inmatricularea unei masini

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Se mai pot prelungi numerele cu 15 zile, dar platesti o taxa

    Comment


    • #77
      how much ii taxa aia?
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #78
        Nu se pune prima cifra I, ci numai Y.Eu am numarul YKO,deci sursa e sigura!
        Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
        Andreea Trifu

        Comment


        • #79
          Dc nu am voie sa dau Quote?Trebuie sa dau neaparat Post Reply?..daca vreau sa ii raspund cuiva..cum fac?..ca sa contina si textul lui..sa stie :-??

          Trebuie sa dau Quick Reply to this message?
          Last edited by soboBN; 11 July 2008, 01:49.
          Cumpar volan de Duster

          Comment


          • #80
            Zilele urmatoare trebuie sa merg sa iau numerele definitive, mi-am intocmit toate actele, am platit taxele (mai am de platit contravaloarea placutelor de inmatriculare acolo). Ce nu stiu: trebuie sa predau numerele rosii sau nu. Daca le predau primesc o suma in schimb? Asa mi-a zis cineva.
            Multumesc!

            Comment


            • #81
              Initial am vrut sa-mi pun SB 13 OZN....... Cei din biroul de inmatriculari au replicat ca nu pot sa imi atribuie nr. Asta ptr. Simplu fapt ca O se poate confunda cu 0 ,atunci am zis sa-mi puna UFO,si a mers ,dar ptr. Placutele rosii daca vrei sa le predai ,,la sibiu ,, nu iti returneaza nici un ban , asa ca poti sa le pastrezi in garaj sau in biblioteca pe post de amintire .......
              http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

              Comment


              • #82
                Daca masina o ai in leasing si ai terminat leasingu care sunt etapele de inmatriculare sunt diferite fata de inmatricularea clasica?

                Comment


                • #83
                  dar pentru logan nou din fabrica se plateste taxa aia de poluare .......ca am calculat si costa vreo 18 mil.............oare trebuie sa o platesc .........sau numai pentru majinile din import ca doar dacia e autohtona

                  Comment


                  • #84
                    La toate masinile noi de import sau autohtone nu se plateste taxa numai la cele vechi se plateste!

                    Comment


                    • #85
                      As vrea sa-mi spune-ti si mie la ce cheltuieli sa ma astept cand inmatriculez masina???

                      Comment


                      • #86
                        Vreau sa stiu si eu daca se mai plateste taxa de poluare daca-mi iau un logan nou...Si cam la cat ma duce inmatricularea + nr. preferentiale + toate taxele ...

                        Comment


                        • #87
                          Am achizitionat un logan prestige 1.6 16v pe care trebuie sa ma duc sa il iau sambata, dealerul(Bucuresti) mi-a spus ca trebuie sa aduc 600 pentru asigurare casco adeverinta provizorie si numere provizorii(sunt sigur ca am inteles bine). Mi se pare un pic cam mult... Voua nu?

                          Comment


                          • #88
                            nu pt casco ci pentru asigurare, altfel nu iti da masina. bineinteles nu iti da masina nici fara numere sau adeverinta provizorie. dar nu acum ii faci inmatricularea
                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              Pardon, m-am grabit! treaba sta in felul urmator: eu fac casco la brd. Sper sa inteleaga dealerul ca nu vreau rca pe un an sau pe 6 luni. tot mi se pare mult restul de bani(400 ron) pentru numere rosii si adeverinta provizorie. In orice caz daca asa este normal nu am alta optiune decat sa platesc.

                              Comment


                              • #90
                                RCA-ul este obligatoriu, casco este facultativ (doar daca nu e luata masina in rate). rca se face pe 6 sau 12 luni. vreo 80 lei sunt numerele rosii care includ rovinieta
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google