Blue Magic IL 13 MIU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Misto masina chiar imi place!
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • Merci maine asteapta un bine meritat polish pentru faruri care sunt vai mama lor.Am uitat sa spun ca am renuntat la antena de pe plafon
      sigpic

      IL 1 3 MIU

      Comment


      • frumos frumos, pune bancheta la loc poate mai iei la ocazie pe cineva sa faci banii de tigari macar
        Nu-i bai...

        Comment


        • frumoasa masina...
          sigpic http://www.loganclub.ro/forum/sm_01_uli-t17461p16.html

          Comment


          • Astazi am polishat farurile e o diferenta de la cer la pamant la cum erau si cum arata acum.Am facut si un nou soft care merge ceva mai bine decat celalant dar nu se ridica la nivelul la care ma asteptam eu dovada in seara asta mi-am furat-o de la un Megane2 1.6 16v cu 2 masini si de la un Logan 1.6 16v cu 3 masini.In ambele "dueluri" aceasi poveste plecare buna aproape jumatate de masina in fata adversarului treapta 1 si 2 mentineam acel avantaj iar pe treapta 3 il pierdeam si ramaneam si in urma deaja ma gandesc daca merita sa mai bag bani in motoru asta sunt dezamagit total

            2-3 poze cu masina si noul aspect al farurilor
            Attached Files
            sigpic

            IL 1 3 MIU

            Comment


            • Intr-adevar este diferenta fata de cum aratau farurile inainte.

              Cum de ai luat 3 masini de la 16v Logan? Mi se pare cam mult dat fiind ca ai ceva modificari deloc de neglijat, macar de erai la o masina (deh, 1.4 cu optiuni, trage mai greu nitel) si tot era ok...
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • Softul nu prea se "pupa" bine cu modificarile ce le am eu.Ca sa iasa treaba buna trebuie sa pierd o zi pe dyno incercand mai multe variante de soft eventuale completari si adjustari.Momentan va ramane asa.
                sigpic

                IL 1 3 MIU

                Comment


                • E cam mare diferenta la cate modificari ai....incerca cu alt soft daca nici dupaia nu esti multumit schimbi motoru )

                  Comment


                  • Sunt in stand by pana voi incerca un nou soft
                    daca nu merge nici asa...
                    sigpic

                    IL 1 3 MIU

                    Comment


                    • nu ai facut soft dupa ce ai pus axa? Daca nu ar trebui sa pui pe dyno cu un AFR pe ea sa vezi ce si cum sta treaba ... urat ca ai si servo si aer ...iau din putere ...

                      felicitari pentru masina ..arata super!

                      Unde ai facut bara spate?

                      Comment


                      • Ms de apreciere.Axa sa montat acum cativa ani buni mi se pare ca a fost primul logan 1.4cu axa asta prin anii 2005-2006,nu prea erau softuri custom pentru axa pe vremurile alea in tot acest timp s-au mai incercat cateva softuri dar nici unul potrivit pentru a scoate maximul din potentialul modificarilor aduse.Pe viitor o sa fac softul de la "0" pe dyno sper sa iasa treaba buna.Spoilerul spate e o copie gen ELIA facuta de fostul proprietar mai multe detalii nu stiu sa iti spun.bafta
                        Last edited by Alex_MIU; 7 June 2010, 21:52.
                        sigpic

                        IL 1 3 MIU

                        Comment


                        • E copie zender bara spate.
                          Cosmin stiu eu pe cineva care face.Vb pe mes
                          AG 16 Y M A

                          Comment


                          • Sau Zender fie:P nu ma pricep in materie de spoilere sa le stiu pe fiecare in parte
                            sigpic

                            IL 1 3 MIU

                            Comment


                            • Am rezolvat in mare parte dilema pierderii de putere,pe langa faptul ca softul mai trebuie adjustat trebuie sa schimb si kit-ul de ambreiaj.Ambreiajul pe care il am acum patineaza dupa 1-2 plecari mai in forta.Stie cineva o volanta de 1.6 8v de vanzare si un pret estimativ?
                              sigpic

                              IL 1 3 MIU

                              Comment


                              • incearca sa dai jos si blana de pe galerii , nu se practica la aspirate , tine mult mai multa caldura la chiulasa plus ca o sa crape galeria in timp .
                                uite si niste pareri http://www.dragracing.ro/forum/index.php?topic=435.0
                                Last edited by Cristi_Xp; 19 July 2010, 18:16.
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google