Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Daniel 67 View Post
    Nu inteleg care e avantajul ca ai RCA scump. Care e muscatura??
    Pai nu e nici un avantaj decat daca ti-l ofera ei, gen : bon de benzina, tractare gratuita, asigurare de locuinta, o naveta de bere eu stiu ce le mai trece lor prin cap? Eu o cumpar pe cea mai ieftina si o cumpar doar pt. ca este obligatorie, doar nu o folosesc eu, o foloseste pagubitul (doamne fereste)!

    Comment


    • Asta cam asa e.

      Comment


      • Degeaba faci RCA mai scump pe criteriul cu nu vei avea probleme pentru ca oricum cel pagubit va folosi RCA-ul pe care-l faci , apoi , daca tu vei fi pagubit de altul vei folosi RCA-ul facut de cel vinovat si daca ala o avea asigurarea facuta cine stie unde tot vei avea de tras asa ca baga cel mai ieftin RCA
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Originally posted by Daniel 67 View Post
          Nu inteleg care e avantajul ca ai RCA scump. Care e muscatura??
          Ai mai multe clauze de despagubire.

          Comment


          • Faceti RCA unde gasiti cel mai ieftin mai ales daca pe langa asta mai aveti si casco la masina.
            Eu am rca la EUROINS (330 ron/an) si full casco fara franciza la Credit Europe Bank(340 euro/an) pentru un 1.5 dci.

            Comment


            • EUROINS este fostul Asitrans daca nu ma insel. Cei care au full CASCO nu fac nici o afacere cu RCA-ul, daca ma buseste unu doar nu o sa ma bat cu el pentru ca nu are cel mai scump RCA.

              Comment


              • Originally posted by turbojack View Post
                Ai mai multe clauze de despagubire.
                Ceea ce spui tu este valabil la CASCO nu la RCA. Parca de RCA discutam. Nu? Citeste mai sus, deja sunt niste lamuriri corecte pe aceasta tema. Concluzia : RCA-ul il faci unde e mai ieftin. Nu ai nici un avantaj in plus ca tu faci un RCA mai sump.

                Comment


                • Originally posted by vasile78 View Post
                  EUROINS este fostul Asitrans daca nu ma insel. Cei care au full CASCO nu fac nici o afacere cu RCA-ul, daca ma buseste unu doar nu o sa ma bat cu el pentru ca nu are cel mai scump RCA.
                  acolo am si eu ca nu merita odata ce ai casco!!!

                  Comment


                  • Eu am facut casco cand am luat masina pe 1 an am dat 350 lei la ASIBAN. Motor de 1.6

                    Comment


                    • Exista un site cu update zilnic,unde afiseaza toate filmele care au cel mai ieftin in functie de masina,marca masinii,capacitate cilindrica,etc...adresa este aici http://www.rca-ieftin.ro/compara.php

                      Pe primul loc cu cel mai ieftin RCA se afla EUROINS (165ron),pe locul II e Astra Asigurari(176ron) si pe III OPT Bank(196ron)....si de pe locul 4 deja se sare de 200 ron la un rca pe 6 luni.
                      Faceti la EUROINS ca e cel mai ieftin,nu conteaza unde ai RCA atata timp cat mai ai si casco in alta parte.

                      Comment


                      • Daca ai de ceva timp carnetul este alt tarif fata de cei care au de mai putin timpul carnetul? si imfluienteaza ceva daca au toate gradele ma refer la taril!

                        Comment


                        • De ar fi asa simplu cum spuneti,insa eu spre exemplu am casco de la omniasig,iar ca sa fie valabil si in afara tarii trebuie sa am si rca tot la ei,asa ca nu am de ales decat sa fac casco la omniasig.M-am riscat un si am colindat un pic europa dar daca pateam ceva....

                          Comment


                          • contractele difera de la o firma la alta. la asirom poti beneficia de casco doar in caz de avarie, nu si furt, si numai in tari UE, chiar si fara RCA la asirom
                            sigpic

                            Comment


                            • Saptamana trecuta mi-am facut la Carpatica o Asigurare RCA pe un an.
                              Pretul:258 de lei.
                              Sunt multumit.

                              Comment


                              • @ diavolutu Eu tot la omniasig am CASCO iar RCA aveam la Unita. Inainte sa ies din tara am intrebat ca afara este valabil CASCOul daca n-am RCA la omniasig. Ei au zis ca da, dar fara asigurare in caz de furt total. Acuma nu stiu la cine au zis adevar.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google