inmatricularea unei masini

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Contractul se poate prelungi, mergi la notar si il mai prelungesti cu 30 de zile, dar implica alti bani, alt timp pierdut.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #47
      ms andrei raman dator

      Comment


      • #48
        Cat este taxa de inmatriculare pt masina noua cu 1.5DCI? ar fi fost bine sa faca cinste dealerul ca nu mai prea am bani si vine masina la sf lunii

        Comment


        • #49
          taxa de prima inmatriculare pt 1.5 dci (euro4) este ~600 lei

          poti calcula si tu: http://www.mfinante.ro/taxa_auto.html

          Comment


          • #50
            Hm nu am intrebat daca ofera si ei ceva reducerei alea alea am facut comanda in decembrie si masina este platita intregral cu credit de la banca....la leasing erau 3 rate gratuite oare eu nu primesc nimica o inatriculare ceva?!?!?!

            Hmm la dacia pe site scrie asa
            Tu alegi un Logan berlina diesel si noi iti platim taxa de inmatriculare in valoare de 168 euro.
            Oferta valabila pentru orice versiune Logan berlina diesel, aflat in stoc la 30 noiembrie si livrat in intervalul 4 decembrie 2007 - 28 ianuarie 2008.
            Pare un fel te teapa pt ca este specificat ca este pt ce se afla in stoc...deci sa inteleg ca daca am facut comanda pt alt model nu primesc nimica.De mentionat ca masina a fost platita integral in data de 28decembrie (KissFM 1.5DCI 85cp)
            Last edited by 2fast4u; 1 January 2008, 18:35.

            Comment


            • #51
              Din pacate nu o sa primesti taxa de prima inmatriculare gratis, asta se aplica numai pentru masinile din stoc, ca sa se vanda si alea, ca sunt unele echipari/culori care nu se vand asa bine.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #52
                Oare ami dau astia ceva sa ma simt si eu bine? am auzit de la altii ca au mai primit covorase gratis.Daca ai cineva care urmeaza sa asi ridice masina pana la sfarsitul lui ianuarie sa ami spuna si mie daca a primit ceva cadou
                _______________________________________
                Kissfm 1.5DCI 85cp pe vino pe la sf lui ianuarie

                Comment


                • #53
                  Nu conteaza cand vine masina, dealerul daca vrea iti da ceva cadou, daca nu, asta e. Dar trebuie sa ai tupeu si sa-i zici baiatului de la livrari de un cadou, eventual poti sa-i zici ca unui prieten care a luat masina de la ei i-au dat set de covorase, asa poate iti dau si tie.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #54
                    Unde este trezoreria sectorului 4 pentru a plati taxa de prima inmatriculare ?
                    Ce program are?
                    Se poate plati si la trezoreria altui sector avand in vedere ca eu locuiesc in sectorul 4?
                    Kiss Fm Gris Platine DC

                    Comment


                    • #55
                      Numai la trezoreria sectorului 4 se poate plati.
                      Trezoreria e pe Pieptanari, cand vii dinspre Serban Voda, intri pe Pieptanari si inainte de a 3-a strada pe stanga e trezoreria, pe colt.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by andrei View Post
                        Numai la trezoreria sectorului 4 se poate plati.
                        Trezoreria e pe Pieptanari, cand vii dinspre Serban Voda, intri pe Pieptanari si inainte de a 3-a strada pe stanga e trezoreria, pe colt.
                        Multam !
                        DAca se poate si un program ar fi super .
                        Dar cred ca o sa incerc cu un telefon sa aflu programul
                        Kiss Fm Gris Platine DC

                        Comment


                        • #57
                          Programul este 8.00:20.00.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #58
                            Taxa de prima inmatriculare pentru sectorul 4 se platesete acum la sediul de la Brancoveanu vis a vis de metrou astfel Biroul nr9 apoi te trimite la Biroul nr 15 apoi la 14 si scapi de nebunie
                            Kiss Fm Gris Platine DC

                            Comment


                            • #59
                              stie cineva ce acte am nevoie daca vreau sa schimb numarul de inmatriculare al loganului?

                              Comment


                              • #60
                                Aceleasi acte ca la radiere/inmatriculare, cu exceptia ca nu-ti trebuie contractul de vanzare-cumparare ci doar o cerere prin care soliciti schimbarea numerelor (asta daca masina ramane inscrisa pe acelasi nume, daca nu, trebuie contract de vanzare-cumparare sau act de donatie la notariat).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google