inmatricularea unei masini

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Numerele rosii sunt valabile 30 de zile .Scrie si pe autorizatia provizorie de circulatie iar de prelungire poate fi vorba doar in cazuri bine intemeiate dupa intocmirea unui nou dosar de numere rosii ce cuprinde pe langa chitante ,copii dupa acte si un memoriu unde se specifica motivul pentru care se cere prelungirea.
    Poti avea ghinionul sa nu primesti 30 de zile ci mai putin.

    Comment


    • #17
      dan tu vorbesti serios?
      oh my god ce legislatie idioata

      sigpic

      Comment


      • #18
        Sustin ce a zis dan1967, maxim inca 30 de zile poti lua prelungire la nr rosii, si de regula se dau 30, pentru ca sunt multi cu masini sh aduse care poate nu au norocul sa fie vandute foarte repede.

        Nu stiu ce sa zic la masinile noi...

        Comment


        • #19
          Prelungirile de numere rosii se dau in cele mai multe cazuri pentru masinile second ,in cazul masinilor noi nu am prea auzit de prelungire .Eventual daca te intelegi cu dealerul sa iti mai dea un set de numere rosii.

          Comment


          • #20
            Cum adica sa-ti mai dea un set?!?! Iti poate da orice dar nu e deloc legal...

            Comment


            • #21
              Nu zice nimeni ca e legal dar se poate ,daca dealerul nu-ti da actele in timp util sa poti face inmatricularea are alta solutie?

              Comment


              • #22
                din cate stiu eu ... numerele roshii se pot prelungi pana la 90 zile ... dar nush exact ce acte trebuie ... si cum se face
                1.6 MPI CRAZY DRIVER

                Comment


                • #23
                  daca astazi expira 30 de zile cu nr rosii si vineri ar trebui sa ridic numerele permanente si vreau sa conduc in aceste 2 zile, ce mi se poate intampla?

                  Comment


                  • #24
                    Doar conduci o masina neinmatriculata...atat...
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Conducerea unei masini neinmatriculate nu este o infractiune?
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • #26
                        conducerea unei masini neinmatriculate se sanctioneaz contraventional, se intocmeste dosar penal si se poate face si inchisoare ...
                        1.6 MPI CRAZY DRIVER

                        Comment


                        • #27
                          bine ca mi s-a confirmat banuiala. nu-mi aduceam aminte exact...
                          pauza la condus 2 zile

                          Comment


                          • #28
                            dosar penal se face sigur,acum depinde daca e cu inceperea urmaririi penale sau nu ...
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #29
                              securizarea am facut-o la RAR.
                              acum am inteles ca trebuie sa ma duc la administratia financiara, dealerul mi-a dat foaia cu ce trebuie sa duc la administratia financiara:
                              -factura de achizitie(copie)
                              -C.I.V(copie)
                              -carte identitate proprietar(copie)
                              Astea le am, mai scrie de taxa de prima inmatriculare, asta presupun ca ma duc la trezoreri(cu ce ma prezint acolo? ) si platesc banii, aia imi da o chitanta ce o duc la administratie nu?
                              Si mai scrie fisa inmatriculare pe care nici pe asta nu o am, de unde o iau?

                              Comment


                              • #30
                                Foaia de inmatriculare o iei de la Udriste.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google