Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Dupa 1 martie tarifele cresc ca traim in romania dar mergem inainte sumtem prea mici sa fim luati in seama!

    Comment


    • #92
      Daca zici ca tarifele cresc din 1 martie, al meu rca expira in 10 martie. As putea cumva sa fac o alta asigurare in 25 februarie,de exemplu, ca sa evit scumpirea?
      niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

      Comment


      • #93
        Da se poate face alta asigurare la pretul de acuma cu valabilitate pe 11 februare am intrebat la EUROINS unde i pana in 300 ron si se poate plati in 4 rate acolo o facem si eu da am leasing si nu pot sa aleg alta ffirma de asigurare.

        Comment


        • #94
          Adica de la intai martie creste RCA?cu cat frate ca deja eu trebuie sa platesc aprox 450 pe un an,iar anu trecut tot in perioada asta am dat 220.

          Comment


          • #95
            ce idioti si golani. o sa ajunga RCA-ul cat CASCO. discriminare pe fata
            sigpic

            Comment


            • #96
              Astia stiu ce sa scumpeasca ca omu vrea nu vrea trebuie sa plateasca ca i obligatoriu sa o faci daca nu te arde politia la buzunar mai mult de cat dai pe asigurare.

              Comment


              • #97
                un site cu tarife rca la diferite firme stie cineva?
                sigpic

                Comment


                • #98
                  Stie cineva cine are cele mai mici preturi la asigurare in momentul de fata?
                  LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                  Enter the Matrix

                  Comment


                  • #99
                    Euroins , BCR si Astra
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • incercati rca ieftin punct ro daca vreti sa vedeti niste preturi...
                      eu imi fac la asiban, am si casco acolo...
                      Better late than never, but never better late

                      Comment


                      • Asirom

                        Ia uitati ce am gasit bate tot
                        Attached Files

                        Comment


                        • Eu nu inteleg ceva...care sunt criteriile pe baza carora s-a facut impartirea tarii in "zone"???
                          Din cunostintele mele, "jiudetul" Bucuresti are o sumedenie de tamponari zilnice, circulatie infernala si totusi...cel mai mic grad de risc?
                          Chiar acele judete din zona 2 sunt cele cu cele mai putine accidente si, implicit, cel mai mic grad de risc?
                          Ia uitati-va la cele din zona 1, chiar sunt ele cele mai problematice?
                          Ptiu Drace!
                          Care era in urma cu cativa ani cuantumul asigurarii obligatorii si unde va ajunge? De ce nu se fidelizeaza conducatorii fara accidente si se prefera sume si mai mari, la comun? Vad ca acum, la acea firma de asigurare este individualizat gradul de risc in functie de varsta conducatorului; pe cand si in functie de sex, senilitate, antecedente, stare psihica si altele?
                          Last edited by 77sky; 7 February 2009, 09:47.
                          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                          Comment


                          • Criteriile dupa care s-a facut impartirea pe zone depinde de friecare asigurator, in principiu se face un raport intre numarul de polite vandute de firma intr-un judet si numarul de pagube platite de firma in judet.
                            Fiecare firma face acest raport, de aceea difera clasificarea pe zone de la o firma la alta.

                            Comment


                            • Atentie

                              Saracii de ei numa la ei is preturile cu 2 mil in plus cind mergi cu masina la ei vai de tine
                              Din data de 15 se maresc preturile din nou

                              Comment


                              • Pe astia de la asigurari nimeni nu i poate controla autoritatile statului ce fac iau bani degeaba pe spinarea noastra?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google