Logan vs Aveo

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • taci mai nene rocri... aici mama omida va vorbeste
    razzvan acum o tot da cotita ca de ce sa faca si el...
    ce sa mai loganu e la fel ca aveo si ca fiat albea si etc ca orice masini din clasa low cost... fiecare cu bubele ei cu anumite zgomote si anumite neajunsuri..
    doar ca unele reusesc mai bine sa fie low cost unele nu prea reusesc...
    mama omida : over...

    razvan mai esti in stare sa zici ca loganu e cu muult peste aveo , tu si cu prietenu tau? adica voi credeti ce ziceti?


    PS. eu nu tot timpu

    sigpic

    Comment


    • Da, generalizez, normal.
      Ai grija de ea, te tine mult, n-ai grija...daca ai Aveo risti mai mult ..decat daca ai Logan
      PS: de ce se vaita taximetristii de Aveo? (proprietari)

      Comment


      • De consum?... Dar cand merg cu 1500 rpm normal... Masina asta nu se conduce asa...

        @rocri : "toate fac asa". A mea cand am luat-o facea mai rau... acum s-a mai lasat.
        Last edited by 2fast4u; 1 February 2008, 00:38.

        Comment


        • Da...toti este prosti. E o problema generala ref. la consum (se stie ca sunt gurmande, oricum ai merge cu ele). Dar nu la asta ma refeream: se vaita ca peste un an-doi vor trebui sa bage bani in ea, si nu unul! Lauda motorul (ca e bun, n-ai ce spune cu tot cu consum, fuge bine) dar in rest...Nu prea e buna de taxi.

          Comment


          • Eu ti'am zis ce consum am cu ea ... Oricum daca puneau ca'n partea aia si motorul de 1.6 era mult mai ok ...

            Si da ai dreptate .... nu e masina de taxi.

            Comment


            • pai pina la urma ce sa faci cu ea daca nu poti scoate si un ban (taxi)- sau de a o pune la treaba consumul in regim de munca te usuca si ce dai pe mere ti se ia pe pere deci...dupa parerea mea nu as compara loganul cu aveo mai eles cu loganul diesel

              Comment


              • Nu-i de taxi ca se darama in scurt timp (aici se poate vedea cat de ''tzapana'' e o masina, e chiar un test. Ma bucur sa vad Loganuri 1.4 cu 180-200000 la bord si merg fara probleme, si crede-ma sunt multe). Ce consum ai Razvan? Fugi repede si fa o poza la CB sa vad si eu consumu ala, dar acum.

                Comment


                • Deja intram in polemici cu un om care are mintea odihnita..oricum threatu e deja epuizat,acum nu facem altceva decat sa-i dam satisfactie domnului cu mintea odihnita..(k deh noi ceilalti gandim "loganeste").Asa k razzvane go in Aveo Land si lasa-ne te rugam....pt k incep sa cred k ai probleme grave(oricum e ceva patologic la tine..si stiu pt k sunt viitor medic--uita-te intr-un dictionar medical,sau pe net si vezi cum se numesc persoanele care traiesc in propria lor lume si nu tin cont de ce zic ceilalti)
                  Sanatate multa ca trebuie
                  PS:ti-as recomanda niste clorpromazina (cp 25mg) şi levomepromazin

                  Comment


                  • ai de capu meu la noi in oras sunt logane pe taxi care au 150.000 km si nu au reparatii facute nici una doar uleiul schimbat stiu sigur .. si nici alea nu zdroncane pe cand este unu la scoala de soferi si are vreo 30.000 cu masina ..maxim si is gata suspensiile
                    Its just a car ...

                    Comment


                    • radule, probabil e o diferenta intre cum conduce un sofer si unul care baga in viteza fara sa apese ambreiajul, nu ocoleste gropile ca nu stie cum, motorul e folosit in orice regim, numai cum trebuie nu...(ma refer la loganu de scoala)
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Eu tot vreau sa vad un consum mediu la Aveo cu poza.
                        Razvane daca n-ai pus poza aseara, te suspectez de sabotaj...(sunt convins ca-ti arata peste 9%).

                        Comment


                        • Octavian calculatorul de bord nu arata consumul mediu. Imi arata cati km mai am de facut cu benzina din rezervor pana trebuie sa alimentez , viteza medie, durata deplasarii , temperatura si vreo 2 distante.

                          Iar aseara am avut cred ca pe undeva la ~ 14-15% ... a avut parte de niste intreceri " amicale" ...

                          Comment


                          • Hai razvane ca e tare ... dupa ce ca nu ti au dat si tie 3 stele intregi la securitate nici macar computer de bord nu ai?(ma refer la consumul mediu, consumul instant si alte functi ce se regasesc in comp de bord al loganului). Tu esti din craiova sa inteleg? pai cred ca in bucuresti te ai bucura de un consum mai bogat in carburant.
                            sigpic
                            Golanca...gri-platinata...16v...105...:D---concluzie--- ma simt bine in masinuta mea:)

                            Comment


                            • Logic ca are ... dar are alte functii ( vezi mai sus ) .

                              Inca 1 ...

                              Comment


                              • sa stii ca si loganu are functile zise mai sus plus litri consumati si consumu mediu

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google