Easy...... Way Too Easy

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nenea, aderenta este unul din punctele forte. problemele sunt la echilibrare, viteza maxima, etc.
    "Aia mari" nu resapeaza fiindca n-au interes. prefera sa faca anvelope noi, mai scumpe ca resapatele. Resapeaza producatorii mici, care nu au asa mare patrundere pe piata ca michelin, Dunlop, etc. In plus, cat l-ar costa pe Michelin sa adune de peste tot din lume cauciucuri, ca sa le resapeze in Franta?

    Comment


    • Toti stim ca ce-i ieftin e prost. Acum, daca atat a fost bugetul, aia e.
      Anvelopelele au fost achizitionate pt ca atat a permis buzunarul, nu pt ca se ruleaza putin sau nu se doreste "investitia".
      Cert este ca eu de marca asta sa mor daca am auzit.

      Da un link cu info despre aderanta lor.
      Last edited by Cezar; 27 November 2013, 12:12. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Pai la cat de grele sunt trebuie sa fie aderente, tu nu ai vazut cum se umplu cu apa gumele de tractor?
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • 8,2kg anvelopa. nu-s asa grele. Nene Cezar, te stiam mai pragmatic. Daca tu-mi explici de ce sa dau dublu, pentru 3000km pe iarna (calculand in 4 ani 12.000km) eu sunt de acord cu tine. E Logan, nu Ferari. Pana acu 2-3 ani 90% din soferi nu auzisera de cauciucurile de iarna, si nu mureau pe capete. are si preventia rolul ei...

          Comment


          • Aici are dreptate. Pana sa bage astia legea aia legata de anvelopele de iarna, mai mult de 70% din masinile de pe sosea mergeau cu cele de vara.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by razvanamza View Post
              E Logan, nu Ferari. ..
              Ciudat sa vad asta scrisa de tine... Nici racerii nu mai sunt ce erau, toti au gpl acuma si gume budget!
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • daca si razvan e racer eu imi dau foc la valiza )

                Comment


                • Pai cine rata schimbari de viteza la 7000 de ture? ca pensionarii nu merg asa.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • vorbest melc vitezistu'. Eu zic sa-ti mai tii gura uneori, mai ales cand vorbesti despre altii. Ca nu "ma dau" cu de-astia care fura startul e altceva

                    Alta regula este ca nu se fac linii iarna. Nu trebuie sa desenez de ce, nu-i asa?
                    Last edited by razvanamza; 27 November 2013, 21:25.

                    Comment


                    • Am furat startul la ce?

                      Ca am zis ca tu nu esti racer inseamna ca te-am "jicnit"? Chiar imi cer scuze daca este nevoie. De la a stii sa folosesti masina la capacitatea maxima si a te da bine pe curbe sau a stii sa schimbi perfect este o diferenta mare.

                      Comment


                      • Originally posted by einstein1984 View Post
                        Nici racerii nu mai sunt ce erau, toti au gpl acuma si gume budget!
                        Cer drepturi de autor!!

                        Legat de gume.. nu trebuie facut atata tam-tam pentru un lucru util iarna. Conteaza ca gumele sunt noi, moi si au "carne". Iarna pe nameti oricum se circula incet.
                        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                        Comment


                        • corect. Melcule, scuzele se accepta. Cat despre metodele de "a te da", am preferat mereu curbele in locul semaforului

                          Comment


                          • Originally posted by aleXpeed View Post
                            Cer drepturi de autor!!

                            Legat de gume.. nu trebuie facut atata tam-tam pentru un lucru util iarna. Conteaza ca gumele sunt noi, moi si au "carne". Iarna pe nameti oricum se circula incet.
                            Da,recunosc, ai constat primul asta. Vinde-ti rezerva si ia-ti si tu resapate de iarna! :P
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Cu tot pretul fenomenal, resapatele au cerut fiecare peste 50gr. plumb, iar la 100km/h masina vibra usor. asa ca se intorc in Carrefour la raft. Sa vedem ce are de oferit "celalalt" Black Friday. La toate magazinele din oras troneaza Viking la "doar" 200 de lei, la oferta! Iar la un sh, pe niste anvelope michelin alpin a2, din 2004, a avut tupeul sa-mi ceara 700 de lei pe un set. Cauciucuri de 9 ani vechime. Concluzia e clara: Nu-i prost cine cere. Colegii de pe forum cu anvelope sh, sariti cu ofertele!

                              Atentie, setul de resapate a fost 363.5 Lei romanesti. Pentru niste sh-uri, ma astept la valori asemanatoare. Daca sunt de marca, poate o idee mai mari.
                              Last edited by razvanamza; 28 November 2013, 19:08.

                              Comment


                              • Din pacate topicul tau a devenit "topic anvelope sh vs noi".

                                Daca o sa vreau sa imi cumpar anvelope,o sa citesc aici de 2/3 ori. Le.ai laudat atat,ca devine putin penibil sa spui ca "da,nu erau bune,am renuntat la ele". Parerea mea,zic!

                                Spor!

                                Sent from my MB525 using Forum Runner
                                My Ride ! B - 29 - TmT

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google