My B-74-HDZ [Castigator Campionat Cel Mai Tare Sistem Audio Editia 2010/2011/2012]

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mersi frumos de felicitari - in curand(unele chiar de azi) ne apucam de upgrade-uri pe:
    -player
    -izolare
    -o a 2-a statie de amplificare
    -posibil ceva pe spate mai potent.
    B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

    Comment


    • felicitari Canto! asteptam cu nerabdare noi surprize
      sigpic

      Comment


      • Stiam eu ca daca te votez o sa castigi sigur.
        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

        Comment


        • ieri am luat si eu masinuta HDZ la o plimbare si o mica reparatie si ma gandeam ca o sa aud si eu sunetul castigatorului si cand mi-o tranteste in fata ... nu am luat fata de la CdPlayer

          Comment


          • daca schimbi pe spate dai o veste si pe la mine ca e posibil sa iti iau eu ce dai jos felicitari pentru concurs
            Interactive Design Lights & Sound <- click

            Comment


            • Lasa CGK-ule ca o sa ai ocazia sa il auzi. Prietenii "stie de ce"
              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

              Comment


              • ce hu vrei?

                ai nevoie de idei?

                pt spate ai putea incerca astea

                alea mici sunt 6.2 (ce ai tu pe fata acum)

                alea mari sunt 8.1 (ce am eu pe spate acum) impreuna cu cross-urile si tw de la HF

                vorbim pe net daca ai nevoie de ceva
                Attached Files
                Last edited by DeLuXe; 8 September 2010, 21:12.
                sigpicMy ride

                Comment


                • Si ce difuzoare sunt ?

                  Ca suna interesant .
                  sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                  Comment


                  • Deci cas-ul am vrut sa-mi iau ori alpine 117ri ori un 9887r insa au picat amandoua - deh economia asta- si ma gandesc ca poate mai astept 3 luni si poate scot cei de la alpine ceva mai ok. Insa in principal voiam sa schimb ovalele de pe spate(ca si asa am un cumparator care de abia asteapta dupa ele insa...). Sunt putin nehotarat in ceea ce priveste spl dynamics 8.1 ori un sistem de la gz GZRC-16X - insa la acestea din urma datorita nestiintei mele am deja polita ciopartita pentru ovale. Mai degraba cred ca saptamana asta fac o achizite de un bulk pack - insonorizare si o statie pentru boxe(4 canale), ca sa le amplific... inca sunt nehotarat.
                    B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                    Comment


                    • Poti sa faci ce vrei tu dar daca dai cas-ul stii pe cine sa cauti prima data
                      In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                      sigpic

                      Comment


                      • in loc sa faci upgrade la boxe spate, ti-as recomanda sa faci upgrade pe partea din fata, mai exact un amplificator. se va schimba mult sunetul .
                        sigpic

                        Comment


                        • GMV-ule ti-l dau eu pe al meu mai ales ca stii cum se aude si ce stie sa faca.

                          Il vrei ? Imi spui.
                          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                          Comment


                          • parerea mea este ca ar trebui sa te hotarasti pe ce varianta vrei sa mergi SQ sau SPL. asta trebuie sa hotarasti prima data.
                            ex: capitol hu se vede ca aceste playere au valenta de SQ din cate am citit personal nu le-am ascultat, pe cand la difurile pe cale le ai sau pe care vrei sa le achizitionezi nu au nici o tangenta cu SQ.
                            intre un player de SQ si cu difuri de SPL nu va iesi un rezultat prea bun. cei din gama de spl nu investesc prea mult in player, ma refer cum o fac cei de la sq.
                            la sq se ajunge si la procesoare de sunet.
                            pe care cale dorestisa urmezi?
                            bafta

                            Comment


                            • astazi - am aflat un scor - brut(cabluri mici, si masina inca neizolata cum este si a mea ...) - de la care pot pleca cu subwoofer-ul - fiind pe alta masina - imbracata mai de ocazie (sdp-ul care ii multumesc pe aceasta cale ca si-a lasat masinuta sa participe) - si micul meu subwoofer a reusit un mic 133 DB - si astfel a reusit sa se claseze pe locul 5 din 10 masini mixte(2 sub-uri de 30 ... 2-4000 W samd ...) oricum e un inceput si a facut masini cu mult mai multe pretentii si mult mai bine preparate.
                              B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                              Comment


                              • felicitari canto inca putin si mai saltam o cupa azi...
                                sigpic

                                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google