liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu vs bmw 320d (e90)143cp manual 0-2.Pana pe la 105-110km/h sta pe la usa mea din spate.La final de 400m e o masina intre noi.
    Last edited by al!n; 9 May 2013, 01:54.
    AG 16 Y M A

    Comment


    • Cuplul bata-l norocu

      Noroc ca mai dezmortesti thredul asta ca lumea sa cam potolit cu alergatul
      sigpic
      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

      Comment


      • Pai daca nu se mai anunta nimeni cu cateva alergaturi.
        sigpic

        Comment


        • Pai mai scoateti capu prin lume.
          Eu am un mondeo disponibil la start, astept.

          Sent from my GT-S6802

          Comment


          • Eu pot baga un Scenic 1.6 16 v
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by lau911 View Post
              Cuplul bata-l norocu

              Noroc ca mai dezmortesti thredul asta ca lumea sa cam potolit cu alergatul
              Eram constient ca ma face, am mers cu masina mai de mult.
              Mie personal mi s-a luat sa ma dau cu logan 1.6 cu soft, cu 1.6 cu soft si filtru cu 16v fara banchete etc.
              Vreau sa incerc si cu d-astia mai mari chiar daca iau bataie.
              AG 16 Y M A

              Comment


              • 320d E90 are 163 cp, 318d are 143 cp.
                Si totusi, liniuta o faci intre masini cat de cat apropiate, cu un 2.0 tdi de +140 cp chiar si pe o caroserie mai grea gen Passat, A4, nu-ti da sanse daca soferul stie cu pedalele.
                Pun si eu una din seara asta chiar daca nu e cu Logan: Passat B6 2.0tdi 140 cp vs Bmw 320d 163cp E90 automat, 3 sferturi de masina in favoarea Bmw.

                Comment


                • In privinta motorului nu te contrazic ca nu ma princep la BMW dar din cate stiu eu, masina e 318d dar e motor de 2.0.Chiar nu stiu nimic sigur.
                  Nu ma intereseaza ca are putere peste mine si nu stie el sa mearga, accept orice provocare.
                  Imi place sa ma dau indiferent de rezultatm nu merg pe teorii.
                  Last edited by al!n; 10 May 2013, 02:19.
                  AG 16 Y M A

                  Comment


                  • Pai da, 318d e90 are 143 cp iar 320d e90 are 163. Motorul este de aceeasi cilindree din cate stiu insa rezultatul pare plauzibil din moment ce 1.4 MPI cu tot ce trebuie pe aspirat pentru a fi modificat sta egal sau bate Passat 2.0 TDI de 140 CP (asta spunea si MIU care are 1.4 Laureate).

                    Eu ma mir ca ai stat in fata BMW-ului in sensul ca avand cuplu mare + tractiune spate, teoretic, pleaca foarte bine fata de tine cu tractiune fata si cauciucuri cu latime 195.
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • Eu vs BMW 3.0 diesel 1-1.
                      La prima plecare, multumita esp-ului, am ratat startul.
                      A 2 a plecare, pana la 130 km/h am avut DOAR o jumatate de masina avans.
                      Din ce a spus el, avea doar soft, insa se auzea turbina intr-un mare hal. Parca tragea toti pomii dupa ea
                      Foarte rapida troaca lui.

                      Last edited by Cezar; 10 May 2013, 12:28.

                      Comment


                      • ceva nu e in regula ,daca e sa ne uitam la date.o fi avand el cuplu de locomotiva dar e mai greu.daca are soft si turbina schimbata e posibil sa aibe putere apropiata de un Cayman stock.poate are mai multe schimbate si nu zice.
                        Last edited by margelatu; 10 May 2013, 13:03.
                        Welcome to the Club, We Have Jackets !

                        Comment


                        • 320d E90 non facelift are 163 CP, 318d are 122 CP. Variantele facelift au 177CP respectiv 143CP. Dupa facelift au mai urcat o data puterea la 320d la 184CP.

                          163CP are 0-100 @ 8.4 / 0-1000m @ 29.3, 177CP are 0-100 @ 7.9 / 0-1000m @ 28.5 iar cea de 184CP are 0-100 @ 7.5 / 0-1000m 28.1.

                          318d 122CP are 0-100 @ 10.6 iar varianta facelift are 0-100 @ 9.3 / 9.1.

                          Daca era facelift / non facelift se poate vedea usor in functie de triple / faruri.
                          Last edited by Shakar; 10 May 2013, 15:12.
                          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                          Comment


                          • Originally posted by Cezar View Post
                            Eu vs BMW 3.0 diesel 1-1.
                            La prima plecare, multumita esp-ului, am ratat startul.
                            A 2 a plecare, pana la 130 km/h am avut DOAR o jumatate de masina avans.
                            Din ce a spus el, avea doar soft, insa se auzea turbina intr-un mare hal. Parca tragea toti pomii dupa ea
                            Foarte rapida troaca lui.

                            http://www.autoevolution.com/carcomp...5679&id2=13538
                            Avea mai mult decat soft, ca sigur. Turbina la BMW-uri, oricum se aude grav, mai ales de la 3500 RPM in sus.

                            PS: Am impresia ca 3.0 ala e un biturbo de fapt, ca sa elimine efectul de lag (turbina mica+ turbina mare)
                            Last edited by darksid3; 10 May 2013, 15:14.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Da da da, e biturbo.
                              Oricum, tragea ca nebuna, indiferent de modificarile facute.
                              Insa lasa un nor negru foarte gros in urma ei. Parca era locomotiva, fara sa exagerez cu nimic.

                              @margelatu: e o moda sa nu spui ce modificari ai, si sa spui generic: "Am doar soft"

                              cayman S vs m3 e46 2-0. Din toate pozitiile, din toate rpm-urile, din toate treptele. A fost fun, mai ales cand dai de oameni ce apreciaza distractia si nu fac o vendeta dintr-o mica alergatura. Mai rar, dar exista.

                              Comment


                              • Inseamna ca BMW-ul era un 535d (286 de cai stock cu 580 Nm cuplu), iar faptul ca scotea fum, dovedeste ca nu mai avea nici filtrul de particule. Deci, e tiganita destul de mult.
                                Last edited by darksid3; 10 May 2013, 15:44.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google