Loganul Meu (1.4 Cu Multi Km)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O noua modificare, pe capitolul asta sunt stage 1/2 deocamdata, multumesc foarte mult lui nenea dsign si lui nenea Soran, cu siguranta voi mai apela la voi pentru a completa tot ce vreau sa fac!! Tabloul de bord este conectat la un potentiometru din care pot modifica intensitatea ledurilor pe alb iar cand le dau la minim (adica le sting de tot) acesta devine rosu complet. Inca astept stickerele acelea.

    Sper sa urmeze poze cu inca o modificare noua... doar daca voi putea face poze.

    Kilometrii aproape rotunjiti, s-au ivit.
    Attached Files
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • domne esti smecher ;) bv bv
      Interactive Design Lights & Sound <- click

      Comment


      • Da, buna treaba. Am vazut si eu. Te bronzeaza bordul.

        Comment


        • auzi...ai gasit cumva cauciuc d-ala la senzorul ala?as vrea si eu daca gasesti...sa-mi zici si mie de unde as putea sa iau

          Comment


          • frumos domne butelia de gaz unde e
            vopsitorie preturi bune

            Comment


            • @pirvu_alex: multumesc frumos, nu sunt, nu sunt.
              @Cezar: multumesc! Ca tot vine vara, cine stie).
              @Mykutzu: am gasit, stii unde? Intamplator pe jos), pe bune, e la tata in masina, si lui tot din dreapta spate i-a zburat, iar... ori eu, ori tata l-om lipi, vedem.
              @sli_waz: ascunsa pe undeva, n-au ce sa-mi fure din ea.
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • eu tot dreapta spate si mi-au zis astia ca nu mi-l fac pe garantie ptr ca e vina mea...si eu am aceeasi problema ca si tine...dar mi-a zis cineva ca daca dai senzorul jos si il usuci se rezolva problema...sti cumva cum se da jos?

                Comment


                • alexpeed am citit tot topicul tau si crede-ma te apreciez enorm felicitari pentru tine si loganul tau ma uimit sa vad un logan cu 200k km atata de bine ingrijit si atata de aratos ce pot sa iti doresc numai bine in continuare inca pe atatia km fara probleme si spor la modificari salutare tuturor loganistilor va salut cu respect

                  Comment


                  • Super tare
                    sigpic
                    Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                    Comment


                    • am vazut si eu bordul, arata demential, si super utila treaba cu potentiometru; bravo vecine!!

                      Comment


                      • @Mykutzu: cand ploua cateva zile zdravan si circul cu ea se aprinde foarte slab senzorul pentru usi deschise, de la umezeala dar cand este uscat senzorul dreapta spate n-am nicio problema, sta fix si merge cum trebuie, ca arata putin urat este partea a 2-a dar na... aia sa fie problema principala a masinii.

                        @Bogdan_Petre: multumesc frumos, am pierdut luni intregi ca sa am bani sa o fac cum imi place, lipsesc jantele deocamdata (am banii pentru ele dar daca imi iau raman fara monetar si pana nu ma angajez...nu risc), sper sa vina si ele, vreau sa ma angajez iar, dar sa imi platesc si scoala la care sunt, vad daca ma tiganesc cu ai mei, macar atat sa faca...

                        @fane1990: mersi frumos omule, vorbim, o sa o vezi si tu.


                        Aseara au urmat 2 modificari noi (multumesc mult consilierului meu cos_min_i!!!), pentru mine sunt modificari in sensul ca vechea mea oglinda era rupta si nu se mai plia (in rest mergea perfect), mie nu-mi plac oglinzile de MCV, n-au aerodinamica + o bieleta anti-cuplu de diesel sau cum se numeste, cea veche era varza, abia mai statea bucsa aia in gaura acolo de rupta ce era, cu asta noua se simt diferente clare, nu mai zvacneste deloc deloc masina.
                        Attached Files
                        Last edited by aleXpeed; 4 March 2010, 13:49.
                        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                        Comment


                        • bieleta aia... e aia care bate cand ii dai drumu doar din ambreaj?
                          http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                          Comment


                          • pai nici eu nu am nicio problema...s-a aprins senzorul vreo 2 zile cand au fost zilele alea ploioase acum vreo 2 satamani...in rest nu are nicio problema...nu ma intereseaza esteticul ca nu stau cu usile deschise non-stop...dar numai vreau sa am problema aia..

                            Comment


                            • @NZN: nu stiu sa-ti explic, la vechea dacie nu vedeam lumea sa schimbe asa ceva, daca faci accelerezi si iei piciorul repede de pe acceleratie n-ar trebui sa te bruscheze masina, asta este ideea, acum apas brusc si ridic brusc si merge foarte fin ca sa zic asa "ca la masini straine").

                              @Mykutzu: trebuie sa gasesti cauciuc de-ala, daca nu, cumperi senzorul cu totul, cred ca e maxim 10 ron cu tot cu senzor....
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • am fost la reprezentanta si mi-au spus k e vreo 60 lei

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google