Respectul fata de clienti din partea Omniasig si BRD(doar credit auto)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    un prieten are aveo pe credit BRD cu fransiza
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #17
      nu era vorba de introducerea fransizei ca doar stiu ce inseamna.cel putin asa sa exprimat agentul de la asigurari.eu am pe contract fransiza 0

      Comment


      • #18
        O sa va povestesc eu peste vreo luna cum e la Omniasig, am 2 parbrize sparte la masini asigurate la ei. Am asigurarile fara fransiza, daca ma supara dau cu ele de gard pana se satura, si le mai fac si reclamatie la CSA. La celelalte 2 masini am la Allianz, am avut incidente cu amandoua si situatiile s-au rezolvat cu o promptitudine de neimaginat.
        La una am avut o avarie cu reconstatare dupa demontare, service-ul a trimis pozele pe mail la ora 9 cand au demontat masina, iar la ora 14 am ridicat masina cu acceptul dat tot pe mail de Allianz, urmand ca ei sa-si completeze intre ei hartiile! Iar reparatia a constat din:
        Inlocuire intaritura bara fata din caroserie, schimbat radiator AC (asta nu s-a vazut la constatare si costa "doar" 11 mil acum mai bine de 2 ani) cu reumplerea instalatiei AC, schimbat si vopsit bara fata.
        Deci cei care isi dau interesul pot! Si fara spaga, doar ca ma stiau ca pe un cal breaz, mai facusem un "festival" cand mi-au tinut o masina la reparat pentru o zgarietura vreo doua saptamani.

        Comment


        • #19
          asteptam mai multe persoane care au avut treaba pe la omniasig de curand sa ne spuna ce s-a intamplat si cum au decurs lucrurile!!
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #20
            tonyx...nu esti singurul care a intampinat aceasta problema la Omniasig...Demohunter la fel a patit...
            sigpic

            Comment


            • #21
              Sal

              Aceiasi chesti am patito si eu, dupa cum a spus Valeriu, m-am dus la OMNIASIG pt o dauna si ca sa-mi repare masina imi ofereau 2 variante : sa semnez un contract ca sunt de acord ca, cu urmatoarea reparatie sa mi se introduca o fransiza de 7.5 mil/ eveniment sau un alt contract prin care doresc sa rezilez contractul si sa ma mut la alta firma de asigurari in 15 zile.

              Am trimis un mail la OPC, cu aceasta problema, si m-au sunat dupa 3 zile, si au zis ca se duc sa le faca o vizita la cei de la Omniasig.

              Am fost si la banca, la BRD, si le-am zis problema si mi-au zis ca stiu despre ce este vorba, cica cei de la Omniasig au facut asta fara sa ii anunte pe cei de la BRD cu care au semnat un contract (acest casco cu pret foarte redus) si mi-au zis ca ma pot transfera la orice alta firma de asigurari, dar numai cand facut anul de calendaristic bancar.
              Si pentru transfer la alta firma CASCO, trebuie mers tot la BRD, pt ca ei au oferte foarte bune la casco.

              P.S. Astept un raspuns final de la OPC, si va anunt si pe voi ce s-a rezolvat.

              (Tonyx, tie ti s-a explicat gresit, ei iti repara masina iar de la urmatoare iti va baga fransiza de 7.5 mil/ eveniment)
              Last edited by demonhunter; 4 May 2009, 20:15. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #22
                Mare hoata este firma aceasta numai la noi in romania se putea intampla asa ceva!

                Comment


                • #23
                  @demonhunter: dar crezi ca e normal sa ti se bage fransiza de la urmatoarea despagubire? eu cred ca nu e corect, din moment ce am semnat un contract, il ducem la bun sfarsit asa cum l-am semnat...tare mult nu imi place
                  Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                  Comment


                  • #24
                    multumesc pt raspunsuri am sa fac un drum si pana la banca sa ma informez si revin cu vesti noi

                    Comment


                    • #25
                      Nu mi se pare deloc corect, am sunat si la Asiban, ca sa-i intreb daca pot sa ma mut la ei, si le-am explicat care este problema, si mi-au zis si ei, ca nu au voie sa faca asa ceva cat timp ai contract semnat cu ei pe mai multi ani

                      Stiti ce mi-au zis cei de la asiban cand le-am zis depre magaria de la Omniasig? " Acum inteleg de ce s-au mutat asa multi cu casco la noi " )

                      O alta chesti care am observato este ca, daca era specificat in contract ca au voie sa bage fransiza, nu te puneau sa semnezi alt contract aditional prin care sa-ti exprimi acordul pt asta, ei incearca sa se prosteasca amentindu-te ca nu-ti repara masina, si ca-ti rezileaza contractul, dar nu poata sa ti-l rezilieze fara sa semnezi celalalt contract aditional prin care iti exprimi acordul pt asta.

                      Comment


                      • #26
                        mi se pare si normal. din moment ce au semnat si ei contractul, sa il respecte pana la sfarsit. nu eu i-am obligat sa il semneze, asa cum fac ei acum cu santajul. oricum la mine nu o sa le mearga. eu merg pana in panzele alba chiar daca o sa pic de prost, dar macar se face dreptate. am un talent innascut in ceea ce tine de cearta/scandal si mai ales dreptatea asta care in romania lasa de dorit cand e vorba de dat de la stat la om, dar cand e de luat de la om e alta treaba.

                        propun schimbarea titlului astfel incat sa apara numele OMNIASIG in el. ca sa fie mai explicit. ca despre firme de casco se mai vorbeste. cum este topic legat de Carpatica sa fie si aici.
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • #27
                          multumesc pentru sfaturi si pareri! Tot ce ramane e sa ma duc peste cei de la asigurari si sa ma cert urat de tot cu ei ,nu reusesc ei asa usor sa ma prosteasca sa semnez tot ce vor ei si eventual o sa trimit si o reclamatie la OPC

                          Comment


                          • #28
                            Trimite declaratie la OPC, ca sa fim mai multi, o pune langa a mea

                            Comment


                            • #29
                              Parbriz crapat. L-am reparat la dealerul Dacia din Alba Iulia. 11 mil. Toata operatiunea a durat 1 zi. Am dus masina dimineata iar a doua zi dimineata am luat-o fara comentarii din partea celor de la omniasig sau service.
                              Ambition

                              http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                              Comment


                              • #30
                                cand a fost asta?
                                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google