dar daca tot arunci o pastila, argumenteaza!
                              P.S.: cumpara-ti!

                              Comment


                              • legea e stupida, constituie contraventie mersul pe zapada sau polei cu gume "de vara". cele de iarna sunt obligatorii intre 1 noiembrie si 1 martie, dar daca urci vara pe 1 iulie sus la balea si ninge, tot iti iei amenda si ramai si fara talon.
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google