liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Avand in vedere ca nu se produce nimic asemanator la noi, pot indrazni sa zic ca Logan 16v e Bugatti-ul Veyron al Romaniei (e o gluma, nu-mi sariti la gat ca am ... Veyron )! Cu ocazia asta sper sa opresc si o eventuala serie interminabila de off-topicuri de genul "Loganul e X-ul romanesc", unde X e o masina din ce in ce mai jmechera. C-c-c-c-combo breaker!

    Back on topic si seriozitate: cineva cu 1.5 dci 85 remapat prin Bucuresti sau apropiere dornic de un test comparativ?
    sigpic
    ^Logan turbat (WIP)^

    Comment


    • scoate suta in maxim 11 sec , nu va luati dupa datele alea,iar loganu pe care il detin il folosesc pe post d carat marfa.cu g tech.cristi nu uita ca au fost testate in emisunea aia auto logan astra . auris si ceed si au scos mult mai bine dacat in cele oficiale , iar loganu a scos peste 10.2 deci nu t lua dupa alea , conteaza pana si firma de cauciuc folosita .
      Last edited by georgex2; 17 March 2010, 22:15.

      Comment


      • Dar cu ce ai masurat de spui maxim 11? Cu telefonul?

        Comment


        • Originally posted by georgex2 View Post
          scoate suta in maxim 11 sec , nu va luati dupa datele alea,iar loganu pe care il detin il folosesc pe post d carat marfa.
          niste prosti domle astia care dau niste date oficiale ...
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • Atunci e rapida tare, vino prin Buc, ca ai cu ce te da.
            De spui "maxim 11", permite-mi sa am serioase indoieli ca ai folosit g-tech. Altfel, ai veni cu date exacte, nu aproximari.
            Last edited by Cezar; 17 March 2010, 22:17.

            Comment


            • Accelerazione da 0 a 160 km\h della mia Opel Astra Gtc 1.6 16v 105cv Twinport. Acceleration from 0 to 160km\h of my Opel Astra Gtc 1.6 16v 105cv Twinport.

              Comment


              • Asa da G-tech.
                Te anunt ca e mai lenesa ca un 1.6 tiganit. ( si fara axe )

                Comment


                • Originally posted by georgex2 View Post
                  scoate suta in maxim 11 sec , nu va luati dupa datele alea,iar loganu pe care il detin il folosesc pe post d carat marfa.cu g tech.cristi nu uita ca au fost testate in emisunea aia auto logan astra . auris si ceed si au scos mult mai bine dacat in cele oficiale , iar loganu a scos peste 10.2 deci nu t lua dupa alea , conteaza pana si firma de cauciuc folosita .
                  probabil te referi la testul asta: http://www.automobiletv.ro/promotion.php?id=30
                  dupa cum se vede a scos 10.56, deci cu 0.2 mai mult. Probabil ca nu a scos 10.2 pt ca nu a stiut omul sa ii dea, sau la cat sa schimbe etc. iti dai seama ca aia de le-au testat au mers doar 2-3 ture cu fiecare masina, nu au incercat fiecare masina de 10 ori......
                  oricum sincer motoarele alea twinport in afara de consum sunt vai de ele. Bine, tu o sa pierzi pana si cu logan 1.6 8v datorita greutatii, ca strict ca motor esti peste logan 8v, dar cu ce folos daca masina se misca mai greu .
                  Last edited by bossake; 17 March 2010, 22:30. Reason: edit
                  Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                  Comment


                  • imi place sa citesc cam tot la acest topic si vazand ca toata lumea se lauda ca i-am dat un autobuz 2 . 3 un far. da nu am vazut nimic , nici o dovada, doar un filmult pe you tube si ala 'aranjat'.eu o sa va aduc 2 filmulte si anume ca 1.6 mpi pierde in fata unui opel astra classic 1.6.

                    Comment


                    • @georgex..mai bine sa facem o lista cu numele fiecaruia care se "trage"..eventual numerele de inmatriculare, locul si ora exacta a "tragerii"...sa ne faca politia galerie )...so...vino...te dai cu cei in cauza..si acolo o sa ai dovezi..pro si contra ;)
                      sigpic
                      "BRABUS" STYLE

                      Comment


                      • Lasati-l mai...si eu care nu sunt bun la liniute (confirmat de Gigi - Mareom ) il fac pe asta

                        Comment


                        • tu nu iei in considerare ca suntem si noi baieti de bucuresti doar umblam la masini nu ne dam stock sau cu masina de taxi....sunt masini alergate, masini modificate...si daca ala zice ca 1.6 MPI trage bine..pai sa stii ca trage fata de multe 1.6 poate cu aceleasi modificari sau mai multe....depinde foarte mult cum se merge cu masina pana la momentul ......
                          Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                          Comment


                          • iar o dati in cocalarii
                            imi place cum trage astra aia in filmulet ... pe 1a ... in rest deloc.
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • Pe 2 trage bine,dar 3,4....hmmmm MCD-ule il mananci cu fulgi:P)
                              sigpic

                              Comment


                              • Testul facut de automobiletv e foarte interesant.
                                Se observa ca Logan pierde in toate testele in care este necesara schimbarea vitezei, asta probabil datorita cursei mai lungi a schimbatorului si a ambreiajului. Pe treapta 4 vad ca se descurca foarte bine totusi. Avand in vedere ca masinile cu care este comparat Logan-ul de acolo au toate cel putin 10 cai in plus, eu zic ca masina se descurca bine datorita greutatii scazute.

                                Filmuletul postat de tine cu Astra e muult mai slab decat orice masuratoare facuta cu g-tech. In primul rand, framerate-ul e destul de scazut, asa ca piere posibilitatea unei masuratori exacte din prima. In al doilea rand, cifra data de tine ("maxim 11 secunde") este eronata pentru ca nu ia in considerare eroarea vitezometrului. De obicei pe la 100km/h, o masina are in realitate ~95km/h indiferent de marca (valoarea exacta poate varia dar un vitezometru va arata intotdeauna mai mult decat viteza reala). De aceea "masuratoarea" trebuie facuta pana in punctul in care acul e aproape de 105km/h (alta gradatie mai fina nu prea e). Cum masina pleaca undeva la secunda 5-6 si atinge 105 pe bord pe la 18, eu vad mai mult 12 secunde decat "maxim 11".
                                Tind sa am mai multa incredere in testul automobiletv, fiind masurat prin satelit, nu pe youtube, caz in care, cel putin pe 0-100km/h, Logan-ul are un mic avantaj.

                                Daca te bate gandul la o comparatie directa cu un Logan 1.6 16v, te avertizez ca in viata reala conteaza alte lucruri mai mult decat cifre si masuratori. Aici intra factori subiectivi care cantaresc foarte mult cand vine vorba de masini asemanatoare ca specificatii. Daca ai festelit plecarea din varii motive (lipsa de experienta, emotii, etc) sau stai prea mult cu piciorul pe ambreiaj cand schimbi 2-3, se duce naiba timpu ala perfect de pe fisa tehnica.
                                sigpic
                                ^Logan turbat (WIP)^

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google