Respectul fata de clienti din partea Omniasig si BRD(doar credit auto)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ne ameninta cu judecata, nu vor sa recunoasca nimic, cica sa le aratam 1000 de oameni in situatia asta.
    Logan ABS plus 1.4

    Comment


    • #47
      pai de ce sa ii arati 1000 de oameni? deja sunt 3 care au probleme cu ei. nu le e clara treaba? vad ca bani de judecata au...
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #48
        Azi cica au sunat astia de la CSA in galati la OMNIASIG si cred ca s-a luat de iei, ca m-au sunat astia de la asig. revoltati si m-au amenintat ca-mi rezileaza contractul, abia astept, ca sa am mai multe chestii cu care sa se ia OPC-ul de iei

        Comment


        • #49
          Da... problema e ca sunt neprincipiali, in raspunsul dat celor de la ziar le-au spus ceva de genul ca nici gand de asa ceva, pentru cei cu polite de la BRD, dar nu sunt nebun am fost refuzat in fata la deschiderea dosarului de dauna daca nu semnez una din cele doua hartii. Abia dupa ce am cerut sa imi dea scris de ce nu vor sa deschida dosarul l-au deschis spunand ca oricum voi avea probleme in centru pentru acceptul de plata.
          Logan ABS plus 1.4

          Comment


          • #50
            am ramas tare surprins de ambitia ta de a ''promova'' acest subiect si nu pot decat sa iti multumesc si daca tot vor cel putin 1000 de oameni cu aceeasi problema sunt sigur ca aici pe forum sunt destui!
            inca odata s-a vazut ca suntem si trebuie sa fim uniti in continuare si sa nu ne lasam pacaliti pe banii nostri
            p.s. inca odata felicitari

            Comment


            • #51
              Plangere scrisa baieti ! Cu siguranta se va rezolva
              1.6 MPi Icy White

              Comment


              • #52
                Da asa este, dar cati au depus plangere? aici este problema, evident ca discutiile pe forum sunt importante caci astfel se creeaza curente de opinie, dar trebuie depuse plangeri scrise la CSA la ANPC.
                Logan ABS plus 1.4

                Comment


                • #53
                  da-mi si mie adresele de mail te rog pe pm sa le mai fac niste reclamatii
                  numai bine

                  Comment


                  • #54
                    office@csa-isc.ro
                    si pt OPC trebuie sa alegi orasul din care esti
                    http://www.anpc.gov.ro/old/-page_id=9.htm

                    Comment


                    • #55
                      Dap astea sunt adresele, care ti le-a scris demonhunter, scuze ca nu am scris de ieri asta cand am vazut mesajul, insa eram probleme in firma si la noi criza isi spune cuvantul.

                      E bine sa fie mai multe plangeri in sensul asta, caci e clar ca asa se intampla, altfel e cate o problema izolata si nu prea poti face nimic. Eu nu am ajuns inca la ei sa vad reactia dupa articol, caci nu m-am dus inca in service.
                      Logan ABS plus 1.4

                      Comment


                      • #56
                        re

                        nu a mai aflat nimeni nimic? eu ar trebui sa primesc luni un raspuns de la OPC

                        Comment


                        • #57
                          UP (OMNIASIG-ul lasa de dorit )

                          Comment


                          • #58
                            scuzati-ma daca nu o sa ma fac inteles , sau o sa scriu incorect gramatical dar sunt un pachet de nervi.
                            am un mcv achizitionat prin credit auto la BRD , cu casco la OMNIASIG cu fransiza 0... masina e achizitionata in noiembrie 2007...
                            azi ptr prima oara m-am dus si eu la CASCO sa beneficiez de el , o dauna ``minora`` un cauciuc si un capac de roata taiate intro teava iesita 3cm din pamant.
                            Cand cu tupeu , agentul imi zice ca sunt obligat sa semnez noul contract prin care accept o fransiza de aproximativ , 750ron/eveniment , daca vreau sa primesc acceptul de plata pentru aceasta dauna.

                            Ideea e ca mi-se pare anormal si absurd , atat timp cat eu am semnat cu ei un contract pe 7 ani , mi-au zis ca daca nu accept clauza de fransiza imi reziliaza contractu. Ceea ce nu vad cum ar fi posibil , ptr ca masina e luata prin credit auto , cu casco concesionat in favoare bancii BRD.
                            Deci ajutati-ma si pe mine sa rezolv problema CSA ceva??? sau cum? am fost la directoarea OMNIASIG si mi-a zis ca trebuie sa fac o cerere sa vedem daca va fi aprobata de catre cei de la bucuresti , dar cica nimeni nu a scapat de fransiza.

                            si-a rezolvat cineva problema sau nu???
                            Last edited by SoNyKeL; 19 May 2009, 21:40. Reason: Automerged Doublepost

                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              te duci cu OPC-ul peste ei si ii dai si in judecata daca e cazul. dar mai intai citeste cu atentie contractul si vezi daca este specificat faptul ca ei au voie sa schimbe regulile jocului din mers.
                              vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                              Comment


                              • #60
                                a ajuns si sonykel in belele. pune csa-ul si opc-ul pe ei! eventual arata-le si articolul din ziar de aici
                                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google