Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cauta la cei care fac RCA ii gasesti pe forum ei te pot ajuta cel mai bine o primesti si acasa gratuit in bucuresti!

    Comment


    • 361 lei pe un an sau 180 lei pe 6 luni

      Comment


      • 340 lei persoana fizica, 12 luni, 37 ani, 1.6 mpi (o agenda si un pix bonus)

        Comment


        • Originally posted by mikebike72 View Post
          340 lei persoana fizica, 12 luni, 37 ani, 1.6 mpi (o agenda si un pix bonus)
          Unde ai facut RCA-ul? Nu de alta, dar sunt niste tarife surprinzator de mici

          Comment


          • Sincer nu mai stiu, parca la asiban oricum am consultat 2 brokeri de asigurari inainte si am ales pe cel mai ieftin. De la o saptamana la alta s-a scumpit cu 4 lei ca era si mai ieftin.

            Comment


            • asibanul nu mai este: acuma este groupama( format din fostul asiban, BT asig, si OTP)
              cred ca e ceva timp de cand ai facut RCA-ul tu.

              Comment


              • sau mai scumpit rcau`rile anu asta?
                sigpic

                Comment


                • Da, cica cu 40% . O sa ajungem sa ne facem "hasigurarea" pe la unguri ca o sa fie mai ieftin. Ce fac firmele astea de asigurari e jaf la drmu mare, daca ai casco si se duci cu o dauna trebuie sa-i dai in judecata ca sa plateasca.

                  Eu va doresc la toti sa nu aveti nevoi de asigurarile astea si daca tot se scumpesc datile in colo si nu va mai faceti. Drum bun!!!

                  Comment


                  • chiar te rog sa nu iti faci asigurarea si sa intri si intr-un X6 eventual sa vedem pe unde scoti caciula...si din cauza astora cu idei ca ale tale imi fac eu casco....pana pe 10 trebuie sa ii fac rca si luna viitoare casco...o sa va spun preturile.

                    Comment


                    • S-au scumpit, acuma depinde de la firma la firma, unii cu 12%, altii cu 50%. Preturile se gasesc pe site-urile lor.

                      @usr1: Daca tu nu ai facut o alegere buna la casco, asta nu inseamna ca toate firmele de casco nu platesc daunele la timp. Intereseaza-te si tu si vezi ce firme de asigurari se inteleg bine cu service-urile, si apoi fa o alegere.

                      Comment


                      • Vad ca anul acesta nu a facut inca nimeni RCA.
                        Mi se expira miine asa ca m-am dus sa-l platesc. Pe juma` an(nu a avut polita de tot anul, si dealtfel banii se fac vara) era 156,75 RON, la fara daune(Dmn` feri de greu). La firma nu fac reclama.

                        Comment


                        • Luati de va documentati baieti
                          Attached Files

                          Comment


                          • Care este cea mai ieftina firma de asigurari RCA?
                            Daca s-ar putea sa facem o lista cu cele mai ieftine ce ziceti?

                            Comment


                            • ASIROM, spre exemplu, are impartita tara in 3 zone mari si late, iar o zona este mai scumpa decat cealalta
                              sigpic

                              Comment


                              • Salut
                                In 2009 iunie am incheiat asigurarea obligatorie la Astra asigurari membru grup Uniqa si m-a costat pe 12 luni 351RON. Am 23 de ani, dar am inteles ca nu conteaza asta daca inchei asigurare la ei si nici vechimea permisului si daca termin anul fara accidente si prelungesc la ei primesc si 20% reducere daca inchei din nou pe 12 luni (si cine stie mai pot negocia acolo )
                                Tarife RCA 2010 Astra asigurari http://www.astrasig.ro/cms/romanian/...tarif_2010.pdf
                                Tarife RCA 2011 Astra asigurari http://www.astrasig.ro/cms/romanian/...tarif_2011.pdf

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google