My 83 BLACK

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pacco
    replied
    Ma miram sa fie sensul ala in Bucuresti si sa nu il stiu ))...ca eram direct pe el in seara asta

    Leave a comment:


  • vyalli
    replied
    mersi frumos....adevarat ca e frumoasa cand e curata dar e greu de intretinut mai ales daca o parchez la sosea

    poza e facuta in Iasi ....era ud pe jos si noroi si ma dadeam cu frana de mana

    Leave a comment:


  • Pacco
    replied
    Salut. Ti-am vazut masina prin oras, de mai multe ori. Arata bine bine, mai ales cand e curata .
    PS: unde e sensul ala giratoriu de il ai la avatar?

    Leave a comment:


  • vyalli
    replied
    salut seikull

    nu stiu sa zic de la ce alte masini poti sa iti cumperi prelungirea....daca vrei sa iti iei prelungire de la dacia spune-mi si it dau numarul unui baiat din sabareni care dezmembreaza loganuri si gasesti tot ce vrei la el

    Leave a comment:


  • seikull
    replied
    Ce prelungiri spoilere de la alte masini pe potrivesc pe logan?

    Salutare.am si eu o intrebare care ma puteti ajuta.Vreau o prelunguire bara fata ptr logan dar nu alea care sunt in magazine...am vazut la alte loganuri ceva frumos drept..si nush de la ce masini s.ar putea potrivi..daca ma puteti ajuta si chiar as vrea sa cumpar daca are cineva.multumesc

    Leave a comment:


  • vyalli
    replied
    @ adyy

    multumesc frumos

    @nimeni
    asa e revizia pe benzina cum zice si cobra 4 ani sau 60.000 km...oricum nu am inteles de ce ei imi ziceau ca revizia se face la 1 an sau 20.000 km ????? daca e sa o luam logic ar trebui la 4 ani sau 80.000

    @cobra
    mersi cobra

    dureaza vro 2 ore tratamentul.ceara e solida collinite double coat( 85 ron), 2 carpe microfibra ( 2X20 ron) si 2 aplicatoare ( 2X10)..

    sunt deja la a 2 ceara data de cand am ceara si pot sa spun ca isi face treaba foarte bine....carpele de microfibra si aplicatoarele se pot spala.....aplicatoarele dupa a 2 folosire nu prea mai merg folosite

    @razvanamza

    multumesc ....asa e freci de faci scurta la mana dar cel putin 2-3 luni stai linistit

    Leave a comment:


  • razvanamza
    replied
    ceara nu cred ca-i scumpa, dar freci de te saturi intr-adevar este superba.

    Leave a comment:


  • Cobra7
    replied
    @nimeni Pentru ca e 1.4 benzina. Eu am la 16v 80.000km interval pt schimbarea distributiei.

    Arata spectaculos dupa tratamentul asta. L-ai aplicat singur? Cat te-a costat toata afacerea si cat timp a durat?

    Leave a comment:


  • Nimeni
    replied
    De ce 60.000km si nu 90.000 ? Eu am Ph2 si pe carte e la 90.000km , am 74.000km momentan...

    Leave a comment:


  • Adyy
    replied
    Salut arata demential masina bafta.

    Leave a comment:


  • vyalli
    replied
    Pai e revizia de 60.000 unde kitul e mai scump( vro 600 de lei kit distributie+ accesorii) mai sunt toate lichidele de schimbat( ulei cutie, antigel, servo, lichid de frana) plus ca la ultima revizie i-am zis mecanicului sa verifice atent masina la articulatie cam am arcurile si amortizoarele sport si sa nu fie vrun pivot capat de bara pe duca....noroc ca stau bine la articulatie dar discurile par ruginite pe interior nasol si cred ca urmeaza si ele sa fie schimbate ......... Deci bani sunt de bagat in ea

    Leave a comment:


  • Nimeni
    replied
    Daca tu la 1.4mpi te plangi , noi dieselarii ce sa mai zicem . Frumoasa negricioasa si lasa , vin ei banutii pentru investitii .

    Leave a comment:


  • vyalli
    replied
    la cerere lui brandy am pus niste poze cu masina dupa tratamentul cu ceara care i l-am aplicat (ceara collinite).

    Nu prea s-au facut mari lucruri la masina inafara de revizie de ulei si filtre urmand distributia in curand + toate lichidele care o sa fie cam rupere la buget

    enjoy!!!!!!
    Attached Files

    Leave a comment:


  • katalin_89
    replied
    Si la mine se aude daca o las o perioada pe dreapta si nu circul cu ea... Cred ca este vorba de la rugina care se mai depune pe discuri... Nu este o mare problema la cateva franari dispare!
    Bafta.

    Leave a comment:


  • brady
    replied
    Da domnle e altcv :>
    Bravo , hai cu arcele si mai fai niste poze

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google