Logan vs Aveo

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Invidia asta ... ).

    Zilele astea ma duc cu tata sa vada un MCV .... poate prind 16v pe'acolo ...

    Comment


    • Mai fratilor aici intervine "gustul" fiecaruia in materie de masini. De exemplu mie unul imi place Aveo si ma refer la aspect, la versiunea sedan, asa ca Loganul.Iar faptul ca mi-am luat un Logan tine de decizia mea. Si cum fiecare ne ludam masinile , ca asa-i si normal, eu zic sa nu fortam nota si sa pastram o decenta in mesaje referitor la opiniile celorlalti.
      Trei mesaje mai sus IancuCezar a punctat bine niste aspecte.
      Cu stima, FLO.
      , sunt cu ochii pe voi !
      :thumbsup:

      Comment


      • Originally posted by SoNyKeL View Post
        a da si are sistem de backup are pedale , in caz ca te lasa cutia(imi soptea o pasarica ca sincronu de a3a cica cedeaza des)
        ps cate stele a luat aveo la euro ncap... mai exact 0, cate stele??? 0,01???
        SoNyKeL imi permiti sa pun si eu sare pe rana ? (tu ai invartit cutitul eu pun putina sare )

        a luat 1 stea (si aia cu indulgenta) in conditiile in care dotarile legate de protectia pasagerilor Aveo erau full (centuri cu pretensionare, airbaguri full...) pe cand Golanul nostru avea doar air-bag pasager si sofer.....atat!
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • Are si Loganul centuri cu pretensionare, dar conteaza mult structura de rezistenta a masinii si ranforsarile existente.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • Originally posted by Razzvan View Post
            Invidia asta ... ).

            Zilele astea ma duc cu tata sa vada un MCV .... poate prind 16v pe'acolo ...
            si ce faci? il tragi de codite???
            floryne corect ai dreptate fiecare isi ia masina dupa placu lui uno o vrea frumoasa , altu mare , altu rapida , altu sigura , altu ieftina
            dar cati loganisti si-au facut cont pe chevroletclub pe opelclub si unde mai vrei tu , si au inceput sa si laude loganul si sa zica vai ce de cacao e masinuta voastra...
            azi cautam niste senzorii de parcare pe google si am ajuns din greseala pe hyundayclub pe opelclub peste tot toti ziceau de logan....
            de genu aa da senzori aia ar merge mai bine pe un logan , si un cd agatat la oglinda pe post de anti radar , sau lasama ma cu loganu ca am vaztu in targ si te uiti prin tabla de cata rugina au , sau m-am dat cu un mcv si mi-a placut sa dus bine... altu e kakat logan ca pana si eu pe astra mea din 1900toamna am stabilitate mai mare si frane mai bune si inca am amortizoarele originale... toata lumea peste tot se leaga de logan.
            eu nu ma astept sa fiu laudat dar mai datine si noua un time-out...
            sau discutii lasama nene cu loganu nu vezi e serviceu si oboru plin de ele... pai la cate sute de mii de masini sau vandut e si normal sa fie peste tot... si chiar in obor acum 10ani vedeai sute de dacii 1310 acum sute de loganuri...
            iar in serviceuri , ce loganu nu se duce in service la schimbu de ulei sau le revizie??? chiar asa gem serviceurile de loganuri stricate? hai sa mergem la alte marci si vezi masinile in parcare cum asteapta de luni bune piesele sau sa isi de expertu de pe celalt continent cu parerea...
            de exemplu la vw(vorbesc in cunostinta de cauza ca nu am prieteni cu chevrolet) la un tuareg i sa scurs omului uleiu de pe la nu stiu ce diferential si nu stiu ce a platit 30de mil tractarea de la bucuresti pana in cta ca de nu exista vw asistenta , i-lau reparat pe garantie dupa 3luni timp in care iau dat un matiz de la un rent-a-car(timp de doar 2saptamani)... dupa 2luni iar ia aparut eroare pe bord ceva cu engine nush ce , erau un semering sau ceva de genu piesa a costat vreo 2-3mil manopera 24mil masina tocmai ce iesise din garantie... deci la mine unu a contat foarte mult faptu ca e masina autohotona si piese se gasesc peste tot si zilnic tre sa alerg cu masina sa-mi rezolv treburile , si piese se gasesc ``pe toate drumurile``

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by SoNyKeL View Post
              si ce faci? il tragi de codite???
              floryne corect ai dreptate fiecare isi ia masina dupa placu lui uno o vrea frumoasa , altu mare , altu rapida , altu sigura , altu ieftina
              dar cati loganisti si-au facut cont pe chevroletclub pe opelclub si unde mai vrei tu , si au inceput sa si laude loganul si sa zica vai ce de cacao e masinuta voastra...
              azi cautam niste senzorii de parcare pe google si am ajuns din greseala pe hyundayclub pe opelclub peste tot toti ziceau de logan....
              de genu aa da senzori aia ar merge mai bine pe un logan , si un cd agatat la oglinda pe post de anti radar , sau lasama ma cu loganu ca am vaztu in targ si te uiti prin tabla de cata rugina au , sau m-am dat cu un mcv si mi-a placut sa dus bine... altu e kakat logan ca pana si eu pe astra mea din 1900toamna am stabilitate mai mare si frane mai bune si inca am amortizoarele originale... toata lumea peste tot se leaga de logan.
              eu nu ma astept sa fiu laudat dar mai datine si noua un time-out...
              sau discutii lasama nene cu loganu nu vezi e serviceu si oboru plin de ele... pai la cate sute de mii de masini sau vandut e si normal sa fie peste tot... si chiar in obor acum 10ani vedeai sute de dacii 1310 acum sute de loganuri...
              iar in serviceuri , ce loganu nu se duce in service la schimbu de ulei sau le revizie??? chiar asa gem serviceurile de loganuri stricate? hai sa mergem la alte marci si vezi masinile in parcare cum asteapta de luni bune piesele sau sa isi de expertu de pe celalt continent cu parerea...
              de exemplu la vw(vorbesc in cunostinta de cauza ca nu am prieteni cu chevrolet) la un tuareg i sa scurs omului uleiu de pe la nu stiu ce diferential si nu stiu ce a platit 30de mil tractarea de la bucuresti pana in cta ca de nu exista vw asistenta , i-lau reparat pe garantie dupa 3luni timp in care iau dat un matiz de la un rent-a-car(timp de doar 2saptamani)... dupa 2luni iar ia aparut eroare pe bord ceva cu engine nush ce , erau un semering sau ceva de genu piesa a costat vreo 2-3mil manopera 24mil masina tocmai ce iesise din garantie... deci la mine unu a contat foarte mult faptu ca e masina autohotona si piese se gasesc peste tot si zilnic tre sa alerg cu masina sa-mi rezolv treburile , si piese se gasesc ``pe toate drumurile``
              respect pentru aceasta parere felicitari

              Comment


              • Fiecare masina are plusurile si minusurile ei ... si fiecare isi alege in functie de acestea ...

                Fiecare masina are probleme tehnice mai mult sau mai putin. Am fost cu un prieten sa'si ridice un Seat Leon, dupa 15 km i'a cedat cutia de viteze ( o.O )...

                @alpha ... a luat 3 stele dar a fost retrogradata la o stea si jum ... de ce vorbesti fara sa cunosti ? ... Tu nici macar nu sti ca ai centuri pretensionate la Logan

                Comment


                • @razzvan?: cu toate k a avut 3 stele ea acum are 1 si d c?pt k in timpul impactului zboara plastice si lucruri prin masina care efectiv iti rup capu...in concluzie tot o sg stea are.Asa k la capitolul sigurantza este cel mai prost cotata masina de pe piata
                  Inca o kestie care am observat-o de-a lungul timpului:suntem singura natie din lumea astea,care isi denigreaza orice produs care il face...ca deh.."orice e romanesc e prost domne".
                  Alta kestiune:eu cred k sunt 2 tipuri de persoane care isi cumpara masini:cei care si le cumpara pt ei,pt satisfacerea lor si cei care isi cumpara masini pt pietoni si pt privitori...
                  In concluzie cum zicea si Floryn..fiecare isi cumpara masina dupa "gusturi",mai exact dupa cata cultura are in domeniul auto si nu numai.Asa k atat "Loganisti" cat si "Aveoisti" suntem aceeasi,dar diferiti
                  PS:este parerea mea ,si va rog sa o luati ca atare.Multzumesc

                  Comment


                  • mda .. asa e .. o ruda dea mea sia cumparat acum vreo 3-4 luni maxim un nissan navaro si e praf cutia de viteze .. trebe sa o schimbe :| masina nou-nouta
                    Its just a car ...

                    Comment


                    • bun deci acum ca neam lamurit toti inchide topicu asta stupid? deci neam convins
                      logan ieftin bun si sigur
                      aveo un design extraordinar ceva mai multe dotari motor de 1.4 si cu 16v
                      gata se fini...

                      sigpic

                      Comment


                      • iancucezar: eu nu m'am simtit deloc bine in Logan ( prima data pe Logan eram hotarat.) de aceea nu l'am achizitionat. Mi'a placut cum trage si'atat. ( dar daca am chef de nebunii pot sa iau masina de la firma , o octavia 2.0 tdi 140 cp ).

                        oricum .. mai bine se inchide threadul

                        Comment


                        • Originally posted by andrei View Post
                          Are si Loganul centuri cu pretensionare, dar conteaza mult structura de rezistenta a masinii si ranforsarile existente.
                          ma refeream la cel din test ... cel putin pe site-ul euroncap apare ca nu are masina de test, sau poate ca se refera la sistemul electric sau pirotehnic...
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • Originally posted by Razzvan View Post
                            oricum .. mai bine se inchide threadul
                            oricum..mai bine nu (verde de aveo)
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • Originally posted by Razzvan View Post
                              iancucezar: eu nu m'am simtit deloc bine in Logan ( prima data pe Logan eram hotarat.) de aceea nu l'am achizitionat. Mi'a placut cum trage si'atat. ( dar daca am chef de nebunii pot sa iau masina de la firma , o octavia 2.0 tdi 140 cp ).

                              oricum .. mai bine se inchide threadul
                              Deci ti-a placut cum trage Loganu...pai inseamna k pana acum ne-ai vandut gogosi.

                              Comment


                              • Pai daca ai citi ce'am scris pana acum ai observa ca am zis de la inceput ca fuge bine Loganul 1.6 16v...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google