Logan vs. Kia Cee'd

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Faceti unii niste afirmatii de toata jena. Ce masini de 1.4 8 valve ati mai condus?Ce naiba comparam atat?Ceed este mai scumpa deci nu e normal sa aibe ceva in plus?...vreti motoare V8 pe Logan?
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Aoleo si pe mine ma enervati cand ziceti ca 1.4 8v de pe Logan e puturoasa.Ia sa mergi cu o masina de 1 tona jumate si acelasi motor 1.4 8v de 75 de cai frumosi si puturosi sa vezi ce bine e.Cand e masina full ai senzatia ca te trage cineva in spate de pleaca atat de greu,sau ca nu ai rotile pe spate si mergi pe asfalt.Terminati-va cu astea ca vorbiti prostii.Sorry
      sigpic

      Comment


      • Este posibil ca acest domeniu să fie de vânzare!


        Uitati aici un test comparativ lademaraj. Cu mentiunea ca Proceedul are 126 cai fata de 122- Kia Ceed.
        Ca si pret- Kia Ceed Best o scoti cam pe la 11,000- 11,500 EUR, Logan Prestige cam 10,000 km.

        Dar...CASCO e dublu, nu intrii cu Kia pe unde mergi cu Loghy (si aici ma refer la borduri- parcari ca aici ma doare cel mai tare), Kia e mai de oras asa..mai 'finuta'. Loghy e mai de tavaleala, dar isi face treaba excelent.

        Totusi...la finisaje avantaj clar Kia.
        Saab 9-5 Aero

        Comment


        • SA NE MAI DISTRAM UN PIC........
          Doi tipi nimeresc in spital. Dupa ce isi vin in fire, unul spune: - Cum ai ajuns aici? - Am vrut sa ma inveselesc si am dat comanda de o "Dacie Logan" cu motorul de "Porsche". Merg pe drum, vad un Mercedes merge cu 150km/h. Eu accelerez la maxim si il intrec, de parca acela ar sta pe loc. Apoi privesc in oglinda, nu reusesc sa iau curba si... sunt aici. Dar tu? - Merg cu Mercedesul la viteza 150km/h... Deodata ma intrece o "Dacie Logan", de parca eu as sta pe loc... Eu ma gandesc ca poate intr-adevar stau pe loc... si am iesit din masina.

          Comment


          • )))))))))))))))).Tare,dar trebuia sa-l pui la sectiunea "bancuri".Oricum tare. ).
            sigpic

            Comment


            • Propun inchiderea acestui thread, sunt remarci de-a dreptul penibile in comparatiile care se fac.A se considera ca ceea ce a fost de spus s-a spus.
              Daca cineva mai are despus ceva , sa contacteze un moderator.
              Daca nu se va tine cont de aceasta remarca, posturile care vor urma vor fi pur si simplu subiective sau o reportare a unor posturi precedente.
              Domnilor moderatori , va rog respectuos sa nu mai admiteti remarcile gratuite sau cele repetate.
              Last edited by Cromatic; 12 February 2009, 23:11.

              Comment


              • Din pacate nu vom putea scapa de remarci gratuite...si asa suntem acuzati de marlanie desi care o fi treaba daca cineva nu gandeste bine inainte sa spuna ceva, nu stiu
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • nici daca ar costa la fel nu sar putea compara, faptul ca se fabrica in romania spune tot!!!

                  Comment


                  • Originally posted by LAE View Post
                    nici daca ar costa la fel nu sar putea compara, faptul ca se fabrica in romania spune tot!!!
                    Si ma rog cam care ar fi problema ca se fabrica in Romania?? Cu ce sunt mai presus slovacii de noi?? Sa nu uitam ca totusi Romania are o traditie in fabricarea de masini... o scoala formata...
                    E drept ca mai exista nea Gica ce fura piese din fabrica si le vinde pe forumuri (apropo nu stiu daca exista si pe acest forum 'gicani' care vand piese furate din fabrica, pe alte forumuri de Logan sunt sigur- aici e greseala adminilor care nu iau masuri...in definitiv acest flagel ne afecteaza pe toti).

                    Si sa nu uitam ca in Ro se fabrica Nokia, Michelin, Continental, se va face Ford.... Chiar nu te inteleg...tu nu esti tot roman??
                    Saab 9-5 Aero

                    Comment


                    • Cu parere de rau votez pentru Kia Cee'd, care cred ca deocamdata este peste Logan. Sper ca pe viitor cand ajungem si noi la Logan V sa fie altfel.

                      Comment


                      • am logan si stiu ce vorbesc, cu patriotismul sa cam dus daca erau fonduri audi a8 scria pe masina mea da sa fim on topic kia ceed sigur e mai buna in primul rand la design restul lufturi imbinari etc e peste logan, cine crede altfel sa aiba parte toata viata de logan!!! apropo mie nu-mi place kia ceed nas luao decat de pomana ca sa o vand, urasc coreenii si tot ce tine de ei!

                        Comment


                        • Bun punct de vedere
                          1.6 MPi Icy White

                          Comment


                          • prea o dam in subiectivisme si pareri preconcepute. am ajuns sa-i uram pe coreeni care cateodata fac masini mai bune sau sa iubim loganul ca e facut in romania...
                            aici inchidem taraba
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google