liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ori n-ai avut tu chef sa citesti topicul lui ALin sa vezi ce modificari are!
    Am altoit si eu de cateva ori un tdi dintr-asta, cu masina lui CGK si nu avea super modificari.
    Iar daca mai e si automat, este foarte plauzibil.

    Te-as ruga sa te documentezi, "nepoate"!

    Comment


    • Originally posted by iulica097 View Post
      Ceva nu e bine...si 16v se tine greu dupa un a4 de 136cp dar 1.4 pana la 165 nepoate ? hai las-o drq de masina ca e un logan si atat , inteleg sa pleci tu primu de pe loc dar nu sa iti sufle in ceafa pana la 165 , ori ala nu avea chef , ori era obosit , ori... Fara suparare dar asa fara dovezi poate sa vina si matusimea si sa zica ca a luat bordul cu un dci 65cp cand s-a luat la intrecere cu un x6 pe transfagarasan .
      Iti da' avans cu 1.6-le tau si iti da bataia dracu pretenas' asa ca nu mai vorbi din pom. Trebuia sa te documentezi ce are Alin la 1.4-ul sau..

      @Cezar: ma mir ca nu i-ai dat BAN))).
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • Eu am scris ce sa intamplat.Eram sigur ca se gaseste cate unu care zice ca nu e adevarat.
        Multumesc pt aparare ))
        AG 16 Y M A

        Comment


        • Lumea inca nu are incredere in Dacia.
          Asta e.
          M-am dat cu un Opel Astra G 1,4 16v 100cp, este praf si o bicicleta pleaca mai repede de pe loc.
          Nu mai spun 400m si 0-100km.

          Am vrut sa zic Astra J.
          Last edited by stoicanu; 21 April 2013, 20:22. Reason: Automerged Doublepost
          sigpic

          Comment


          • este lesinata ) orice 1.4 stoc bate la el ca la fasole pe 400m, mai incolo se schimba treaba.

            Din cate am inteles au un consum foarte bun.

            Comment


            • la fel de bun ca un 1.4 mpi condus batraneste.

              Comment


              • Treaba se schimba peste 160 km/h ,cand nu mai poate Loganelul, dar ce rost mai are.

                Consumul nu e stralucit deoare trage sarcul motor de caroseria aia si cred ca rapoarte cutiei de viteze poarta toata vina.
                Last edited by stoicanu; 21 April 2013, 22:57. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic

                Comment


                • Am batut si eu Astra J 1.4 100 cp cu al meu 1.4. Ne-am dat de mai multe ori si i-am dat umilinta.

                  Sunt lesinate din cauza ca sunt foarte grele J-urile...
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • In Buc cand se mai anunta ceva competitii?
                    Mai am o saptamana max doua si fac revizia de 20.000 si as putea sa incep sa ii dau acele pe rosu dupa.
                    sigpic

                    Comment


                    • sa vezi un G de 90 de cai ce fasnet e
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Originally posted by stoicanu View Post
                        In Buc cand se mai anunta ceva competitii?
                        Mai am o saptamana max doua si fac revizia de 20.000 si as putea sa incep sa ii dau acele pe rosu dupa.
                        Tu i le dadeai pe rosu de la 3000 km

                        Cu ocazia asta vedem si cat de fiabil este zero-noua asta.

                        Comment


                        • in bucuresti se anunta legale in mai pe la jumatatea lunii. cu siguranta voi fi acolo pentru un timp cronometrat.

                          Comment


                          • Acum i le dau pe rosu mai repede.
                            Am comandat un OBD2 bluetooth pentru antrenamente.
                            Cum il primesc si il istalez revin cu primele rezultate.
                            sigpic

                            Comment


                            • logan 1.6 8v vs laguna 2 1.8 16v 2-0.de la start si pana la sfarsit in spatele meu a stat

                              Comment


                              • Logan 1.6 mpi (cu volanta si axa de 1.4) vs. Sandero dizal 90cp 1-0. pe gpl am stat egali.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google