liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by darksid3 View Post
    Deci bati campii la modul flagrant!
    ia scoate-i filtru de particule, sa vezi , mai e asa curat ?
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • Fara DPF se comporta ca orice tractor. Oricum, ideea era ca un DPF in stare de functionare corecta nu are voie sa aiba funingine sau sa scoata fum in nici o situatie. Cu atat mai mult, sa scoata fum de locomotiva, asta indicand absenta filtrului. Faza e ca mi-au trecut ceva masini prin mana, adica mana mea, nu mainile prietenilor si nu trebuie sa ma documentez 10 minute pe Google ca apoi sa-mi trag basinile pe forum, la modul arogant ;)
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • eu vs golf 5 1.9 TDI. 0-1
        a venit lansat si m-a prins pe 2 destul de jos, era deja jumatate de masina in fata si inainta foarte foarte putin. pe 3 nu a mai inaintat. Dupa am prins trafic pe banda mea si nu am ami putut mai departe. La semafor era bucuros, stateam unu in spatele celuilalt, si a plecat pe rosu nu am avut cum sa il intreb daca avea modificari masina.

        Masina merge ok avand in vedere evacuarea cu catalizator.

        Comment


        • Pana la urma avem pe cineva de sustinut lacursa "China Town Racing - curse de accelerare pe 402 metri"?
          sigpic

          Comment


          • 100% voi fi acolo chiar daca masina nu va fi la capacitate maxima.

            Comment


            • Am sa te sustin de la distanta daca nu voi fi in tara.
              sigpic

              Comment


              • Daca tot se citeste in evacuare m-am gandit so postez si eu poze cu o evacuare de 0.9 tce.
                Dupa aspect pare in regula sau daca tinem cont de culoare acesteia?
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • stoicane e murdara rau evacuarea aia, ce-i faci, pleci din 1200 de ture cu acceleratia calcata la podea ?
                  sau schimbi numai la 9 mii ?
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • @stoicanu: Da' ce-i faci? Mergi numai in rafale?
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • sau ma gandesc c-o fi de la uleiul ala bun Dacia Oil tinut 20 de mii in motor ... de bun ce e, motorul a preferat sa-l dea pe evacuare decat sa se unga cu el
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Nu e ulei bre, e benzina arsa mai ciudat.

                        Comment


                        • Incet nu merg.
                          La 9000 nu schimb ca nu ajunge, ce bine era daca ajungea la 9000.
                          Evacuarea e negra de la prima 1000 km.
                          Si cl-ul 500 benzina are evacuarile negre.
                          Cred ca este normal la un turbo benzina.
                          Inclin sa cred ca este benzina nu ulei, am facut o liniuta cu un logan 1.4 si la final a zis ca mirosea a benzina in urma mea cand o calcam.
                          sigpic

                          Comment


                          • cred ca motorul tau a avut de suferit, l-ai luat la ture de la inceputul vietii lui si asta se vede ca nu e tocmai bine, n-are voie sa miroasa a benzina, mai ales la temperatura optima de functionare
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Vom vedea in timp daca are de suferit.
                              Mai sunt colegi de forum care au motorizarea de 0.9 si daca sunt amabili se arunce o privire sub masina sa ne spuna ce vede.
                              sigpic

                              Comment


                              • motorul lui nare nici pe .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google